Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Ce a facut Iohannis in 4 ani de mandat ?

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
34 replies to this topic

#19
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Si eu credeam ca Iohannis e altfel. Nu ma refer aici la atributiile prezidentiale care il limiteaza sa faca una sau alta si nici nu ma refer la guvernul Ciolos - ma refer strict la persoana Klaus Iohannis:

Eu nu il vad un om cu viziune, un om care stie simplu si clar ce sa transmita la TV. A fost profesor, el nu are o idee despre cum anume trebuie schimbat invatamantul, nu generalitati, la modul concret: cum trebuie predata materia, ce trebuie scos din curricula, cum trebuie sa arate manualele ? OK, nu este ministrul invatamantului, dar poate veni cu un discurs coerent, simplu, clar - din calitatea sa de fost profesor.

In al doilea rand: atitudinea asta de a face pe X sau Y infractor, penal, etc. Niciodata nu mi-au placut oamenii care scot in evidenta defectele/pacatele altora fata de toata lumea. Daca ai sa spui ceva cuiva, spune-i in particular, nu fata de toata lumea: si bune si rele. Sunt unii oameni care nu rateaza nici o ocazie sa ma faca de cacao fata de toata lumea. Nu ma deranjeaza ca imi scot in evidenta defectele sau imi aduc aminte ce am facut, ma deranjeaza ca o fac in public si nu in particular.

Sunt multe de spus, intr-un cuvant omul nu are viziune si nu e coerent in ceea ce spune - a spus ca nu e de acord cu plagiatul si cand Kovesi a primit verdict de plagiat 5% a spus ca respecta decizia comisiei. Adica daca Ponta a plagiat 5% spui ca esti indignat dar cand Kovesi a plagiat 5% o dai intoarsa.

Iohannis nu a venit cu nimic nou fata de ceilalti actori. Aceleasi platitudini.

Edited by PlatonX, 15 November 2018 - 20:06.


#20
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
ce o facut iohanis? o dormit in papucii statului. Da asta nu inseamna ca de acum o sa ma apuc sa voteze pesedeaua, un candidat al pesedeului sau al satelilor. Deci mwuie psd si iohanis o sa-mi mai vada votul la fel ca la precedentele alegeri: daca candidatul pe care il prefer nu trece de primul tur iar in al doilea tur ajunge el si un contracandidat psd-ist

Edited by vanitty, 15 November 2018 - 20:05.


#21
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View Postflovio, on 15 noiembrie 2018 - 20:00, said:

De ce este nesimtit?


Nesimtire e sa-ti bati joc de moartea a 65 de romani venind cu teorii conspirationiste si flame.

#22
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

View PostCris007, on 15 noiembrie 2018 - 20:06, said:


Nesimtire e sa-ti bati joc de moartea a 65 de romani venind cu teorii conspirationiste si flame.
Cu ce si-a batut joc de nefericitii aia?
De ce nu ar trebui analizata orice ipoteza?
Dar aia care se foloseau de acea nenorocire pentru dispute politice, ce zici? Ca vorba aia: Ce treaba are guvernul ca unii organizeaza un concert intr-o carciuma fara avize si nici nu se intreaba daca artificiile pot fi periculoase?

#23
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Nu a facut prea multe....
distant (din fire) inganfat si vanitos nu a reusit sa discute cu poporul, nu a reusit sa gaseasca limbajul comun.
Opozitie nu a avut cum sa faca dupa ce s-a lasat jupuit de toate penele.
In schimb ne-a daruit guvernul ce il avem acum.
Oscilant, sec dar fara a fi inteligent, preocupat de propria comoditate, nu a gasit necesar sa le spuna Romanilor care este situatia, care sunt problemele, care sunt variantele si care va fi viitorul....

Eu cred ca nu a stiut nici el, sau nu a avut consilierii potriviti.....


bilant?
40% esec....60% indiferenta

Edited by vio69a, 15 November 2018 - 20:14.


#24
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View Postflovio, on 15 noiembrie 2018 - 20:12, said:

Cu ce si-a batut joc de nefericitii aia?
Cu faptul ca a prezentat ca certitudine ca au fost sacrificati de SRI si Iohannis pentru a schimba guvernul. Mi se pare o mare nesimtire sa vi cu asemenea aberatii, sa te folosesti de lansarea acestei conspiratii ca sa iti reglezi tu conturile cu Iohannis. Bine, asta vine mai mult ca sigur de pe site-urile rusesti pe care le frecventeaza, nu de la el, dar totusi.
Nu ma deranjeaza minciuna in cazul asta, ma deranjeaza bataia de joc la adresa unor romani care au murit acolo. Mi se pare si o bataie de joc la adresa inteligentei interlocuitorilor, dar ma rog, unii poate ca nu sunt deranjati, cine stie.

Edited by Cris007, 15 November 2018 - 20:17.


#25
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009

View Postvio69a, on 15 noiembrie 2018 - 20:13, said:

Nu a facut prea multe....
distant (din fire) inganfat si vanitos nu a reusit sa discute cu poporul, nu a reusit sa gaseasca limbajul comun.
Opozitie nu a avut cum sa faca dupa ce s-a lasat jupuit de toate penele.
In schimb ne-a daruit guvernul ce il avem acum.
Oscilant, sec dar fara a fi inteligent, preocupat de propria comoditate, nu a gasit necesar sa le spuna Romanilor care este situatia, care sunt problemele, care sunt variantele si care va fi viitorul....

Eu cred ca nu a stiut nici el, sau nu a avut consilierii potriviti.....


bilant?
40% esec....60% indiferenta
guvernul asta nu e opera lui iohanis ci e opera lui livache si a psd-ului. un rahat de guvern, plin de retardati, hoti, slugi si penali..

#26
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postcatalinn, on 15 noiembrie 2018 - 19:44, said:

un moderator se poate sesiza pentru a inchide acest topic nesimtit?

Este dreptul poporului sa judece activitatea celor alesi ....mai ales pe presedinte ales direct

View Postvanitty, on 15 noiembrie 2018 - 20:15, said:

guvernul asta nu e opera lui iohanis ci e opera lui livache si a psd-ului. un rahat de guvern, plin de retardati, hoti, slugi si penali..

Guvernul asta este opera lui Johanis....nu a vrut pobleme a vrut liniste

#27
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,844
  • Înscris: 25.10.2004

View Postflovio, on 15 noiembrie 2018 - 20:00, said:

De ce este nesimtit?
Daca Dragnea era subiectul era un topic plin de simtire?

Pana la urma ce ar fi de admirat la acest siloz de rahat? Ca si-a insultat fostii colegi , atat ai sai cat si a nevestei sale?

Totusi s-a purtat frumusel cu nevasta-sa , adica i-a amanat audierea oferindu-i o plimbare la Londra. Pe banii statului.

View Post86-APP, on 15 noiembrie 2018 - 20:02, said:

vai , dar ce te supăra ?
pentru ca face afirmatii fara nicio legatura cu subiectul:

Quote

.....a fost nevoie de implicarea SRI-ului pentru a crea un eveniment tragic si plin de emotie si jertfa a 65 de oameni ca sa puna el guvernul lui de oameni competenti.....  
sper ca un moderator editeaza textul din deschidearea topicului pentru flame

#28
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009

View Postvio69a, on 15 noiembrie 2018 - 20:16, said:

Este dreptul poporului sa judece activitatea celor alesi ....mai ales pe presedinte ales direct
cand poporul judeca activitatea infractorilor de la psd nu erati de aceeasi parere si erati convinsi ca e opera lui soros si compania.. daca ipocrizia ar durea..

#29
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostCris007, on 15 noiembrie 2018 - 20:06, said:


Nesimtire e sa-ti bati joc de moartea a 65 de romani venind cu teorii conspirationiste si flame.

Nesimtire este sa amani mereu a se face lumina in aceasta tragica intamplare. sa ii pui bete in roate justitiei

#30
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009
Cand vii cu asemenea argumente, gen conspiratii cu SRI&stuff, da, topicul asta e jalnic...ce-i mai de plans e ca mai sunt vreo doi de-i dau dreptate...si cica in 2018 romanii s-au mai desteptat, yeah, right.

Edited by Darkman48, 15 November 2018 - 20:19.


#31
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostCris007, on 15 noiembrie 2018 - 20:15, said:

Nu ma deranjeaza minciuna in cazul asta, ma deranjeaza bataia de joc la adresa unor romani care au murit acolo.
Da,dar is scarabei de psd,la ce te poti astepta de la astia care iau pranzul din hazna?

#32
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View Postvio69a, on 15 noiembrie 2018 - 20:17, said:

Este dreptul poporului sa judece activitatea celor alesi ....mai ales pe presedinte ales direct

Realizezi ca nu exista nicio legatura intre activitatea de Presedinte si incendiul de la Colectiv, nu?
Dar infine, bate saua sa priceapa iapa. Tema e sa ii se puna in carca lui Iohannis si razboiul din Irak daca e posibil, deci, why not.

View Postvio69a, on 15 noiembrie 2018 - 20:18, said:

Nesimtire este sa amani mereu a se face lumina in aceasta tragica intamplare. sa ii pui bete in roate justitiei
Crezi ca daca minti continuu poate ajungi sa ai dreptate?

Edited by Cris007, 15 November 2018 - 20:20.


#33
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Dar PSD ce a facut in mai bine de 20 de ani de mandat?  Ne luam de un om care nu mai are efectiv nici o putere inafara de a chibita, presedintele Romaniei a ajuns sa fie un fel de muppets de care rad analfabetii functionali din parlament, si cand spun asta ma gandesc la Serban Nicolae............si restul

#34
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postvanitty, on 15 noiembrie 2018 - 20:17, said:

cand poporul judeca activitatea infractorilor de la psd nu erati de aceeasi parere si erati convinsi ca e opera lui soros si compania.. daca ipocrizia ar durea..

ce spui?
poporul are cand sa judece ...la alegeri si pe parcurs demonstrand de-adevaratelea.

Mu-ie, nu te supara nu e judecata este obscenitate.

View PostCris007, on 15 noiembrie 2018 - 20:20, said:

Realizezi ca nu exista nicio legatura intre activitatea de Presedinte si incendiul de la Colectiv, nu?


Am afirmat eu altceva ?

#35
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,432
  • Înscris: 29.04.2008
Avem, deja, un topic cu Iohannis. Are exact aceeași tematică

https://forum.softpe...-de-presedinte/

Edited by iladi, 15 November 2018 - 20:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate