Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Hyundai i20 - Polar White - 85hp

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,229
  • Înscris: 12.12.2011
Depinde cum au fost facute cu telefonul. Trebuie tinut drept atunci cand faci poze sau daca ai facut cu telefonul pe landscape, de aceea le-a uploadat asa.

#20
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Da, pe landscape le am făcut pozele. Deci e bine de știut, când postez pe forum nu mai fac landscape.

#21
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Arata foarte bine dar mi-ai sucit gatul :D

#22
Raulz0r

Raulz0r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 29.07.2012
Mergem la kinetoterapeut si ii trimitem factura lui boggy20 Posted Image

Edited by Raulz0r, 03 November 2018 - 17:59.


#23
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
ne arati si portbagajul ? dar  intoarce poza. ms

#24
Cristian222

Cristian222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2012
boggy20, la urmatoarea masina te iau cu mine la negocieri.Posted Image
De la 9000 la 8400 EUR este un discount de 6% .Eu am obtinut doar 3%.Posted Image

PS: Foarte frumoasa, cred ca masina asta a fost facuta sa fie alba.

Edited by Cristian222, 05 November 2018 - 11:22.


#25
Raulz0r

Raulz0r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 29.07.2012
@Cristian222 si eu tot 3% am primit :)

In alta ordine de idei parerea mea e ca majoritatea culorilor o prind destul de bine, cred ca singurele care nu o avantajeaza sunt variantele de culoare neagra si albastru champion.

#26
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Sper sa nu uit sa trag in poze si portbagajul.

Ideea e ca am insistat si pe alte oferte ale altor dealeri, cum ar fi cei de la Renault si Opel. Pana la urma a zis ca mi-o lasa la 8400 euro. Mai bine de atat am zis ca nu are cum sa fie, deci am cumparat-o instant. Ma rog, am dat avansul, ca inca nu era gata Rabla.
Imi era frica un pic la calculul final sa nu se "razgandeasca" dealerul sau sa uite ce oferta mi-a propus caci nu semnasem nimic oficial pentru pretul asta.

Sa nu uit, telefonul drept la poze. Posted Image

Edited by boggy20, 05 November 2018 - 13:01.


#27
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Poti roti pozele pe telefon dupa ce le faci daca nu a fost orientarea buna.
(Deschizi poza, meniu, rotate)
Incearca.

Edited by radurus, 05 November 2018 - 14:13.


#28
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Am încercat radurus. Tot așa mi le urcă pe forum.

#29
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Ce vroiam sa intreb: a ta era stock sau ai comandat-o si a venit intr-un anumit interval de timp? Pt. ca si dealerii fac diferenta intre ele. Eu am preferat sa o iau prin comanda, am piticii mei cand este vorba de dealeri si depozitare in Romania.

#30
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Nu exista Hyundai ne-stock.

#31
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Poate nu m-am facut inteles. Stock se refera la faptul ca masina este depozitata undeva in Romania si este gata sa fie livrata. A nu se confunda cu expresia folosita de vanzatorii de masini si samsari.
@lula- sigur ca exista. Eu am avut de ales intre una de pe stock si sa dau comanda. Am preferat varianta a doua si masina a venit in 2 luni.
Eu am o problema cu masinile aflate in stock si cu SH-urile, la primele nu stii in ce conditii au fost depozitate (vezi cazuri destule la Renault la care s-au prins dupa achizitie ca fusesera vopsite diferite componente sau neconformitati la aliniere cauzate tot de loviri in locul in care erau tinute) iar la SH prefer sa nu miros basinile unor batranici germane ce merg cu ele doar pana la biserica (desi vad ca pe forumul asta sunt la mare cautare de catre unii dintre colegi).

Edited by edi10000, 06 November 2018 - 13:24.


#32
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Nu știu exact, nu m a interesat treaba asta. Am cum să aflu să îți spun?

#33
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Ăștia de la Hyundai aduc cate un trailer/vapor pe luna. Toate albe și le colanteaza în ce culoare vrei tu. A ta a fost la rând tot din stoc doar ca ai asteptat 2 luni, cine stie cred ca ti-a adus o dealerul din prima luna și ti a ținut O în ploaie. De asta nici nu e customizabila la optiuni, toate is la fel.

Edited by _-AppleS-_, 06 November 2018 - 14:04.


#34
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007

View Postedi10000, on 06 noiembrie 2018 - 13:01, said:

Poate nu m-am facut inteles. Stock se refera la faptul ca masina este depozitata undeva in Romania si este gata sa fie livrata. A nu se confunda cu expresia folosita de vanzatorii de masini si samsari.
@lula- sigur ca exista. Eu am avut de ales intre una de pe stock si sa dau comanda. Am preferat varianta a doua si masina a venit in 2 luni.
Eu am o problema cu masinile aflate in stock si cu SH-urile, la primele nu stii in ce conditii au fost depozitate (vezi cazuri destule la Renault la care s-au prins dupa achizitie ca fusesera vopsite diferite componente sau neconformitati la aliniere cauzate tot de loviri in locul in care erau tinute) iar la SH prefer sa nu miros basinile unor batranici germane ce merg cu ele doar pana la biserica (desi vad ca pe forumul asta sunt la mare cautare de catre unii dintre colegi).

Stock != stoc

Stock inseamna cu dotarile de baza, fara optionale. Stoc inseamna ca e depozitata undeva.

Toate masinile la Hyundai sunt stock, nu le poti  configura cum vrei, nu poti adauga optionale.

Masina ta a fost deja fabricata cand ai dat comanda, la Hyundai nu poti da comanda de masini nefabricate. Imediat ce au iesit pe poarta fabricii apar in softul dealerului si se poate rezerva si aduce. Faptul ca era in curtea fabricii, sau ajunsa deja in Romania, e cum zicea mai sus, diferenta de 1 luna maxim.

Daca dealerul ti-a spus altceva, ti-a spus ce vroiai tu sa auzi, pentru ei nu a fost nicio diferenta.

@_-AppleS-_: nu se colanteaza nimic. i20 e produs in Turcia, acolo se si vopsesc, nu sunt aduse pe vapor din Coreea nevopsite si aici le vopsesc. Din Turcia sunt aduse pe vapor/trailer, ce vrea si cate vrea importatorul, si in ce combinatii de dotari decide el.

Edited by lula_canci, 06 November 2018 - 14:28.


#35
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Din intelegerea mea limitata... eu am inteles ca masinile sunt pe stoc, dar nu iti imagina ca in Romanica.

Adica agentul de vanzari mi-a spus ce variante (culoare, dotari, motorizare) sunt programate pentru cel mai apropiat transport sau sunt pe drum deja.
Intra pe baza de date si rezerva masina (VIN).
Cand ajung in Romania sunt deja vandute.
Putine mai raman garate la sediu in Bucuresti.

#36
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012

View Post_-AppleS-_, on 06 noiembrie 2018 - 14:03, said:

Ăștia de la Hyundai aduc cate un trailer/vapor pe luna. Toate albe și le colanteaza în ce culoare vrei tu. A ta a fost la rând tot din stoc doar ca ai asteptat 2 luni, cine stie cred ca ti-a adus o dealerul din prima luna și ti a ținut O în ploaie. De asta nici nu e customizabila la optiuni, toate is la fel.

In niciun caz nu este colant :))) iti dai seama ca nu platesti COLANT, platesti VOPSEA.
S-ar alege cu dosarele penale pentru inselaciune, deci nu e cazul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate