Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Apartament nou - unde?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#145
Amivea

Amivea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 31.12.2015

View PostBobitoi, on 06 noiembrie 2018 - 11:54, said:

Altul care visează apocalipse

Chiar ca :))))

#146
Bianca1972

Bianca1972

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.10.2018
Soțul meu și cu mine am ales unde să cumpărăm un apartament pentru o perioadă lungă de timp, cartierul este important pentru a ajunge aproape de muncă. Au ales Star Rezidential Piata în București. Star Construct unul dintre cei mai populari dezvoltatori.Poate că există vecini?

#147
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View PostBianca1972, on 15 noiembrie 2018 - 13:19, said:

Soțul meu și cu mine am ales unde să cumpărăm un apartament pentru o perioadă lungă de timp, cartierul este important pentru a ajunge aproape de muncă. Au ales Star Rezidential Piata în București. Star Construct unul dintre cei mai populari dezvoltatori.Poate că există vecini?
Si s-a facut lumina!!
Sa intreb unde este Piata Sudului pe harta? Sau OBI? Sau Real? Ca unul care am stat in zona 38 de ani, in afara de metrou nu vad alte beneficii ale zonei.

Edited by cata, 15 November 2018 - 13:30.


#148
Amivea

Amivea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 31.12.2015

View PostBianca1972, on 15 noiembrie 2018 - 13:19, said:

Soțul meu și cu mine am ales unde să cumpărăm un apartament pentru o perioadă lungă de timp, cartierul este important pentru a ajunge aproape de muncă. Au ales Star Rezidential Piata în București. Star Construct unul dintre cei mai populari dezvoltatori.Poate că există vecini?

Am si au se plimbau pe-o strada :))))

#149
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 09.09.2017

View PostBianca1972, on 15 noiembrie 2018 - 13:19, said:

Star Construct unul dintre cei mai populari dezvoltatori.

Dezvoltatori sau agentie imobiliara, ca vad ca incurci borcanele?
Sfantu Google spune ca e agentie, tu spui ca e unul dintre cei mai populari dezvoltatori.
Populari unde anume?

#150
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Eu zic sa urmati sfatul lui @Quantum si al altora de pe topic ce va indeamna sa cumparati acum pentru ca in curand apartamentele se scumpesc. Asa ca fuga la agentiile de imobiliare si dezvoltatori, ca e groasa. Posted Image

Edited by LensFlare, 20 November 2018 - 12:29.


#151
goldstreing

goldstreing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 04.10.2018
Eu îi sfătuiesc pe cei care au bani personali (cash) să aștepte o perioadă sau să negocieze prețul dacă se poate fiincă creșterea asta din ultimul timp pute rău-rău a 2007-2008 când au aruncat băncile cu credite mari aiurea și crescută suma creditelor în timp foarte scurt fără logică. Am fost și patron de agenție imobiliară până în 2011, am mai scris asta pe aici, deci cam știu ce scriu.

Pe ceilalți care nu au nimic-nimic decât un petic de hârtie (adeverința de venit) și se duc să cerșească în genunchi bani cămătarilor (bănci) îi sfătuiesc să plătească cu 25-50% în plus dezvoltatorilor, măcar dacă sunt jefuiți în ultimul hal de ei să fie mândri că vor avea o datorie mare pe măsura prostiei lor timp de 30 de ani.

Edited by goldstreing, 20 November 2018 - 13:07.


#152
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 09.09.2017

View Postgoldstreing, on 20 noiembrie 2018 - 12:59, said:

Eu Ă®i sfătuiesc pe cei care au bani personali să aștepte o perioadă sau să negocieze prețul dacă se poate fiincă creșterea asta din ultimul timp pute rău-rău a 2007-2008 când au aruncat băncile cu credite mari aiurea și crescută suma creditelor Ă®n timp foarte scurt fără logică.

Pe ceilalți care nu au nimic-nimic decât un petic de hârtie (adeverința de venit) și se duc să cerșească bani cămătarilor (bănci) Ă®i sfătuiesc să plătească cu 25-50% Ă®n plus dezvoltatorilor, măcar dacă sunt jefuiți Ă®n ultimul hal de ei să fie mândri că vor avea o datorie pe măsura prostiei lor timp de 30 de ani.

Se devalorizeaza cocioabele ultracentrale?? :)))))

#153
goldstreing

goldstreing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 04.10.2018
Nu mă deranjează că nu le voi vinde niciodată și iau chirii la jumătate față de alții care cer și pe măsa și pe tasu. Pot să se înjumătățească prețurile unde am eu că tot voi avea chiriași toată viața, așa cum sunt ele, vechi și doar cu o lavabilă.

Sunt tare curios cui vor vinde ăia care iau un credit de 180.000 euro și vor avea de dat înapoi și cu dobândă vreo 250.000-300.000 de euro pe un apartament de 80 mp în groapa aia de Grozăvești. Ăia să își facă probleme și să fie sănătoși să nu ajungă în executare că rămân și în curul gol și datori vânduți în continuare până la îndestularea cămătarilor (bănci).

La executare mai mult de 100.000 de euro pe ceva de 180.000 de euro nu oferă nimeni, restul datoriei tot ăla care rămâne în curul gol o va plăti cămătarilor (bănci).

De luna viitoare când încep să vină facturile la gaze și să se afișeze căldura peste tot unde am închiriate apartamente reduc și plafonez chetuielile chiriașilor la 600 de euro lunar care înseamnă chiria plus întreținerea. Eu îmi permit să fac asta față de visătorii ăia care cumpără cu credit să bage la închiriat și nu le ajunge chiria nici pentru rata lunară la bancă și mai trebuie să pună ei diferența la rata lunară. Adevărați investitori imobiliari rupți în cur sunt ăștia.

Edited by goldstreing, 20 November 2018 - 13:37.


#154
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,228
  • Înscris: 25.10.2018
Sunt milionari aia nea Marine! Ce știm noi???

#155
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cum considera Nea Marin ca toti sunt saraci si prosti si ajung la executarea si doar el e bogat si destept Posted Image

In groapa aia de Grozavesti tocmai ce-au montat astia sigla BitDefender la Orhideea Towers...lumineaza noaptea asa de frumos. Si-au mutat aici de la Delea Veche 900 de angajati, oare ce nu le-o fi placut acolo ?!

View Postgoldstreing, on 20 noiembrie 2018 - 13:08, said:

De luna viitoare când încep să vină facturile la gaze și să se afișeze căldura peste tot unde am închiriate apartamente reduc și plafonez chetuielile chiriașilor la 600 de euro lunar care înseamnă chiria plus întreținerea. Eu îmi permit să fac asta.
La unii oameni spiritul Craciunului vine mai devreme.

Totusi, in marinimia ta, ia-le si cate un sistem oscilobatant la termopanele puse gratis de primarie.

Edited by MembruAnonim, 20 November 2018 - 14:41.


#156
goldstreing

goldstreing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 04.10.2018
Nu am termopane la multe din ele, am geamuri din lemn pe care le mai chituiesc din când în când, doar la 2 pe Moșilor am termopane puse pe gratis de primărie că eu nu puneam niciodată și sunt sărac să dau bani aiurea pentru chiriași, nu sunt atât de ridicat financiar ca cei rupți în cur care se duc în genunchi să cerșească la cămătari (bănci). Nu am avut onoarea asta până acum să cerșesc ca să nu mă plouă în cap.

Corporatiștii sunt obișnuiți să cerșească exact ca ăia de la biserici și au experiență căpătată și prin piața Victoriei unde se tăvălesc pe jos de foame și urlă a pagubă după ce au fost jefuiți de bănci. Mai pleacă și în lungul marș al foamei și cerșetoriei pe marile bulevarde să-i vadă toți în ce hal fără de hal urlă așa zis elita tinerilor corporatiști, dar ei sunt datori vânduți la toți care caută și găsesc flămânzi din ăștia.

Dacă ar pleca toți țăranii parveniți din centru, cum au plecat oile alea corporatiste de unde zici tu, ar fi excelent, nu mai m-aș lovi de toți proștii flămânzi când mai apuc să merg și eu pe unde stau. Să-și ia și birourile cu ei și să lase centrul liber să vină în centru doar cine are banii lui personali, nu cerșetorii. Ăștia să facă coadă la cerșit pe la bisericile din Grozăvești, poate primesc și o bomboană de pe colivă pe lângă creditul ăla mare care arată cât de mult se pot împrumuta niște nimeni în drum ca să își depășească condiția socială de rupt în cur pe care au avut-o din generații, că ei nu au ce primi de la nimeni.

Edited by goldstreing, 20 November 2018 - 15:51.


#157
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 09.09.2017
Nu ai cersit la banci ca au avut babacii cocioabe sa-ti lase mostenire.
Asta e singurul motiv.
Miliardarule.

#158
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgoldstreing, on 20 noiembrie 2018 - 15:36, said:

Dacă ar pleca toți țăranii parveniți din centru, cum au plecat oile alea corporatiste de unde zici tu, ar fi excelent, nu mai m-aș lovi de toți proștii flămânzi când mai apuc să merg și eu pe unde stau. Să-și ia și birourile cu ei și să lase centrul liber să vină în centru doar cine are banii lui personali, nu cerșetorii. Ăștia să facă coadă la cerșit pe la bisericile din Grozăvești, poate primesc și o bomboană de pe colivă pe lângă creditul ăla mare care arată cât de mult se pot împrumuta niște nimeni în drum ca să își depășească condiția socială de rupt în cur pe care au avut-o din generații, că ei nu au ce primi de la nimeni.
Culmea e ca acum cei mai multi cersetori si tziggani ii gasesti in centru. Cum iti explici ?

#159
goldstreing

goldstreing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 04.10.2018
Leușteanu - Eu am luat personal câteva cu 3 camere, inclusiv cele 2 pe Moșilor care nu sunt moștenite. De la 25 de ani am fost 9 ani moștenitor sezinar dar am și cumpărat, dacă nu creșteau prețurile luam pe toată Calea Mosilor până la Litoral că mari de 4 camere unde am moștenite nu erau nici atunci la vânzare și nici nu vor fi.

shase - ăia măcar nu urlă de foame prin piața Victoriei și nu știu unde tot vedeți voi ciorile alea că au mai rămas puține spre Unirea și vor dispărea și ele dacă se rezolvă și situațiile cu casele alea. Eu nu am ce am și nu stau acolo, am în alte zone și nu sunt ciori fiincă nu au fost case/vile naționalizate. Nu toate casele au fost naționalizate sau părăsite ca cele de la Sf Vineri sau Moșilor vechi.

Edited by goldstreing, 20 November 2018 - 16:08.


#160
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,228
  • Înscris: 25.10.2018
De apreciat moderatorii ca au sters  bălăcăria de aici...

#161
Amivea

Amivea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 31.12.2015
Cred ca am deviat putin de la subiect.

Asadar, fusei in Brasov si am vazut Coresi vietii si inca unul Alpha ceva: https://new.flatfy.r...lle-trei-brasov

Bai tata, nu as da bani nici daca ma bati! Sunt efectiv niste custi inghesuite si o harmalaie!!! Cel putin Coresi a fost horror! Eu nu inteleg cum lumea se inghesuie sa cumpere acolo, sincer. Cred ca am trait prea mult prin alte parti, nu stiu. Sincer, idea de a cumpara ceva prin Romania mi se pare tot mai indepartata :(

#162
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostAmivea, on 17 decembrie 2018 - 22:25, said:

Sincer, idea de a cumpara ceva prin Romania mi se pare tot mai indepartata Posted Image
Cred ca am trait prea mult prin alte parti, nu stiu.
Daca esti investitor 'mirosi' piata si opotunitatea, ca urmare cumperi in Romania, pentru ca vei avea randament si profit net mai mari + riscuri mai mici.
Pietele maturizate din alte tari nu iti ofera oportunitati.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate