Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Apartament nou - unde?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#163
danny

danny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 27.03.2002

 Quantum, on 18 decembrie 2018 - 06:49, said:

Daca esti investitor 'mirosi' piata si opotunitatea, ca urmare cumperi in Romania, pentru ca vei avea randament si profit net mai mari + riscuri mai mici.
Pietele maturizate din alte tari nu iti ofera oportunitati.
De mult nu mai sunt randamente mari in Romania.
Iar despre riscuri ce sa mai zic. Cum iti administrezi de exemplu chiriile atunci cand tu esti la mii de km departare?

#164
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 danny, on 18 decembrie 2018 - 09:47, said:

De mult nu mai sunt randamente mari in Romania.
Depinde ce consideri tu mari.
Mie imi iese un 21-22% net pe an, de cand cumpar, cat inchiriez si cat vand, calculat in euro. Sunt multumit.
Eu nu sunt la mii de kilometri, ci in Bucuresti. Daca esti la mii de kilometri, iti recomand sa angajezi pe cineva sa ti le administreze.

Edited by Quantum, 18 December 2018 - 19:02.


#165
villacrown

villacrown

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.01.2015

 Amivea, on 17 decembrie 2018 - 22:25, said:

Cred ca am deviat putin de la subiect.

Asadar, fusei in Brasov si am vazut Coresi vietii si inca unul Alpha ceva: https://new.flatfy.r...lle-trei-brasov

Bai tata, nu as da bani nici daca ma bati! Sunt efectiv niste custi inghesuite si o harmalaie!!! Cel putin Coresi a fost horror! Eu nu inteleg cum lumea se inghesuie sa cumpere acolo, sincer. Cred ca am trait prea mult prin alte parti, nu stiu. Sincer, idea de a cumpara ceva prin Romania mi se pare tot mai indepartata Posted Image
Lasa Tractorul. Ai fost pe Olarilor sub Tampa???Sunt blocuri cu 2 etaje+masarda si ai Tampa la 100 de m.

#166
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

 LensFlare, on 21 octombrie 2018 - 10:19, said:

Tinand cont ca a inceput sa se sparga bula imobiliara, eu as zice sa mai astepti o perioada (1-2 ani), sa cumperi la pret minim (sau sa-i zicem pret real).
Si 2 ani CE faci cu banii? Ii ții la bancă cu dobândă negativă :)?

#167
editielimitata

editielimitata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 05.01.2019
diferenta dintre bogati si saraci este de cand lumea aceasi : "bogatii cumpara active, ceilalti cheltuie bani"
o casa noua nu insemna intotdeauna "un activ" economic.

Edited by editielimitata, 10 January 2019 - 05:58.


#168
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005

 Fastless, on 10 ianuarie 2019 - 04:37, said:


Si 2 ani CE faci cu banii? Ii ții la bancă cu dobândă negativă :)?

Nu, esti baiat "destept" si cumperi la pret aproape dublu... ca sa nu te fure banca.

P.S. chiar nu ma asteptam la replica asta.

Edited by LensFlare, 10 January 2019 - 06:59.


#169
alexandrupope

alexandrupope

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 21.08.2018

 Fastless, on 10 ianuarie 2019 - 04:37, said:


Si 2 ani CE faci cu banii? Ii ții la bancă cu dobândă negativă :)?

Plătește chirie, 5-6k euro pe an pentru ceva decent.
Peste 2 ani se bucura (daca are noroc) că a scăzut prețul cu 10k euro dar a plătit chirie mai mult.
Iar dacă scad preturile la imobile cu siguranță lui o să ii meargă super bine deoarece el vinde pixuri și nu are legătură cu imobile. Nu îl duce capul că dacă scad preturile la case ceva nu e bine și nici lui nu o sa ii fie bine, deoarece totul e ca un lanț.

#170
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

 villacrown, on 18 decembrie 2018 - 20:02, said:


Lasa Tractorul. Ai fost pe Olarilor sub Tampa???Sunt blocuri cu 2 etaje+masarda si ai Tampa la 100 de m.
E umbrită zona. Nu vezi soarele niciodată acolo.

#171
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Smecheria este ca scaderea preturilor la imobiliare nu atrage scaderea veniturilor, este exact invers, dupa ce veniturile scad dramatic, incep sa scada, cu intarziere si pretul caselor.
Pentru o scadere aiuristica la imobiliare de 20% ar trebui ca salariile sa fie taiate in prealabil cu 40% si 1 din 4 persoane sa isi piarda locul de munca...dar realitatea ne contrazice si confirma cresterea continua a pretului.

#172
marinescu_ion

marinescu_ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.01.2019
Ar trebui să înțeleagă lumea că vor și scădea dar vor și crește prețurile sau vor rămâne la fel. Depinde de ce vrea fiecare să ia și la ce sume.

Ăia care așteaptă să scadă prețurile unde nu își permit să ia acum, să caute liniștiți prin alte părți că sunt alții cu banii pregătiți să cumpere dacă vine o scădere mare de prețuri.

Nu mai face nimeni prostia pe care au făcut-o unii după criză să nu mai cumpere că nu vor mai crește prețurile. Criza, dacă vine, o așteaptă toți cumpărătorii și săraci și bogați, diferența este că acum sunt oamenii pregătiți cu bani să ia dacă vor scădea prețurile.

Pe internet tot gunoaie vor fi la vânzare numai că nu vor mai fi la prețuri de tomberoane de gunoi din plastic și vor fi la prețuri de saci de gunoi.

Edited by marinescuMembruAnonim, 10 January 2019 - 16:24.


#173
villacrown

villacrown

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.01.2015

 blotunga, on 10 ianuarie 2019 - 12:44, said:

E umbrită zona. Nu vezi soarele niciodată acolo.
Tu stii cu cit sa vandut o casa pe pictor pop?650 000

#174
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Așa și? În zona aceea era o ditai casă timp de 2 ani de vânzare cu 165000, teren 800 mp. L-aș fi luat dacă avea soare. Fiecare ce caută.

#175
villacrown

villacrown

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.01.2015
In ce zona? Pe Dobrogeanu gherea sa dat un garaj cu 20000 de euro.Eu nu stau in Bv dar am rude care au cunostinte, care cauta chirie .Exclus Noua Tractorul,Steugul sau Bartolomeu.

#176
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

 villacrown, on 11 ianuarie 2019 - 07:04, said:

In ce zona? Pe Dobrogeanu gherea sa dat un garaj cu 20000 de euro.Eu nu stau in Bv dar am rude care au cunostinte, care cauta chirie .Exclus Noua Tractorul,Steugul sau Bartolomeu.
Exclus și la Coresi? Nu se compară cu restul de la tractorul.
Zona de care vorbeam e în spate la Titulescu, lângă Dealul Melcilor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate