Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Hyundai i20 - Polar White - 85hp

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
Fix asta am vrut să zic și eu corcodel. E fix pix unde scrie că e fabricată, atâta timp cât s au pus în aplicare toate standardele Hyundai.

#56
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Sigur, conteaza mai putin unde ESTE asamblata. Ca si alti producatori auto au furnizori de componente in toata Europa. Probabil ca o linie de asamblare este in Cehia si alta in Turcia. Una are  o capacitate de 200.000 de masini/an, cealalta 300.000, in total 500.000/an.

#57
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,489
  • Înscris: 24.12.2005
Din ce scrie aici, înțeleg că este produsă în India și asamblată în Turcia:

„The i20 is assembled in Turkey (İzmit plant) for the European market (CKD kits from India)”.

Wikipedia.

#58
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
I20 e asamblata in Turcia. Scrie si in carte si in certificatul de conformitate.

Poze de peste tot sunt la mine pe topic, masina maro.

#59
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postasul, on 07 noiembrie 2018 - 09:17, said:

Din ce scrie aici, Ă®nțeleg că este produsă Ă®n India și asamblată Ă®n Turcia:

„The i20 is assembled in Turkey (İzmit plant) for the European market (CKD kits from India)”.

Wikipedia.
Interesant. India are alte standarde...

Apropo, cât mai costa un far de i20 nou ? S-a mai ieftinit ?

#60
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,489
  • Înscris: 24.12.2005

View Post_-AppleS-_, on 07 noiembrie 2018 - 11:04, said:

Interesant. India are alte standarde...

Apropo, cât mai costa un far de i20 nou ? S-a mai ieftinit ?
De ce? Se strică farurile sau sunt considerate consumabile și nu sunt acoperite de garanție? Dacă vrei să te cerți cu cei cu i20, poate deschizi un topic pe aria de Versus sau îi raportezi pe cei care te deranjează, dar hai să nu transformăm totul într-o discuție de genul „a mea e mai bună”. E păcat, vorbim de mașini noi (indiferent de marcă) și este util să aflăm informații, nu să ne contrazicem fără rost. Cel puțin nu pe Jurnal de bord.

#61
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006

View Post_-AppleS-_, on 07 noiembrie 2018 - 11:04, said:

Apropo, cât mai costa un far de i20 nou ? S-a mai ieftinit ?
Baxon, tu ești?

#62
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012
În sfârșit am găsit loc la Colina Motors pentru a schimba anvelopele cu cele de iarna. Am optat pentru Hankook, am avut în trecut pe Logan și am fost super mulțumit.
Dacă interesează pe cineva prețul pentru schimb este de 70 lei. Un preț bun zic, ținând cont că e reprezentanță.

#63
cosmin_mm

cosmin_mm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.01.2007

View Postboggy20, on 03 noiembrie 2018 - 10:49, said:

Mulțumesc mult! Nu știu de ce s au întors, promit că data viitoare le uploadez undeva :D

Sa pui si poze cu unitatea multimedia te rog.

#64
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postalexcrist, on 07 noiembrie 2018 - 14:13, said:

Baxon, tu ești?
Nope !

#65
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Salutări,

Sunt aproape hotărât să achiziționez un i20 imediat cu începerea programului Rabla 2019. Aș alege varianta Confort+ 84 cai, probabil culoarea roșu.

Câteva întrebări la posesori:

Cam cât costă reviziile? Și ce anume acoperă garanția de 5 ani? Nu e foarte clar ce am găsit pe siteul Hyundai.

Mulțumesc.

#66
Dan_

Dan_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.05.2003
La revizie platesti 700. Noarmal ar fi 570 dar te fura daca nu esti atent cu diverse gen test de frana 130 de lei. Am patit la DAB dar mi am dat seama prea tarziu dupa ce am vazut factura. Evitati DAB.

#67
billyjoe

billyjoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.12.2007

View PostDan_, on 30 ianuarie 2019 - 21:46, said:

La revizie platesti 700. Noarmal ar fi 570 dar te fura daca nu esti atent cu diverse gen test de frana 130 de lei. Am patit la DAB dar mi am dat seama prea tarziu dupa ce am vazut factura. Evitati DAB.
La primul i20 (2014) toate reviziile le-am facut la DAB (de unde a si fost cumparata masina), dar niciodata nu mi-au facut astfel de figuri. Nu mai tin minte valorile, ma uit prin facturi (ce mai am) si revin. Daca ma gandesc bine, reviziile au fost intre 400 si 600 lei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate