Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Program+exercitii+dieta

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007

 Life2Live, on 07 noiembrie 2018 - 17:56, said:

Salut, am burta, dar nu sunt atat de gras, nu am grasime pe picioare sau brate, am doar burta si un trup rau proportinoat, ca sunt sedentar,gen gusa, cocosat, burta mare ... dar vreau sa pun si masa de muschi pe mine, nu doar sa slabesc la burta:) Da, am sa incep cu sacul de box, inainte de exercitii, ce zici de asta? legat de suplimente, ce este animal pack? deci ai recomanda ca fiind cel ma bun, comparativ cu restul descrise de tine? si cand sa le iau? da, din pacate mai prins, mananc multa paine, paste:D cam ce recomanzi sa mananc pt masa musculara?sa mai cresc ca arat ca un copil de 12 ani la constitutie si cu burta si gusa... si piept de grasime... si oare vasta, e o problema? trebuie ceva diferit? 34 ani? mersi mult
Nu as putea sa-ti recomand Animal Pack acum, sunt enorm de multe pastile pentru om neobisnuit cu ele (exista si varianta praf, dar nu e atat de buna). Da, e foarte bun suplimentul insa e foarte greu de administrat pentru cineva fara experienta de a inghiti 10-20 pastile Posted Image). Imi mentin recomandarea pentru Adam, 1-2 pastile pe zi sunt mai mult decat suficient pentru inceput.

Iarasi, pentru pre-antrenament e mult mai bun Outlift, insa nu cred ca e necesar, mai ales ca o sa faci antrenamente acasa. ON 100% Whey e ok, n-ar fi alegerea mea, dar nu e un produs rau. Doar foarte mult marketing in jurul lui.

Edited by warchilde, 07 November 2018 - 18:17.


#20
snake_32

snake_32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 24.08.2018

 Life2Live, on 07 noiembrie 2018 - 17:56, said:

Salut, am burta, dar nu sunt atat de gras, nu am grasime pe picioare sau brate, am doar burta si un trup rau proportinoat, ca sunt sedentar,gen gusa, cocosat, burta mare ... dar vreau sa pun si masa de muschi pe mine, nu doar sa slabesc la burta:) Da, am sa incep cu sacul de box, inainte de exercitii, ce zici de asta? legat de suplimente, ce este animal pack? deci ai recomanda ca fiind cel ma bun, comparativ cu restul descrise de tine? si cand sa le iau? da, din pacate mai prins, mananc multa paine, paste:D cam ce recomanzi sa mananc pt masa musculara?sa mai cresc ca arat ca un copil de 12 ani la constitutie si cu burta si gusa... si piept de grasime... si oare vasta, e o problema? trebuie ceva diferit? 34 ani? mersi mult

nu are nici o importanta varsta, o sa fie greu la inceput fiind sedentar , urmeaza ceea ce ti-am spus eu , lasa sacul de box ca dupa 10' de dat in el nu mai faci nimic la sala :))) , painea mai bn o inlocuiesti cu niste lipii facute de tine acasa sau de prietena ta , fara drojdie in ele..gasesti pe google suplimentele de care ti-am zis eu..animal pack este un complex de multivitamine si minerale + aminoacizi..etc..e cel mai bun ;) il iei dimineata dupa prima masa

#21
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

 snake_32, on 07 noiembrie 2018 - 19:27, said:


nu are nici o importanta varsta, o sa fie greu la inceput fiind sedentar , urmeaza ceea ce ti-am spus eu , lasa sacul de box ca dupa 10' de dat in el nu mai faci nimic la sala Posted Image)) , painea mai bn o inlocuiesti cu niste lipii facute de tine acasa sau de prietena ta , fara drojdie in ele..gasesti pe google suplimentele de care ti-am zis eu..animal pack este un complex de multivitamine si minerale + aminoacizi..etc..e cel mai bun Posted Image il iei dimineata dupa prima masa
Hmmm, bun, nu dau la sac, dar ce sa fac pentru cardio? Ca ai spus sa fac la inceput 20 minute de cardio pentru sange:D Nu am gagica nu stiu sa fac lipii :D Bine, nu o sa iau inca animal pack, dar ma gandesc ca ataca ficatul, nu?:(

#22
snake_32

snake_32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 24.08.2018
in primul rand nu te lasa influentat asa usor de unii care dau sfaturi fara sa si cunoasca fenomenul.pe mine de fapt ma intereseaza alt topic aici pe forumul asta si mi-a sarit in ochi si topicul deschis de tine.de asta am si postat.animal pack si optimum nutrition 100% gold au luat premii multi ani ca fiind cele mai bune , aici nu mai vb de marketing...le detronau imediat altii cu produse noi..testate si de mine pe mine bineinteles.citrulline malate e cel mai bun pre workout , pt ca se converteste in arginina , exact ce iti trebuie..oricum ia fiecare supliment in parte de care ti-am zis si citeste despre ele..selecteaza un program de antrenament simplu pt inceput, salveaza-l in telefon si il iei cu tine la sala ca sa nu pierzi timpul uitandu-te la altii sau ca ai uitat ceea ce sa faci.cardio adica poti alerga pe banda..asta sa fie inceputul tau.daca nu ai pb cu ficatul sau rinichii atunci stai linistit ca nu patesti nimic..eu de 5-6 ani fac si vizite medicale (pt meseria mea)  si nu am absolut nimic.dar poti lua pt linistea ta liv 52 sau silimarina..inveti sa gatesti si singur..cauta pe google cum ;)

#23
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

 snake_32, on 07 noiembrie 2018 - 19:48, said:

in primul rand nu te lasa influentat asa usor de unii care dau sfaturi fara sa si cunoasca fenomenul.pe mine de fapt ma intereseaza alt topic aici pe forumul asta si mi-a sarit in ochi si topicul deschis de tine.de asta am si postat.animal pack si optimum nutrition 100% gold au luat premii multi ani ca fiind cele mai bune , aici nu mai vb de marketing...le detronau imediat altii cu produse noi..testate si de mine pe mine bineinteles.citrulline malate e cel mai bun pre workout , pt ca se converteste in arginina , exact ce iti trebuie..oricum ia fiecare supliment in parte de care ti-am zis si citeste despre ele..selecteaza un program de antrenament simplu pt inceput, salveaza-l in telefon si il iei cu tine la sala ca sa nu pierzi timpul uitandu-te la altii sau ca ai uitat ceea ce sa faci.cardio adica poti alerga pe banda..asta sa fie inceputul tau.daca nu ai pb cu ficatul sau rinichii atunci stai linistit ca nu patesti nimic..eu de 5-6 ani fac si vizite medicale (pt meseria mea)  si nu am absolut nimic.dar poti lua pt linistea ta liv 52 sau silimarina..inveti sa gatesti si singur..cauta pe google cum Posted Image
da,esti tare amabil,am facut acum putin de box la sac, si gafai :) inca nu mam decis sa merg la sala ... imi e asa ... am casa nu stiu daca ai citit tot ce am postat, a si bara prinsa, am si bancuta pentru piept, am haltera mare, gantere mici, am sac de box, cat despre gatit, o sa vad, trebuie sa fac si asta:) la ce te-ai referit cu marketing ca detronau de mult? o sa iau ce ai spus, sa incerc si nu stiu ce program sa fac, ma gandeam ca pt inceput doar 3 zile pe saptamana, luni, miercuri si vineri, si 2 zile odihna, in weekend sau sa dau la sac ori sa alerg afara:)

#24
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Ce inaltime si greutate ai? De burta nu o sa scapi tragand de fiare. Cati "culturisti" d-astia cu ceafa si spate late si burta cat curpinde nu vad eu la sala zilnic....

Eu unul nu sunt culturist si nici pasionat de asa ceva. Vad ca tu ai zis de culturism, dar probabil ai vrut sa zici altceva.
Eu nu sunt de acord cu tot felul de prafuri sintetice si suplimente. Iti pot face mai rau din punct de vedere al sanatatii.

Tu daca vrei doar sa slabesti (scapi de burta) si sa incepi sa iti dezvolti musculatura, nu trebuie sa faci culturism.

La sac de box m-am gandit si eu. Chiar vreau sa imi iau unul sa imi pun in curte. Du-te si fa-ti analize (ficat si tot ce trebuie), apuca-te de cardio: alergat pe banda, exercitii functionale, mananca si odihneste-te cat mai corect. Si poti sa te iti faci un program de 3-4 ori pe saptamana sa mergi la sala pentru tras de fiare. Picioare/umeri o zi, spate/biceps, piept/triceps, abdomene si ce vrei tu.
Faci 3-4 exercitii pentru fiecare grupa, 3-4 serii de exercitiu. Important la inceput greutati usoare pana inveti miscarea corecta.

Daca vrei culturism profesionist,urmezi programul de mai sus. :)

#25
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Picioare+umeri intr-o zi? as vrea sa vad omul care mai poate sa faca ceva dupa un antrenament de picioare. Eu abia mai cobor scarile dupa asa ceva :)))
Singura varianta sa faci umeri dupa picioare e sa-ti bati joc de antrenamentul de picioare, sa-l faci pe telefon sau in oglinda.

#26
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
La inceput alergare pe banda, bicicleta si bodyweight (exclus bara).
Dupa 1-3 luni incepi sa te uiti la gantere.
Usor usor
pentru energie: o banana + o cafea

Cred ti s-ar potrivi manusa o clasa ceva de la World Class.

#27
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,121
  • Înscris: 03.12.2005

 warchilde, on 08 noiembrie 2018 - 09:21, said:

Picioare+umeri intr-o zi? as vrea sa vad omul care mai poate sa faca ceva dupa un antrenament de picioare. Eu abia mai cobor scarile dupa asa ceva Posted Image))
Singura varianta sa faci umeri dupa picioare e sa-ti bati joc de antrenamentul de picioare, sa-l faci pe telefon sau in oglinda.

fiindca faci picioare doar o data pe saptamana. daca ai face mai des nu ar mai fi asa.
sunt programe cu care faci picioare si de 3 ori pe saptamana :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate