Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Pareri Masina de spalat vase (2018+)

- - - - -
  • Please log in to reply
1890 replies to this topic

#343
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006
Sunt firme/businessuri separate.  Fac elecreocasnice de prin 1930...

#344
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006

View Postplimbaretul, on 11 mai 2019 - 12:38, said:

Sunt firme/businessuri separate.  Fac elecreocasnice de prin 1930...

am gasit si masini de spalat vase..... din 1964. Aici si sursa. Dar cele mai tari mi se par frigiderul "boiler" si masina de spalat/dispozitivul cu vibratii sonore pentru scos murdaria din rufe (1949). Asta ca tot am dus niste cercei de curatat la bijutier si mi-a zis ca-I curata intr-o cuva cu vibratii/ultrsunete (?). Deci daca va face masina zgomot si vibreaza, ar trebui sa fie de bine ....zic :-)

#345
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Salut pe cei cu vechime, dar nu numai, in lucrul au acest "utilaj".
Ce parere aveti despre marca si in speta despre modelul asta.
Pe site-ul din .ro (pe care nu ma lasa sa-l atasez ca link) este afisat ca mai sunt 2 bucati, iar pe alte site-uri, tot in .ro, nu am gasit-o.
Este tentanta garantia de 5 ani. Partea de smart nu ma incita in niciun fel.
Sertarul de sus pare cam micut in comparatie cu ce prezinta alte marci.
Comparativ cu alte marci care au o greutate de cel putin 50 kg, asta are 46. Sa fie un criteriu de luat in considerare in legatura cu calitatea materialelor?
Ca utilizare va fi pentru 2 persoane.
Am gasit si manualul si l-am atasat.

Attached Files


Edited by radudd, 29 May 2019 - 11:23.


#346
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009

View PostAnonim1800, on 28 aprilie 2019 - 20:53, said:

Folosesc de 10 ani msv. Am incercat o groaza de feluri de pastile. Diferenta mare nu e.... Folositi cu incredere de la lidl, nu ve-ti da gres.
Am folosit si eu cativa ani.foarte bune.acum am trecut la DM.mai bune!si cu folie dizolvabila

#347
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Cele mai bune pastile sunt fairy. Grijă la cei cu fosa septica, sunt foarte agresive.
Candy nu are un istoric lung in românia. 5 ani garantie merită, dar vezi să ai un service in zonă și reparația să fie făcută on site. Nu cred că vrei să o trimiți la service in caz de...

#348
AlexandruCole

AlexandruCole

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.06.2019
Nu cred că mai ți-e util acel sertar de sus incorporat.

#349
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
Eu am candy de 9 ani.acum e super uzata la partile de plastic care sunt mancate de detergent si vreau sa o schimb insa nu tot cu candy.as lua un gorenje sau beko.candy nu mai are program de 1 ora.in schimb beko are.

#350
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Beko e o alegere bună la msr. Dar, dacă vrei ceva in + treci pe gama premium de la Beko, si anume grunding.

#351
Anonim1800

Anonim1800

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 05.05.2016
Eu am un Beko din 2009. Abea acum ma lasa electrovalva de alimentare-am comandat alta. Sunt f bune si fiabile. Are program de 20", 30", o ora si doua programe de doua ore si ceva, unul dintre ele la 70 gr.
Ca pastile - fairy, fara discutii.

#352
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

View PostBloodRa, on 03 iunie 2019 - 05:54, said:

Beko e o alegere bună la msr. Dar, dacă vrei ceva in + treci pe gama premium de la Beko, si anume grunding.
Topicul greșit ��
prima alegere a fost beko la msv,  dar cum nu a fost disponibil modelul pe care l-am dorit, m-am reprofilat pe electrolux

#353
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
Am in vizor si un electrolux.ce ma enerveaza la beko,e faptul ca nu gasesti descriere amanuntita si nici poze cu interiorul nici macar pe site-ul producatorului!de magazine fizice nici nu mai zic!am fost la altecs sa vad un beko in carne si oase si nici macar una nu aveau.

Mi-as dori beko pentru ca are(cred)si o duza suplimentara deasupra cosului superior.asa ceva mai au doar marcile mai consacrate si la preturi mai mari.confirma cineva acest lucru?
Si am mai vazut o chestie faina la un beko in dedeman si anume ca avea 2 brate sub cosul superior nu unul dar msv-ul ala era independent nu incorporabil.si pretul era foarte ok.

#354
Anonim1800

Anonim1800

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 05.05.2016

View Postcalinjack, on 03 iunie 2019 - 20:07, said:

Am in vizor si un electrolux.ce ma enerveaza la beko,e faptul ca nu gasesti descriere amanuntita si nici poze cu interiorul nici macar pe site-ul producatorului!de magazine fizice nici nu mai zic!am fost la altecs sa vad un beko in carne si oase si nici macar una nu aveau.

Mi-as dori beko pentru ca are(cred)si o duza suplimentara deasupra cosului superior.asa ceva mai au doar marcile mai consacrate si la preturi mai mari.confirma cineva acest lucru?
Si am mai vazut o chestie faina la un beko in dedeman si anume ca avea 2 brate sub cosul superior nu unul dar msv-ul ala era independent nu incorporabil.si pretul era foarte ok.
Va confirm, beco are si acea duza , a treia, de asupra cosului superior.

#355
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
https://www.beko.ro/...t-vase-din28430
Cam la toate modelele e greu să găsești un magazin să le aibă fizic.

#356
ionutz72

ionutz72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 26.06.2005

View Postcalinjack, on 03 iunie 2019 - 20:07, said:

Am in vizor si un electrolux.ce ma enerveaza la beko,e faptul ca nu gasesti descriere amanuntita si nici poze cu interiorul nici macar pe site-ul producatorului!de magazine fizice nici nu mai zic!am fost la altecs sa vad un beko in carne si oase si nici macar una nu aveau.

Mi-as dori beko pentru ca are(cred)si o duza suplimentara deasupra cosului superior.asa ceva mai au doar marcile mai consacrate si la preturi mai mari.confirma cineva acest lucru?
Si am mai vazut o chestie faina la un beko in dedeman si anume ca avea 2 brate sub cosul superior nu unul dar msv-ul ala era independent nu incorporabil.si pretul era foarte ok.
Al doilea brat...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q0LFVTf1HWQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#357
ionutz72

ionutz72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 26.06.2005
La BEKO DIN28430, confirm si eu ca are duza in tavanul masinii, deasupra raftului de tacamuri.

Edited by ionutz72, 04 June 2019 - 08:52.


#358
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
O investiție consistentă este AEG FSK93795P. :D

#359
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
Consistenta in bani?sau ce vrei sa zici?

#360
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Costă ~5000 lei mașina aia. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate