Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Sugestie browser

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Cidy

Cidy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 17.07.2016
Buna seara, as dori si eu niste pareri legate de niste browsere si anume daca merita sa trec de la Google Chrome(il folosesc de ceva ani si nu am avut probleme cu el) la alt browser, precum ar fi Firefox sau opera.S-ar merita?Daca da la care si de ce ?Va multumesc !

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Firefox si Chrome sunt industry standard, in rest e o chestiune de preferinte.

#3
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,535
  • Înscris: 21.12.2006
Instalează, testează și decide tu. Păreri vei primi destule, majoritatea contradictorii. Personal nu suport Chrome, mă descurc foarte bine cu Edge și Safari, dar prefer Firefox

#4
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Pe linux, Opera e foarte eye-candy. Dar overall, tot Chrome/Chromium ramane cel mai bun dpdv al productivitatii. Sincronizare, rapiditate, chestii gen.

Edited by burkina, 21 October 2018 - 20:56.


#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Daca folosesti G-suite, mergi in continuare pe Chrome.

Edited by pasilla, 21 October 2018 - 20:57.


#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 burkina, on 21 octombrie 2018 - 20:55, said:

Pe linux, Opera e foarte eye-candy. Dar overall, tot Chrome/Chromium ramane cel mai bun dpdv al productivitatii. Sincronizare, rapiditate, chestii gen.
Dar din alea care pot fi explicate intr-o romana curata si gramaticala, cunosti? Ca astea "explicitate'" in romgleza zgarie al dreaq la urechi.

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Safari.

#8
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Eu am renuntat la chrome cand au avut problema cu kaspersy. De atunci mi s-a pus pata pe el, sa nu-l mai vad. Dar nu inteleg tu daca nu ai avut probleme, de ce (te) mai intrebi.

#9
Cidy

Cidy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 17.07.2016

 Paz, on 21 octombrie 2018 - 21:08, said:

Eu am renuntat la chrome cand au avut problema cu kaspersy. De atunci mi s-a pus pata pe el, sa nu-l mai vad. Dar nu inteleg tu daca nu ai avut probleme, de ce (te) mai intrebi.
Pentru ca as vrea sa încerc ceva nou.

#10
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Nu îl folosesc, dar dacă vrei să încerci ceva nou https://brave.com/ .

#11
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 tavitu, on 21 octombrie 2018 - 21:14, said:

Nu îl folosesc, dar dacă vrei să încerci ceva nou https://brave.com/ .
Interesant brave asta. Dar n-au versiune portable. :(

 Cidy, on 21 octombrie 2018 - 21:10, said:

Pentru ca as vrea sa încerc ceva nou.
Intra pe portableapps.com si probeaza de acolo tot ce doresti fara sa instalezi. Pe urma mai vezi tu.

#12
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014

 tavitu, on 21 octombrie 2018 - 21:14, said:

Nu îl folosesc, dar dacă vrei să încerci ceva nou https://brave.com/ .
Haha, suna asa bine, dar...

Quote

Everything brave claims to be is true on andriod, but all the claims it makes on PC is false. The PC version of brave browser is very broken, but I'd say the andriod version of brave is the best andriod browser out there
Sursa citatului, comentarii de aici.

Edited by 1nqiu, 21 October 2018 - 21:54.


#13
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Am mai scris in alt topic

 Master_Yoda, on 01 octombrie 2018 - 14:29, said:

Opera este o chinezarie, a fost cumparat de chinezi acum 2-3 ani, iti recomand Vivaldi, https://vivaldi.com/, e produs de echipa care a parasit Opera. Are la baza Chromium deci functioneaza toate extensiile din Chrome Web Store.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/feGKcVUjj0s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
Brave ala nu tot pe chromium e bazat?

cel mai bun browser a fost Opera < 12, de departe. (presto)
era foarte rapid, avea un debugger smecher, si la vremea lui stia cel mai mult din standardele html si css

dar l-au sabotat din interior si au trecut si ei pe chromium..
un exemplu trist cum un software net superior dispare si e inlocuit de altele de calitate mai slaba.

au trecut vreo 5-6 ani de atunci si nici acum nu exista un browser capabil sa permita selectia textului fara batai de cap, asa cum putea Opera 12..

#15
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Da, si eu am fost fan Opera pana au trecut pe Chromium si am fost fortat sa trec pe Firefox. Chiar, exista vreun browser bun ce sa nu fie bazat pe Chromium?

Edited by 1nqiu, 21 October 2018 - 22:34.


#16
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Imi place personalizarea pentru Firefox. Motive, culori, add-onuri, etc. Stiu ca Chrome este cel mai performant, dar ma dispera interfata . Am instalate ambele motoare de cautare,dar 99% folosesc Mozilla. Chrome doar pentru Chrome audio si Chrome cast.

#17
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014

 1nqiu, on 21 octombrie 2018 - 22:05, said:

Da, si eu am fost fan Opera pana au trecut pe Chromium si am fost fortat sa trec pe Firefox. Chiar, exista vreun broser bun ce sa nu fie bazat pe Chromium?
Nu Chromium e problema. Daca te uiti la clipul postat de mine o sa vezi ce se poate construi peste Chromium.

@Fjell la fel vezi clipul postat de mine, sau mai bine incearca browserul Vivaldi, poti sa setezi si in functie de ora ce theme sa ai activ.

#18
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Nu e nevoie sa vad un video despre Vivaldi Browser, l-am testat pt un timp scurt, a fost ok, dar nu m-a convins sa trec de la Firefox la el. Chiar interfata Chromium m-a deranjat la noua versiune Opera si ma deranjeaza oarecum (m-am obisnuit in timp) si la Firefox!

Edited by 1nqiu, 21 October 2018 - 22:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate