Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Dacia Logan Prestige SL PLus 90 CP

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#271
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Eu cred ca voi sunteti la prima masina. Cum sa dai a 5-a la 50 la ora? Doamne fereste. Altu.. Merge cu a 3-a la 50 la ora
Doamne fereste.

#272
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018

View PostTaTa_RzV, on 08 noiembrie 2018 - 00:22, said:

Eu cred ca voi sunteti la prima masina. Cum sa dai a 5-a la 50 la ora? Doamne fereste. Altu.. Merge cu a 3-a la 50 la ora
Doamne fereste.
Simplu... cind ai deja treapta 4, demarezi, calci ambreiajul si o bagi in 5.

#273
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014

View PostTaTa_RzV, on 08 noiembrie 2018 - 00:22, said:

Altu.. Merge cu a 3-a la 50 la ora
Doamne fereste.
Și vrei sa merg cu a 4-a cu 1200 de turații la 50 km/h?
Doamne ferește!

#274
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009

View PostTaTa_RzV, on 08 noiembrie 2018 - 00:22, said:

Doamne fereste. Altu...
Mai sunt si aia care vorbesc ca sa nu adoarma, dar ce sa faci...

Edited by DannyMC, 08 November 2018 - 11:52.


#275
johnnybegoode

johnnybegoode

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 30.03.2005
Chestia cu sfintitul nu a fost gluma, doar chestia cu ageazma a fost de gluma :) Da treaba cu mersul in hop-uri e de la temperatura sigur. A mai avut niste episoade de "turatie" si in timpul zilei (pe la 12-15 grade). Din cate am vazut cam pe aici e gama de temperaturi cu probleme. Saptamana viitoare ma duc la AutoMoldova :)

View Post_R_A_D_U, on 07 noiembrie 2018 - 18:49, said:

Aoleo!!! Daca faci parte din aceasta categorie de oameni, e bine stiut, sa ocolesc acest jurnal. Nu ma mai mira cind aud citi naivi sunt (sa nu le zic direct - PROSTI) ce au cotizat la catedrala prostirii prostilor. Auzi la el, sa mearga la aia pentru tinichea...

De la a primi preotul in casa cu boboteaza/sfinti masina/boteza copilul, etc, etc pana la a cotiza la Catedrala Neamului eu zic ca e cale lunga, asa ca ar fi bine sa te mai gandesti...

#276
johnnybegoode

johnnybegoode

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 30.03.2005
Am sunat azi pentru o programare la o diagnoza la motor si m-au intrebat daca se accelereaza singura, deci ceva stiu ei acolo :) Marti la ora 8.00, pana atunci - dumuri bune!

#277
Mihai_mb

Mihai_mb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,570
  • Înscris: 23.09.2016
Sa nu ai vreo reticenta nici daca ai cotiza, sunt unii mai muscati de dos pe forumul asta (si peste tot, de altfel)  care transforma totul intr-o lupta personala, dar doar pe subiectul asta, daca ai zice ca faci yoga si citesti in cafea n-ar avea niciun stres desigur.  

On topic: probabil au cateva versiuni de soft de ecu in maneca pe care le mai jongleaza la probleme de genul.

#278
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Sa ne ți la curent.

#279
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009

View PostMihai_mb, on 15 noiembrie 2018 - 19:39, said:

On topic: probabil au cateva versiuni de soft de ecu in maneca pe care le mai jongleaza la probleme de genul.
Nu-ti schimba nimeni softul la ECU in reprezentanta! S-a facut update de soft dar pentru ECU cutiei de viteza robotizate, pentru manuala nu exista.

#280
Mihai_mb

Mihai_mb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,570
  • Înscris: 23.09.2016
Cu siguranta au update-uri pt orice, nu rescriu de la 0, dar o procedura este. Nu stiu cum le plaseaza si la cat timp. Probabil daca te duci fara o problema constatabila, nu o sa iti faca update. Oricum, la Dacia-Renault-Nissan, rollback-ul de soft catre versiuni anterioare este foarte anevoios ( spre imposibil in situatii uzuale), de aia se si feresc probabil sa il faca daca nu ai probleme, dar update-uri apar permanent, atat pentru management de motor cat si pentru info-media. ( Am auzit si de situatii in care le faceau de manuta la ditai lotul de masini inainte sa le incarce pe vapor/tir, ca iesea cate un lot cu bug de fabrica).

Edited by Mihai_mb, 15 November 2018 - 20:11.


#281
johnnybegoode

johnnybegoode

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 30.03.2005
In alta ordine de idei - o poza care arata cat de cretini pot fi unii Posted Image Posted Image

Attached Files



#282
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Tot dintre "cunoscuți" au făcut asta.
Asta e neamul nostru românesc!

#283
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Da, un "prieten" invidios!

#284
johnnybegoode

johnnybegoode

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 30.03.2005
Nu era pe langa casa, deci "cunostinta" nu avea cum sa fie. Am incercat cu o pasta de la Carrefour (Quixx) dar n-am reusit sa repar decat vreo treime din ce era. (poza e facuta dupa reparatie - cand am vazut-o initial era sa mi sa faca rau Posted Image )
Poza mare e facuta dimineata dinaintea crimei - am vrut sa ma "laud" cu gumele de iarna Posted Image Mai bine n-o faceam Posted Image

Attached Files



#285
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Ce model de nokian wr d4? Cat bucata?
Eu am luat wr d3.

#286
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Pentru cazuri dintrastea mi-am facut casco.

#287
johnnybegoode

johnnybegoode

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 30.03.2005

View Postlula_canci, on 17 noiembrie 2018 - 14:45, said:

Pentru cazuri dintrastea mi-am facut casco.
Si eu am Casco - dar abia am masina de o luna, iar zgarietura nu e chiar asa de groaznica ca sa merite vopsirea (zic eu). Poate cu un polish se "rezolva".

View Postwb626ek, on 17 noiembrie 2018 - 14:25, said:


Ce model de nokian wr d4? Cat bucata?
Eu am luat wr d3.
Le am de la Loganu vechi, sunt cumparate anu trecut de la emag anul trecut (am dat 930 lei pe ele) Acum sunt mai scumpe https://www.emag.ro/.../pd/D0NYFYBBM/. Da pot sa zic ca n-am avut treaba iarna trecuta - si a fost ceva zapada. Inainte am avut Pirelli Winter CarvingEdge (vreo 6 ierni le-am folosit eu, le-am dat cuiva care le-a folosit iarna trecuta si a fost extrem de incantat de ele)- super faine si alea, dar am vrut sa incerc si altceva.

#288
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Daca se simte la unghie nu iese la polish!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate