Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

imi place Romania pentru ca...

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#19
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

 diegodanny, on 02 noiembrie 2018 - 16:03, said:

O tara foarte frumoasa dar condusa prost......

ai cojones, ale lui salam. l-ai facut fericit. enjoy!

 danzdenka, on 02 noiembrie 2018 - 16:16, said:

Nici pe alea nu le mai avem.
Toate se combina cu strainii mai nou, iar daca e sa se combine cu romani, prefera doar barbatii instariti si fortosi care au cel putin un BWM si o casa.

si ce ar trebui sa prefere? schite de oameni care se odihnesc in roaba, langa coliba? tu continui cand oboseste cel de sus.

#20
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

 _Dadi_, on 02 noiembrie 2018 - 16:24, said:

Nu imi place...mizerie peste tot, tara jegului...
Nah, ca te-ai umplut de salam. Nu trebuia sa te plangi.

#21
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

 _Dadi_, on 02 noiembrie 2018 - 16:24, said:

Nu imi place...mizerie peste tot, tara jegului...

pe tine nu te-a intrebat nimeni dar am auzit ca te cauta salam.
sper ca stii limba t.iganilor.

Edited by morenno, 02 November 2018 - 16:32.


#22
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Pitoreasca,spontana,imprevizibila.  In bine si in rau.  Adunate ,are savoare tara.

#23
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Voi ati iesit din satul vostru sa vedeti cum se traieste civilizat?...

Chiar nu vedeti mizeria de peste tot...de ce sa fiu multumit?

Si cu Salam va descurcati voi....

#24
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Romanu' e un baiat pe cinste insa are un defect mare: cateodata e prea increzut , si uita ca totul se construieste in timp si cu efort... vrea prea mult , prea dintr-o data, ii place sa dea din coate si sa isi faca loc cu tupeu....defectul lui nu e unul neaparat foarte grav dar e destul de grav, ala ca e meltean. Nu stie sa faca un lucru de calitate desi are impresia ca e cel mai tare. Romanului ii trebuie nitel realism ca sa fie un baiat productiv si eficient, si asta se poate intampla daca romanul crede mai putin in vechiul sistem neperformant. Ne-am obisnuit cu teapa, mistoul si smecheria si astea nu tin  loc de productie si performanta. Poate ne-am obisnuit prea mult cu fatalismul si hazul de necaz... poate ne-am obisnuti sa ne spunem ca smenareala este sinonima cu inteligenta...

#25
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Depun eforturi sa-mi placa Transilvania, de unde atata energie sa-mi placa toata Romania(exceptand Delta) ?

Dar ca sa intru in joc: imi place sa fiu parte din ceva ce creste, se dezvolta, se cizeleaza. Romania pe care am cunoscut-o in anii  80 de cand am primele amintiri era la nivel de Mowgli, fiul padurii crescut de lupi. Chiar daca in realitate copiii crescuti de lupi u mai pot fi integrati in societate am vazut Romania mult progresand de atunci. Cred ca exista foarte mult potential, dar principala frana sunt tocmai nationalistii

Edited by iulian_k, 02 November 2018 - 16:44.


#26
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

 _Dadi_, on 02 noiembrie 2018 - 16:34, said:

Voi ati iesit din satul vostru sa vedeti cum se traieste civilizat?...

Chiar nu vedeti mizeria de peste tot...de ce sa fiu multumit?
Am iesit, si nu se traieste mai "civilizat", doar exista bani mai multi inclusiv pentru a angaja mai multi maturatori si pentru a repara la timp fatadele.

Dar atat, nicidecum civilizatie reala, ci enorm de multa prostie, enorm de multe idei, obiceiuri, practici absolut cretinoide - la foarte multi asa zisi "vestici".

#27
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Iubesc Romania pentru ca:

-are cea mai variata paleta de folclor
-are cea mai variata paleta de mestesuguri populare
-cea mai mare colectie de injuraturi
-cele mai spumoase bancuri
-cei mai "naivi " cetateni
-o superba vedere in viitor flancata de ochelari de cal
-cei mai "supravietuirori" cetateni
-are o natura atat de salbatica incat a fost nevoie de drujba sa fie domesticita
-are oameni foarte calzi si binevoitori

si imi mai place ca oricand revin, ma simt bine

#28
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
ce spuneti de romance, roscate, blonde si brunete?
oh, sunt atat de frumoase, cand deschid ochii, dimineata, stii!
stii ca ori te vor omori incet ori te vor aduce la viata. strainele au rar suflarea asta, de cele mai multe ori...se tuf, restul e speranta.

romancele sunt fete bune, iubesc si baietii rai.

#29
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 waterman, on 02 noiembrie 2018 - 16:08, said:

Pentru că e acasă. Și pentru că noi n-am plecat.
La drept vorbind este acasa, si sa nu uitam ca se putea mai rau...puteam trai in vietnam sau cambodgia, sau in siberia comunista...da uite ca suntem in Romania. SIgur nu e tocmai europa de vest, dar.....
Personal sa ma simt mandru sau nu ca sunt in Romania? Eu sunt partial etnic rrom si nu stiu ce sa zic. Pe de-o parte nu vreau sa supar, pe de alta parte nici nu vreau sa zic ca imi place Romania din obligatie ca sa placa lumii insa interior sa simt altceva...as vrea daca se poate sa fiu sincer. Personal m-am simtit jignit cand am mai fost facut rrom sau cioara... si poate mi-a trecut in momentele alea prin cap ca nu am ce vorbi cu romanii. Tocmai de aia de cateva ori am sperat ca voi gasi totusi un loc al meu , mult mai potrivit , cu oameni mai potriviti. Si desi nu suport mizeria si smecheria , mi-a trecut prin cap de cateva ori ca mai bine as trai printre rromi (eu am trait mereu numai printre romani) asa cum sunt ei...macar as sti ca sunt tratat ca unul de-ai lor si as simti ca ceea ce fac ei si pe ce sunt ei stapani este si al meu. Personal atunci cand ma uit la meciurile Romaniei de fotbal ma simt ciudat, nu stiu ce sa cred , sa fiu mandru? Dar nu intodeauna reusesc sa fiu mandru, oricat m-as forta... de multe ori simt mai degraba retinere si imi amintesc ca totusi sunt diferit fata de cei care joaca .... si au fost si momente in care m-am simtit singur din cauza asta ...

 vio69a, on 02 noiembrie 2018 - 16:42, said:

Iubesc Romania pentru ca:

-are cea mai variata paleta de folclor
-are cea mai variata paleta de mestesuguri populare
-cea mai mare colectie de injuraturi
-cele mai spumoase bancuri
-cei mai "naivi " cetateni
-o superba vedere in viitor flancata de ochelari de cal
-cei mai "supravietuirori" cetateni
-are o natura atat de salbatica incat a fost nevoie de drujba sa fie domesticita
-are oameni foarte calzi si binevoitori

si imi mai place ca oricand revin, ma simt bine
sa stii ca bancurile seci cu bula nu sunt neaparat printre cele mai bune...insa unele din ele sunt absolut geniale
naivi? tinerii romani sunt asa tupeisti si smecheri , numai naivi cuminti nu sunt...si asta o spune un etnic rrom ... cel putin asta a fost impresia mea...ma rog poate eu am trait prea mult printre bagabonti si am eu impresia asta ....si zic asta ca poate m-am confruntat cu acte rasiste...
si da avem stofa de supravietuitori aici. romanu' stie sa improvizeze , daca nu cumva poate chiar prea mult...

#30
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

 _Dadi_, on 02 noiembrie 2018 - 16:34, said:

Chiar nu vedeti mizeria de peste tot...de ce sa fiu multumit?
Si cu Salam va descurcati voi....

meh, meeh, doar ca lupul nu se sperie si nu tine cont de oaie, nici de numarul ei.
daca merge greu treaba cu salam trimitem ajutoare.

uite, karax vorbeste despre romani, nu despre romance si mai deloc despre Romania si cadoul ei. curajos barbat, si el e la un penis distanta de salam, nu ca tine.

karax, uite care e treaba, am sa-ti vorbesc ca unui om mare, cu izmene pe numele lui.
munca, omenia si respectul sunt limbi universale, restul e...frica, frica sa urmaresti ce vrei.
vreau sa te ajut, dar nu stiu ce vrei. te multumesti cu sex sau vrei iubire? vrei respect sau vrei sa cunosti frica omului? ce vrei?

Edited by morenno, 02 November 2018 - 16:59.


#31
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 morenno, on 02 noiembrie 2018 - 16:43, said:

ce spuneti de romance, roscate, blonde si brunete?
oh, sunt atat de frumoase, cand deschid ochii, dimineata, stii!
stii ca ori te vor omori incet ori te vor aduce la viata. strainele au rar suflarea asta, de cele mai multe ori...se tuf, restul e speranta.

romancele sunt fete bune, iubesc si baietii rai.
baietii rai? poate si din cauza lor suntem unde suntem. cinstea in relatii nu prea e apreciata pe aici si nici fair play-ul ...
asta cu baiatul de la tara looser care in final reuseste sa puna mana pe fata de la oras am vazut-o si eu...si de atunci mi-am  zis ca fetele sunt cam ...usor de pacalit , ca sa nu zic altfel...tocmai de aia de obicei caut una careia sa ii si placa la modul serios de mine si sa stie si sa fie atenta... altfel nu depind nici de fetele care plac baieti rai si nici ele de mine, personal imi caut un loc care sa ma faca sa ma simt ca acasa si sa ma simt bine cu cei din jur , deci cat mai departe de genul asta de fete... are balta peste, se gasesc si altele, daca nu o romanca , atunci vreo straineza crescuta altfel...

#32
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Sa-ti dea D-zeu tie problemele lui karax...si ne mai citim...

#33
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 24.05.2006
O tara trista, locuita de niste oameni transformati de trecutul fanariot-balcanic, la care s-au adaugat 50 de ani de comunism si inca 30 de neo-comunism. Tara unde esti furat. mintit, inselat, de toata lumea- conducere, neamuri, autoritati, biserica.

#34
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 morenno, on 02 noiembrie 2018 - 16:48, said:

meh, meeh, doar ca lupul nu se sperie si nu tine cont de oaie, nici de numarul ei.
daca merge greu treaba cu salam trimitem ajutoare.

uite, karax vorbeste despre romani, nu despre romance si mai deloc despre Romania si cadoul ei. curajos barbat, si el e la un penis distanta de salam, nu ca tine.
nu-i vorba de curaj...am tinut sa fiu sincer si atat

oricum asa cum am spus, se putea si mai rau...

#35
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,527
  • Înscris: 18.10.2011
... pentru ca totusi ma lasa sa plec din ea.

Atat.

:D

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Imi place Romania si o iubesc pentru ca are oameni destepti, amuzanti, ironici, spontani si oricat de saraci ar fi, tot gasesc un motiv sa mearga mai departe.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate