Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

De ce se folosesc oameni urati in reclamele de azi?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018
Cand se folosesc oameni prea perfecti si photoshopati la maxim se urla ca ne e distrusa stima de sine, daca arata mai normal vine un Olimpian sa zica ca-s prea urati.

#74
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 10.08.2005

View Postwaterman, on 12 octombrie 2018 - 11:13, said:

Uite reclamă cu model mișto

Spune tu la ce e reclama...
la contraceptive nu e
cred ca e la ceva lapte sau branzeturi

View Postcsoka2002ro, on 12 octombrie 2018 - 17:29, said:

Scuze dar se scrie Ouă Ăźn limba romĂąnă !
de fapt se scrie 'testicule', daca vrem sa pastram ideea si nu forma.

Am mai spus ca romanul nu stie ce cumpara?
Am mai spus, se uita la ala de face reclama la carne dar nu se uita la macelar.

Astia sunt folositi pentru ca sunt ieftini si fara pretentii.

Edited by MarianG, 21 October 2018 - 05:28.


#75
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

View PostPopaXXX, on 12 octombrie 2018 - 10:52, said:


Pai ce universalitate ca suntem in Romania, ma irita cand merg pe la mall si vad peste tot postere cu persoane negre, asiatice, arabe, cui anume se adreseaza acele reclame, ce relevanta au ele pentru tara noastra, a fost recent la Sephora o campanie pentru Fenty Beauty, niste cosmetice create de Rihanna, si cred ca au folosit cele mai urate fotomodele posibile pentru reclama, era plin mall-ul cu fetele lor, asta reprezinta "fata frumusetii" dupa cum se lauda campania lor?

[ https://image.ibb.co/gfCcip/fentybeauty-0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Fenty beauty vrea sa arate și se dau și mari cu treaba asta ca ei i-au in considerare toate tipurile de ten din lume și ca oferă produse pt toate femeile din lume. Au model și o femeie gravida

#76
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Daca se foloseau oameni urati, acum as fi fost in toate reclamele din lume. Posted Image

#77
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018
Ce bine era cand apareau numai oameni frumosi ca asta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u9qSTOS8jv8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#78
Spikes2Revet

Spikes2Revet

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.10.2018

View PostPopaXXX, on 12 octombrie 2018 - 10:42, said:

Am fost recent prin oras si uitandu-ma la diferite postere, am fost neplacut surprins sa constat ca multe reclame au tot soiul de indivizi urati sau ciudati in ele: tot soiul de barbosi, mustaciosi, tatuati, sau persoane bizare, iar ca femei apar multe urate, chelioase, tipe cu strungareata sau alte defecte care ar trebui sa le descalifice din start ca fotomodele.
De ce credeti ca se folosesc astfel de persoane, ce anume se urmareste prin aceasta tactica?



@initiator: nu stiu unde ai fost, dar realizezi ca reclamele astea cu "urati"  sunt de vreo 8-10 ani.

cat despre fotomodele,  de cativa ani site-urile de haine  afiseaza si fotomodele sexy si fotomodele grase
Plus Size & Curve Clothing | Womens Dresses, Tops, and Bottoms

View Postdiegodanny, on 12 octombrie 2018 - 13:24, said:

O sa treaca cand or aparea seriale cu imperiul roman, atunci o sa ii vezi pe toti cu barba de cel mult 3 zile si tunsi scurt Posted Image
depinde de secol acum.....ca daca va fi poveste amplasata dupa domnia imparatului  Hadrian.....

Beard - Wikipedia


Romanii, cand au aparut, erau barbosi. Dupa ce Roma a devenit republica, a urmat trendul barbilor rase , un trend ce a fost trecator dupa 300 de ani cand Roma a devenit imperiu, urmand 1900 de ani de barbi (exceptie sec. XVII-XVIII cand se purtau peruci).

In America sec. XIX si  in  Anglia victoriana era la moda barba, iar in Germania si Franta era la moda mustata prin WW1.


Dupa WW2, a venit trendul barbilor rase ca au fost impuse reguli de igiena , trend care se dovedeste a fi trecator din nou se pare.

Ne asteapta inca  1900 de ani de barbi.

Edited by Spikes2Revet, 28 October 2018 - 16:56.


#79
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Bărbi, dar nu mar, au mai fost la modă în anii '60 şi '70.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate