Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cum inchid abonament telekom?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
0 lei ;)

#38
LivTED35

LivTED35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 24.11.2018
Eu cand am reziliat fixul + net si dth am sunat si le-am spus ca nu ma mai intereseaza ce ofera si cu asta basta. Au incercat sa imi faca oferte... le-am spus clar ca nu mai vreau si mi-au spus sa le returnez decodorul in termen de 21 zile. Cand am mers si le-am dus decodorul le-am mai platit un plus de 21 ron care il mai aveam in cont si din momentul ala nu am mai avut treaba cu ei. Suna-i si ai rezolvat rapid problema. Cere si nr de inregistrare reziliere. Succes!

#39
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008

View PostUndercover1989, on 04 decembrie 2018 - 17:48, said:

Cum se calculeaza taxa de reziliere la telekom? Am un mobil 7 fara telefon cu perioada contractuala 1 an si vreau sa il reziliez, cam cat as avea de platit ?

View Postheinz, on 04 decembrie 2018 - 17:56, said:

0 lei Posted Image

Simplu, te uiti in Termenii generali la punctul 17. COSTURI DE INCETARE INAINTE DE EXPIRAREA PERIOADEI INITIALE
17.1 In cazul in care se dezactiveaza 1 (una) sau mai multe Cartele SIM inainte de expirarea Perioadei Initiale stabilite pentru fiecare
Cartela SIM, din orice motiv mentionat la art. 15.1 (inclusiv in situatia denuntarii unilaterale a Contractului efectuata de catre Abonat ca
urmare a initierii procedurii insolventei, reorganizarii judiciare sau falimentului Abonatului, etc.) sau 16.1 si 16.2 (exceptand cazul de
deces al Abonatului), TKRM poate percepe Abonatului costuri de incetare a Contractului inainte de expirarea Perioadei Initiale, pentru
fiecare Cartela SIM dezactivata. Costurile de incetare se vor percepe tinandu-se cont de urmatoarele elemente: a) valoarea lunara a
planului tarifar ales si b) numarul de luni ramase pana la incetarea Perioadei Initiale.
17.2 Astfel, costurile de incetare datorate de Abonat se vor calcula utilizand urmatoarea formula de calcul: Cost incetare datorat de
Abonat = A x B, unde:
A - reprezinta procent de 50% din valoarea abonamentului contractat;
B - valoarea intreaga a numarului de luni ramase pana la incetarea Perioadei Initiale (de exemplu, daca pana la incetarea Perioadei
Initiale au mai ramas 3 luni si 17 zile, numarul de luni ramase va fi egal cu 3).

17.5 In cazul in care Abonatul a beneficiat de un Pachet Promotional, urmare a solicitarii de incetare a Contractului sau de dezactivare a
uneia sau mai multor Cartele SIM, transele neplatite aferente terminalului devin automat scadente si exigibile. Aceste prevederi se aplica
si in cazul incetarii contractului in conformitate cu prevederile art. 15.1 privind anularea cererii de portare in Reteaua TKRM si 16.2 (ii).

Edited by crazyalex86, 06 December 2018 - 14:53.


#40
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postcrazyalex86, on 06 decembrie 2018 - 14:52, said:

Simplu, te uiti in Termenii generali la punctul 17. COSTURI DE INCETARE INAINTE DE EXPIRAREA PERIOADEI INITIALE
17.1 In cazul in care se dezactiveaza 1 (una) sau mai multe Cartele SIM inainte de expirarea Perioadei Initiale stabilite pentru fiecare
Cartela SIM, din orice motiv mentionat la art. 15.1 (inclusiv in situatia denuntarii unilaterale a Contractului efectuata de catre Abonat ca
urmare a initierii procedurii insolventei, reorganizarii judiciare sau falimentului Abonatului, etc.) sau 16.1 si 16.2 (exceptand cazul de
deces al Abonatului), TKRM poate percepe Abonatului costuri de incetare a Contractului inainte de expirarea Perioadei Initiale, pentru
fiecare Cartela SIM dezactivata. Costurile de incetare se vor percepe tinandu-se cont de urmatoarele elemente: a) valoarea lunara a
planului tarifar ales si b) numarul de luni ramase pana la incetarea Perioadei Initiale.
17.2 Astfel, costurile de incetare datorate de Abonat se vor calcula utilizand urmatoarea formula de calcul: Cost incetare datorat de
Abonat = A x B, unde:
A - reprezinta procent de 50% din valoarea abonamentului contractat;
B - valoarea intreaga a numarului de luni ramase pana la incetarea Perioadei Initiale (de exemplu, daca pana la incetarea Perioadei
Initiale au mai ramas 3 luni si 17 zile, numarul de luni ramase va fi egal cu 3).

17.5 In cazul in care Abonatul a beneficiat de un Pachet Promotional, urmare a solicitarii de incetare a Contractului sau de dezactivare a
uneia sau mai multor Cartele SIM, transele neplatite aferente terminalului devin automat scadente si exigibile. Aceste prevederi se aplica
si in cazul incetarii contractului in conformitate cu prevederile art. 15.1 privind anularea cererii de portare in Reteaua TKRM si 16.2 (ii).
Punctul 17 este nul in fata ANPC.

#41
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Am reușit, am fost într-un Shop germanos și am făcut o cerere cu 30 zile înainte de expirarea contractului.
Am ales pe cerere sa păstrez nr de telefon.
Sa aveți grija ca o sa va sune cei de la rezilieri sa va aburească cu ofertele lor.
Trebuie sa va țineți tare 😂, sunt oferte bunicele, de exemplu acel abonament de 5 euro mi-l dădea cu 2 euro.

#42
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postrobert8197, on 09 decembrie 2018 - 20:23, said:

Am reușit, am fost într-un Shop germanos și am făcut o cerere cu 30 zile înainte de expirarea contractului.
Am ales pe cerere sa păstrez nr de telefon.
Sa aveți grija ca o sa va sune cei de la rezilieri sa va aburească cu ofertele lor.
Trebuie sa va țineți tare ��, sunt oferte bunicele, de exemplu acel abonament de 5 euro mi-l dădea cu 2 euro.
Ce abonament aveai?

#43
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 26.02.2010
Nelimitat 5.

#44
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 28.11.2001
2 Euro tot liber de contract și cu aceleași resurse?

#45
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Concret, a obtinut cineva Nelimitat 5 la 2 euro?

#46
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Cred c-a vrut sa zică "o reducere de 2 euro", adică mobil 5 la 3 euro. La 3 euro se mai da, @TheMisuser are oferta asta. Trebuie sa ai servicii fixe pentru ea, se da numai în anumite județe după anumite criterii, știute doar de ei.

#47
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Era discutia ca s-ar da pentru renuntarea la reziliere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate