Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Card de cumparaturi in rate oriunde

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View Postbelena6, on 16 noiembrie 2018 - 09:23, said:

Poti sa cumperi de orice suma, inclusiv prin POS sau prin retrageri de numerar. Valoarea minima pe care trebuie achitata lunar pt a nu inregistra intarzieri este 5% din total (rate scadente + plati POS + retrageri numerar + DOBANDA daca ai depasit ultramegaperioada de gratie). Plata lunara se poate face prin Direct Debit de pe cardul de salariu, prin plata la ghiseu, bancomat sau internet banking.
Eleno, Eleno… sfat prietenesc: daca vrei sa rezisti  in domeniul asta, fii fair-play.

#20
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 17.01.2012

View Postorbanbalint, on 16 noiembrie 2018 - 10:50, said:

Unicredit are acum ceva oferta de black friday: https://www.unicredi...ack-friday.html

bre, ăla-i card de debit... :(
acilea omu vrea „de credit”...

#21
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Uită-te încă odată, sunt acolo două carduri de credit, după oferta cu contul curent.

#22
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Unicredit și ing au rate pentru orice plata cu cardul.

#23
esnet

esnet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.04.2011
Un card foarte bun de credit este cel de la CEC. Aplicatia mobile banking functioneaza bine. In functie de valoarea tranzactiei, este impartita automat in rate 3 6 9 12 18 24. Trebuie activata telefonic impartirea tranzactiilor in rate.  Cred ca are si cea mai mica dobanda de creditare 14%. Cand l-am facut acu 2 ani era o dobanda de 11%. Produsul e f bun, personalul de la ghiseu e sub orice critica.

Edited by esnet, 17 November 2018 - 01:06.


#24
1c3man

1c3man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2007
Multumesc tuturor pentru informatii.

Am ramas la 2 variante: BCR si CEC. BCR are avantajul ca iti da inapoi 1% din sumele folosite si asta ar trebui sa ajunga pentru comisionul anual.

Mai astept sa vad cu cine vor face contract cei de la Wizz pentru urmatorul card. Sper sa aflam in curand.

#25
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cu nimeni, probabil.

#26
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postesnet, on 17 noiembrie 2018 - 01:04, said:

Un card foarte bun de credit este cel de la CEC. Aplicatia mobile banking functioneaza bine. In functie de valoarea tranzactiei, este impartita automat in rate 3 6 9 12 18 24. Trebuie activata telefonic impartirea tranzactiilor in rate.  Cred ca are si cea mai mica dobanda de creditare 14%. Cand l-am facut acu 2 ani era o dobanda de 11%. Produsul e f bun, personalul de la ghiseu e sub orice critica.
La CEC ma gandesc si eu foarte serios sa optez. Din cate am studiat, au printre cele mai lungi rate (24) si ce a mai mica dobanda.

Cu privire la personalul de la ghiseu...pesemne ca te vei intalni cu el doar cand semnezi contractul si iti iei cardul. Eu spre exemplu, am aplicat online, a 2-a zi am fost sunat de o tanti foarte draguta si chiar bine pregatita, a raspuns promt la toate intrebarile pe care i le-am pus cu privire la cardul de credit. Au revenit in seara asta sa imi zica sa merg in sucursala sa semnez....la telefon mi s-au parut destul de profi. La ghiseu, ducpa cum am spus, pesemne (eu cel putin sigur) vei avea de a face o singura data in viata ....

View Post1c3man, on 19 noiembrie 2018 - 12:33, said:

Multumesc tuturor pentru informatii.


Mai astept sa vad cu cine vor face contract cei de la Wizz pentru urmatorul card. Sper sa aflam in curand.
Mai mult ca sigur ca vor continua cu Transilvania. Wizz merge super bine ca si companie, nu cred ca o banca ca Transilvania va scapa chifteua.

View PostNenea Zap, on 17 noiembrie 2018 - 00:23, said:

Unicredit și ing au rate pentru orice plata cu cardul.
Si la cat iti imparte...ING la 3 parca...sa te vad cand vei cheltui vreo 7000-8000 de ron dintr un foc , esalonat la 3 fara dobanda...iti rupe fasul , apoi incepe sa te cam incarce cu 24 la suta dobanda.

#27
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Tu ești sigur că înțelegi cum funcționează ratele fără dobânda?

#28
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostNenea Zap, on 20 noiembrie 2018 - 09:22, said:

Tu ești sigur că înțelegi cum funcționează ratele fără dobânda?
mmmmmm....sincer...asa credeam, dar dupa ce am citit intrebarea ta, nu mai sunt asa de sigur...ia , faci un pustiu de bine si imi explici si mie cum sta treaba?

#29
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Dacă ai cumpărat ceva de 90 de lei spre ex, iti împarte în 3 rate de câte 30 lei și atât.
Dobânda o ai atunci când nu plătești ratele la timp sau atunci când scoți cash de la atm cu cardul de credit.
Dacă ai doar rate fără dobânda și le plătești la timp, atunci e... Fără dobândă :)

#30
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostNenea Zap, on 21 noiembrie 2018 - 21:29, said:

Dacă ai cumpărat ceva de 90 de lei spre ex, iti împarte în 3 rate de câte 30 lei și atât.
Dobânda o ai atunci când nu plătești ratele la timp sau atunci când scoți cash de la atm cu cardul de credit.
Dacă ai doar rate fără dobânda și le plătești la timp, atunci e... Fără dobândă Posted Image
si eu ce am zis? Eu am dat un exemplu de o plata de vreo 8000 rom, impartit la 3 , ar veni cam 2700 (aprox), ai un salariu de 6000...dai 2700 ...te cam ustura in fund, nu i asa? Oricum, banca iti va propune o suma minima de plata, mai mica decat 8000/3 , restul, platesti dobanda. Mai e cazul in care nu poti plati 2700 rata ca e prea mult si nu mai iti raman bani de plata la factura de gaz, lumina, papa....

Luam cazul 24 de rate fara dobanda...8000/24 (deci NU 8000/3. e o diferenta, nu????) , iti va reveni o rata fara dobanda de 340 (aprx)...iti mai raman bani si de gaze, si de curent, si de papa...eeeee...nu cumva e maul mai lejer asa???

Edited by cuculea, 21 November 2018 - 21:37.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate