Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Asistenta sociala in Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#19
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postdem3ntor, on 15 noiembrie 2018 - 12:33, said:

oricum nu incapeau toti in groapa aia Posted Image)
poate sapau cu randul.
Si daca ar fi incaput, era suficient ca cel care a facut poza sa astepte momentul in care baietii s-ar fi odihnit, ca sa-i pozeze atunci. Nimeni nu poate sapa ore in sir.

#20
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Romania e probabil tara din UE cu cele mai.mici fonduri pentru protectie sociala

#21
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
Daca toti bugetarii ar fi puturosi si incompetenti ar fi haos in tara (in toate tarile).
Sunt si angajati care pleaca de acasa cu capul in traista si la stat si la privat.
Dar sunt si angajati ai statului care muncesc si muncesc si pentru aia care o freaca.

Daca tie iti plac doar fructele uscate sau stricate, atunci concentreaza-te pe alea si vei avea o viata placuta from now on...

#22
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postmihnearau1, on 15 noiembrie 2018 - 10:40, said:

drum bun pentru cine vrea sa plece
Ce facem daca nu prea mai sunt oameni care sa plece? :huh: Ca la un moment dat se termina tinerii si cei in putere.

#23
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Posteugeniusro, on 15 noiembrie 2018 - 11:46, said:



Pe ce te bazezi când spui asta, dacă te ducea capul săpai puțin pe net ca să Ă®mi vezi CV-ul, nu am lucrat o secundă la stat Ă®n viața mea, parlamentar nu am fost, până la pensie mai am 15 ani, nici revoluționar nu am fost. Nici măcar nu mai lucrez Ă®n Ro am deja 5 ani vechime Ă®n Germania mai fac Ă®ncă 15 până la pensie.
Pe mentalitatea ta , și ai și confirmat , prin aerele de superioritate.

View PostPaz, on 15 noiembrie 2018 - 12:27, said:


In poza postata de tine, e ilustrat la perfectie sistemul capitalist cam din 2005 incoace.
Din cauza birocrației excesive , pot exista asemenea situații.
Birocrația asta , este adusa strict de capitalisti!, și este ce oferă la schimb cu lipsa locurilor de munca

#24
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Post86-APP, on 15 noiembrie 2018 - 12:59, said:

Din cauza birocrației excesive , pot exista asemenea situații.
Birocrația asta , este adusa strict de capitalisti!, și este ce oferă la schimb cu lipsa locurilor de munca
Birocratie excesiva nu inseamna exces de functionari daca asta vrei sa spui. Iar in Romania... cred ca nu e lipsa de locuri de munca. Tu zici ca e ?

#25
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Birocrație excesivă chiar în firmele private , din cauza legilor timpurie impuse de capitalisti.
Locuri de munca ar fi , dar tot din cauza birocrației nu pot fi accesate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate