Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Dacă te întrebă cineva de un produs, de ce să nu crești prețul?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
I-am dat ingore mârlanului. Ieri produsul cu pricina costa 530 Lei, mai devreme era 670 acum ajunsese la 750. I-am urat să se roage el de cineva să-i ia produsul cu 100 Lei pentru atitudinea nesimţită pe care a avut-o.
Păcat că nu se poate raporta în funcţie de mizeria cu preţul.

Edited by djl, 06 November 2018 - 16:18.


#20
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@djl, din ce spui spui mai sus eu trag concluzia ca vanzatorul ala e labil psihic (antisocial) ce isi bate joc de oameni punand anunturi false si apoi crescand si micsorand pretul.
E poibil sa ma insel si sa fie un vanzator nesimtit care creste pretul cand cineva e interesat de vechitra sa, pe principiul

View PostFreddy12, on 06 noiembrie 2018 - 15:44, said:

Nu e prost cine cere, e prost cine da.

Sfatul meu e sa iti iei gandul de la obiectul ala si sa-l lasi sa stea cu el nevandut.
Si asa nu prea se inghesuie lumea sa-l cumpere.

#21
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Era mişto aparatul, dar neh, dacă aşa a procedat, îmi iau gândul.
Din păcate unii vor cumpăra de la cei care practică din astea   :(

#22
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
in general timpul e aliatul cumparatorului la negocieri. arata-te interesat azi, dispari o saptamana - doua, apoi intrebi daca e acelasi pretul... daca n-ai rabdare la negocieri si te simte ca nu vrei sa-l pierzi atunci platesti.

Edited by Fane, 06 November 2018 - 16:31.


#23
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Si magazinele mari practica exact acelasi lucru, singura diferenta e ca pe olx nu se poate modifica anuntul chiar asa usor cum e la magazinele online.

#24
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,537
  • Înscris: 16.03.2007
Tine cont ca djl vrea sa cumpere o vechitura ce nu se mai gaseste pe nicaieri. nu-si permite luxul sa il bage in ma-sa pe vanzator si sa se duca in alta parte...

asa ca djl, marca banu'... te-a citit vanzatoru' ca esti disperat...

Edited by laffin, 06 November 2018 - 16:44.


#25
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

View Postpaco rabanne, on 06 noiembrie 2018 - 15:08, said:



"X-lescule, X-lescule ce ti-am facut eu de ma tratezi cu asa lipsa de respect?


citate din clasici, a?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H3tqhswE9-0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004

View Postlaffin, on 06 noiembrie 2018 - 16:43, said:

Tine cont ca djl vrea sa cumpere o vechitura ce nu se mai gaseste pe nicaieri. nu-si permite luxul sa il bage in ma-sa pe vanzator si sa se duca in alta parte...

asa ca djl, marca banu'... te-a citit vanzatoru' ca esti disperat...

Ba îmi permit chiar foarte bine. Îmi plac unele lucruri, dar dacă vânzătorul e nesimţit, să facă foamea. Pot trăi fără acel aparat până găsesc unul la preţul la care îmi convine.

Edited by djl, 06 November 2018 - 16:52.


#27
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Crește vechimea crește și valoarea.

#28
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006

View Postwaterman, on 06 noiembrie 2018 - 16:56, said:

Crește vechimea crește și valoarea.

Consolarea tarfelor batrane. :))

#29
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View Postomg99, on 06 noiembrie 2018 - 16:01, said:

Nu stiu daca initiatorul se refera la asta dar stiu sigur ca unele magazine online din RO au o practica realemnte mizerabila. Pun un produs in whishlist sau in cos dupa 2 zile acel produs are pretul mai mare DOAR LA MINE in whistlish sau cos, daca intra de pe alt PC pretul e cel initial.

Fashiondays practica asta.
Eu am pățit asta pe Amazon.de dar nu de la Amazon ci de la alte firme care vând prin Amazon pe marketplace, uzual Amazon scade prețul.

#30
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,567
  • Înscris: 15.06.2007

View PostPlatonX, on 06 noiembrie 2018 - 14:58, said:

Niciodata nu am inteles de ce pe site-urile de anunturi produsele sunt mai ieftine du 10-20% fata de magazin. Pai mai bine cumpar un produs nou din magazin si dau 20% in plus, dar e nou. Eu inteleg ca vinzi pe internet pentru ca nu vrei sa il arunci la gunoi, sau ai nevoie disperata de bani - eventual pui acolo 50% fata de pretul din magazin, dar nu reducere de 20%.
unde scrie?
Eu am luat un obiectiv foto. Nu l-am folosit aproape deloc, uzura 0. Era ca nou nout.  Obiectivele astea nu se "demodeaza" asa de la un an la altul. Poti sa-l folosesti ani de zile ca in prima zi. Am zis in sinea mea, ca decat sa il ratacesc sau sa-l pierd pe undeva, aruncat in cutie, mai bine il scot la vanzare. Am lasat 50 de lei din pretul de nou (500).
A sunat un ciuri buri, sa i-l dau la juma de pret.  M-am gandit, ca piesa nu am primit-o nici eu pe gratis, dar sa dau un lucru nou la juma de pret.. oricum nu-mi cerea de mancare.  Si nu stateam nici eu in banii aia. Asa ca azi ma bucur ca nu l-am vandut.

View Postmodoran, on 06 noiembrie 2018 - 16:37, said:

Si magazinele mari practica exact acelasi lucru, singura diferenta e ca pe olx nu se poate modifica anuntul chiar asa usor cum e la magazinele online.
no stai sa vezi marlaneala la wizz air. Azi un pret, maine te tine minte, si iti umfla pretu de te mai gandesti de doua ori inainte, daca e musai sau nu.  Unde nu au concurenta au preturi mari desi ei se pretind low cost.
Eu consider low cost cand un bilet de avion e mai ieftin decat cu trenul.

View Posteugeniusro, on 06 noiembrie 2018 - 18:03, said:


Eu am pățit asta pe Amazon.de dar nu de la Amazon ci de la alte firme care vĂąnd prin Amazon pe marketplace, uzual Amazon scade prețul.
folosesc avast de vreo 12 ani. Intr-o zi nu stiu din ce motiv am dat sa isi instaleze trial version, full, 30 de zile gratis, cu scanari, cu protectii  bla bla. Dupa care gata a expirat , si ramaneam doar la basic,  pe moca, fara nu stiu ce briz brizuri extra, care cista $ 59/an.
A trecut de atunci o saptamana, si primesc email cu voucher, de reducere, ca imi dau ei mai ieftin, cu $39 pe an.   Dar tot nu ma intereseaza.

#31
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Eu m-am lămurit cu ăla. Avea 2 conturi pe olx şi cred că e bolnav la cap.

#32
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

View Posttfmercedez, on 06 noiembrie 2018 - 22:22, said:



no stai sa vezi marlaneala la wizz air. Azi un pret, maine te tine minte, si iti umfla pretu de te mai gandesti de doua ori inainte, daca e musai sau nu.

Si ryanair fac la fel. Cookies :D

#33
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postdjl, on 06 noiembrie 2018 - 15:12, said:

Nu am avut de-aface decĂąt de 2 ori cu așa ceva. Prima a revenit la vechiul preț, dar a 2-a nici nu se sinchisește să răspundă așa cum trebuie la mesaje, deși prețul cerut nu e mic (număr de telefon nu a lăsat). Deși Ăźmi place produsul, o să-i spun că probabil nu dorește să vĂąndă și la cum se comportă probabil va vinde produsul cu 100 Lei. Îl mai las puțin, și dacă nu răspunde, Ăźi spun că-i dau ignore pentru că nu vreau să am de-aface cu vĂąnzători care doar se află Ăźn treabă și eventual am să-i sugerez să facă o plimbare pĂąnă la mare. Suspectez că individul are 2 conturi.

Esti un om rau si o sa il ranesti grav pe ala.opreste te


#34
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,567
  • Înscris: 15.06.2007

View Postwiseguy76, on 07 noiembrie 2018 - 07:43, said:



Si ryanair fac la fel. Cookies :D
cu ryan am luat bilet la 9.99, dar la wizz  asa ceva n-am vazut veci.

Ca sa nu mai zic de bilete cu 3.99 euro. Aia consider eu low cost, nu 99 de euro, ca deja la pretul ala pe  distante scurte zbori cu alte companii mai spalate.

#35
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postdjl, on 06 noiembrie 2018 - 23:11, said:

Eu m-am lămurit cu ăla. Avea 2 conturi pe olx și cred că e bolnav la cap.
Hehe  Posted Image deci am avut dreptate cand am zis ca...

View Postsuper8, on 06 noiembrie 2018 - 16:22, said:

..@djl, din ce spui spui mai sus eu trag concluzia ca vanzatorul ala e labil psihic (antisocial) ce isi bate joc de oameni punand anunturi false si apoi crescand si micsorand pretul.
=================

View Posttfmercedez, on 06 noiembrie 2018 - 22:22, said:

unde scrie?
Eu am luat un obiectiv foto. Nu l-am folosit aproape deloc, uzura 0. Era ca nou nout.  Obiectivele astea nu se "demodeaza" asa de la un an la altul. Poti sa-l folosesti ani de zile ca in prima zi. Am zis in sinea mea, ca decat sa il ratacesc sau sa-l pierd pe undeva, aruncat in cutie, mai bine il scot la vanzare. Am lasat 50 de lei din pretul de nou (500).
A sunat un ciuri buri, sa i-l dau la juma de pret.  M-am gandit, ca piesa nu am primit-o nici eu pe gratis, dar sa dau un lucru nou la juma de pret.. oricum nu-mi cerea de mancare.  Si nu stateam nici eu in banii aia. Asa ca azi ma bucur ca nu l-am vandut.
Nu scrie nicaieri.
Insa e cunoscut faptul ca atunci cand cumperi un produs din magazin si iesi cu el pe usa pretul ii scade automat chiar daca nu e scos din cutie, nu mai e acelasi ca cel din magazin.
Acuma sunt oameni si oameni.
Unii spun ca mai mult de 1% nu are cum sa-i scada pretul daca e nefolosit sau "doar putin folosit, ca nou".
Altii ca pretul scade intre 5 si 10-20%.
Iar unii spun ca de la 25% in jos scade pretul chit ca e sigilat in cutie !
Mai sunt oameni pe care "ii doare inima" de obiecte si le vand cu preturi exorbitante.

Cum am spus, sunt oameni si oameni  Posted Image

#36
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Eu nu l-am rănit pe ăla. Dar am intuit corect că avea 2 conturi iar pe unul dintre ele avea trecute mai multe locaţii pentru produse (în funcţie de produs). Oricum, şi-a sters anunţurile după ce l-am mai întrebat pe celălalt cont dacă poate să pozeze o anumită partea a aparatului - că cică nu vreau să cumpăr - dacă nu văd ce cumpăr, cum să cumpăr?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate