Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pareri aliexpress.com (2018+)

* * * * * 20 votes
  • This topic is locked This topic is locked
8378 replies to this topic

#55
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
tu cum te-ai simti, sau ce ai face daca emag-ul ti-ar vinde un produs cu 200 lei si transport gratuit iar a doua zi dupa ce ai tranzactionat sa-ti ceara inca 20 lei transport ca au uitat ca e si cu transport platibil?

#56
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nitecore este peste Xtar... nici nu am auzit de ei. Iar Liitokala sunt foarte ok, am folosit numai de la ei si am fost multumit, la fel si acumulatorii.
Acuma imi pare rau ca am luat vreo 10 acumulatori panasonic cu PCB... si nu sunt buni la lanterne. Cand le dau pe modul turbo si le trebuie energie multa se autoprotejeaza si imi sare pe modul high... initial credeam ca lanterna are o problema, insa am pus acumulatori 2600 samsung fara pcb si merge si pe turbo bine. Posted Image
Acuma ma apuc sa-i scot la vanzare pe olx... vad ca mai sunt o gramada care vand. Si o sa comand fara. Nu am fost atent.
Se pricepe careva la acumulatori ? Vreau sa imi iau ceva ok pentru lanternele care consuma mult , sa suporte o descarcare mare.

#57
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016
Mie imi ceru unu 2$ in plus pe transport...si in cazul in care nu sunt de acord sa dau la cancel order anumite chestii spuse de el... Sa vedem daca-mi trimite ceva...

#58
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

 TruculMagic, on 27 noiembrie 2018 - 14:12, said:

Nitecore este peste Xtar... nici nu am auzit de ei. Iar Liitokala sunt foarte ok, am folosit numai de la ei si am fost multumit, la fel si acumulatorii.
Acuma imi pare rau ca am luat vreo 10 acumulatori panasonic cu PCB... si nu sunt buni la lanterne. Cand le dau pe modul turbo si le trebuie energie multa se autoprotejeaza si imi sare pe modul high... initial credeam ca lanterna are o problema, insa am pus acumulatori 2600 samsung fara pcb si merge si pe turbo bine. Posted Image
Acuma ma apuc sa-i scot la vanzare pe olx... vad ca mai sunt o gramada care vand. Si o sa comand fara. Nu am fost atent.
Se pricepe careva la acumulatori ? Vreau sa imi iau ceva ok pentru lanternele care consuma mult , sa suporte o descarcare mare.
Cauta pt tigari electronice, suporta zeci de amperi. Gasesti si pe la noi, samsung, la 30 lei.

#59
iullius

iullius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 03.08.2003

 TruculMagic, on 27 noiembrie 2018 - 14:12, said:

Se pricepe careva la acumulatori ? Vreau sa imi iau ceva ok pentru lanternele care consuma mult , sa suporte o descarcare mare.
Acumulatori originali găsești aici : https://eu.nkon.nl
I funcție de cât suge lanterna în modul turbo ia de cel puțin dublu ca discharge rate, să nu se incinga.

#60
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016
Produsul in cauza... Inca nu a modificat pretul.. Poate aveti nevoie
https://s.click.alie....com/e/bkNy5kBq

#61
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
din usa numa..

#62
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016
Mda, acum am vazut😔.

#63
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 12.03.2009

 MihaiV1, on 27 noiembrie 2018 - 14:39, said:

Mie imi ceru unu 2$ in plus pe transport...si in cazul in care nu sunt de acord sa dau la cancel order anumite chestii spuse de el... Sa vedem daca-mi trimite ceva...
Nu accepta. N-o sa trimita da da-l si tu pe teava la ali.

#64
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 rumegus, on 27 noiembrie 2018 - 16:52, said:

Cauta pt tigari electronice, suporta zeci de amperi. Gasesti si pe la noi, samsung, la 30 lei.

De pe olx imi e sa nu fie ceva fake-uri de pe aliexpress. Cred ca o sa iau din china de pe siteul de unde iau lanterna , 4buc samsung q30 la 20$ si gata , cu toate ca deobicei iau liitokala la 10$...

Am vazut pe un topic deschis acuma , ca se discuta despre uleiuri esentiale...
Mi-am amintit ca am luat 12 sticlute de 3ml cu 3$ pe 11.11 :)) Astept sa ajunga sa vad care-i treaba cu ele. Pe langa pulverizare am inteles ca au si proprietati medicinale.
https://www.aliexpre....36c74c4dRXCSDc

#65
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
N-am zis sa iei de pe olx, ci din magazine ce vand tigari electronice, moduri, baterii, gen i v a p e.

#66
antoneea

antoneea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.11.2018

 VipeR85, on 27 noiembrie 2018 - 14:08, said:

tu cum te-ai simti, sau ce ai face daca emag-ul ti-ar vinde un produs cu 200 lei si transport gratuit iar a doua zi dupa ce ai tranzactionat sa-ti ceara inca 20 lei transport ca au uitat ca e si cu transport platibil?
suficient de iritata cat sa nu preiau coletul

#67
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu mai dau de orezarul care mi-a distrus incarcatorul cu bateriile lui... nici la mesaje nu raspunde de cateva zile si nici la disputa (mai sunt 3 zile parca).

#68
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013

 alseeme, on 27 noiembrie 2018 - 13:37, said:

Nu s-a smecherit nimeni, ar trebui sa nu mai comanzi din China, cumpara de la eMAG !!!

Daca era produsul cu 20 centi mai scump si transport gratuit nu mai comentai, mare paguba sa platesti transport 20 centi.

care e relevanta ? am spus eu ceva legat de pretul produsului ? poate sa puna direct pretul pe care il considera suficient, pret ce ii acopera toate cheltuielile, fara sa ma puna pe mine dupa sa platesc transportul care surpriza, dupa ce i-am dat cancel la comanda, nu a mai trebuit sa-l platesc ?! asta cum ti-o explici ?
aici este un topic in care spunem ce si cum legat de ali, tu poti comanda linistit de pe emag sau de unde doresti, daca nu iti convine ce scrie lumea pe aici, nu mai da sfaturi la altii si nu te obliga nimeni sa intri.

Edited by Vladuut, 28 November 2018 - 21:36.


#69
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007

 Vladuut, on 26 noiembrie 2018 - 13:44, said:

am patit-o si eu astazi, cerandu-mi pe langa pretul platit de 1.80 inca 0.20 'extra shipping free'. peste noapte brusc, si-au dat seama ca transportul costa niste bani, nu au putut sa modifice anuntul anterior. desigur ca i-am dat cancel order, astept sa accepte si sa-mi primesc banii inapoi. incearca si ei sa vada, daca le merge sau nu.

Se pare ca nu esti singurul. Duminica am comandat 3 bucati din acest produs https://www.aliexpre...2896357430.html Total comanda 3,60$, free shipping. Numele magazinului fiind: Bonise Households Supplies Store. Azi ma trezesc cu urmatorul mesaj de la ei:

Quote

Hello,Your parcel has arrived at the port. But the logistics in your country is rising again, so the product is stuck there. I feel very sorry, at the same time I am very sad. This isn't our problem, we're upset. Would you like to make up a little shipping? Don't worry, let's add the remaining two-thirds. You only need to add $0.5. Here I send a link to you. The value of the link is $0.5 each. And you can choose the amount of the product for 1, so that you can pay for the shipping fee to us. And besides, please leave us a message of the new order you will make "repay the shipping fee", so that we will understand it. We will send your parcel as fast as possible. The link:
https://it.aliexpres...2900942036.html
Our shop has a lot of benefits and you are welcome to come to our shop to watch. Hope to hear from you soon.
Best regards and have a great day!

Vor sa le mai platesc in plus, iar pe deasupra plata asta in plus sa o fac catre un alt magazin (Mo Shang Store, cel din link-ul trimis de ei).

Probabil voi anula si eu.

#70
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Nu ii vorba de cativa centi, ii vorba de principiu, nu suport gainariile de genul. Puteau sa includa din start transportul in costul produsului si era ok, nu sa puna pret mic de tot ca sa apara ei primii la search si apoi sa ceara bani de transport. Asteptam sa se proceseze comanda si sa o trimita, nu sa ma trezesc dupa 4-5 zile ca vor bani in plus. Puteau sa anunte a doua zi.

Ti se pare normal sa comanzi de la un magazin si sa ti se ceara sa depui bani in plus la un alt magazin? Am 40 comenzi pe Ali si ii prima data cand ma lovesc de asa ceva. N-am deschis niciodata disputa. La unele colete chiar am zis sa fiu cu bun simt si am prelungit de 3-4 ori "buyers protection time" si intr-un final au sosit dupa 3-4 luni.

Ar fi bine sa nu mai faci acuzatii nefondate.

Edited by epuru, 29 November 2018 - 17:04.


#71
dr_m

dr_m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 24.11.2007
Am luat si eu vreo 5 bucati de: "Paga supplementare sul Vostro Ordine $0.5 di VENDITA CALDA" http://it.aliexpress...2900942036.html la 0.5$ sper sa ajunga pana la Craciun si sa nu se raceasca pe la BSI ...

#72
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Am vazut tarziu ca s-au mutat discutiile aici. Pentru cei care vreau un incarcator bun: https://www.aliexpre....31bc4468lWlkJY . Mi-a venit fara probleme de la acest vanzator. Am si Liitokala li 500, foarte bun,dar Opus-ul are functii foarte ultile in plus. Merita sa comparati specificatiile lor in paralel. Sigur ca sunt mai bune cum ar fi SKYRC MC3000, dar asta joaca la alta categorie de pret.

Edited by ho_emil, 30 November 2018 - 09:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate