Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 

Cafeneaua Orange România.

- - - - -
  • Please log in to reply
1397 replies to this topic

#181
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
Tot timpul e cineva la munca, ca doar nu or ramane nesupravegheate. Depinde de prevederile contractului....

Edited by aztec, 01 December 2018 - 15:37.


#182
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View Postronuquet, on 03 decembrie 2018 - 09:32, said:

Daca s.au inteles sunt mari sanse si pt ComedyEst.

Nu s-au înțeles, în perioada următoare va fi eliminat Cinemaraton din grilă.

#183
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,246
  • Înscris: 22.02.2017
Se zvoneste ca mai urmeaza o scumpire... acum nu stiu daca o pastreaza pt ianuarie...

#184
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007

View Postronuquet, on 04 decembrie 2018 - 12:55, said:

Se zvoneste ca mai urmeaza o scumpire... acum nu stiu daca o pastreaza pt ianuarie...
Inseamna ca vor sa inchida sandramaua, daca mai fac o scumpire...

#185
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,246
  • Înscris: 22.02.2017
Din pacate nu mai au mult. Sunt disperati si fac orice posibil ca sa mai scoata bani, sa.si amortizeze pierderile. Cei abonati vor fi jupuiti de bani cu cat se poate mai mult.. cei noi sunt momiti cu Netflix gratis.. dar e doar o capcana.

Intrati pe FB si cititi comentariile... acolo era si o femeie care timp de 1 an jumate a platit 50 lei, si acum o suna ca oferta nu mai e valabila si trebuie sa plateasca 65, desi e in perioada contractuala.

Incercati sa scapati de ei, barca a luat apa...

#186
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
?.
Asa...si suntem in mijlocul oceanului si nu vedem scapare si nimeni sa ne ajute?
Care e problema, sincer?
Daca scumpesc...suntem liberi de contract.
Macar la acest aspect au fost cinstiti de fiecare data si au oferit posibilitatea asta. Si nici nu sunt monopol sau singurii de pe piata asa ca nu vad justificata rautatea din postari.


#187
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,246
  • Înscris: 22.02.2017
Ai incercat sa reziliezi sa vezi ce "usor" e?

Ma rog, o las asa.

#188
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
Pt ca nu alerg dupa oferte, pot rezilia oricand pt ca a trecut perioada contractuala. Si puteam reinoi cu reducere de abonament.
Insa nu ma incanta concurenta, aici functiile si facilitatile sunt cu plus ..asta e, cat RDS-ul nu ofera IPTV real ..si INES-ul este din alt film...

Si oferta cu 6 luni gratuit NETFLIX chiar e o oferta interesanta...

Edited by aztec, 04 December 2018 - 14:41.


#189
LivTED35

LivTED35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 24.11.2018
Telekom-ul legalizeaza ///////////////////// Cum este posibil sa scoti canale si sa maresti abonamentul?
Ma bucur ca am plecat de mult de la ei si ca in martie voi scapa si de voce mobila. Nu prea ma mai incanta sa platesc doua abonamente de voce 13 si 7 euro care ofera acelasi lucru. De ce sa nu platesc doua de 7 euro daca ofera tot aia? Am incercat sa negociez si nimic, sunt total inflexibili. Le-am spus asa: nu negociati, mai stau pana in martie si le reziliez si atunci nu mai aveti nici aia 7 + 7 euro. Nu ai cu cine. La fel se va ajunge si la UPC cu Vodafone si ma sperie mentalitatea asta. Mai bine nu ne trebuie nimic decat sa scadem ceva dar abonatul sa ramana la noi.

Edited by _-KALMAN-_, 04 December 2018 - 14:44.
Atentie la limbaj.


#190
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
Mai nou ai incercat sa negociezi ceva la vre-un operator si ti-au oferit ceva mai performant fata de ofertele standard pt toti abonatii?
Singurele mai deosebite sunt la portare, in rest...a devenit mai avantajos pe cartele...din pacate.
Foarte multi (daca nu toti) au externalizat serviciul asta...si de aici si neajunsurile...

#191
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,246
  • Înscris: 22.02.2017
Da, nu trebuie neaparat sa fi client nou sau portat, spre exemplu eu la Voda am primit oferta calumea, au fost flexibili la retentie. 65 lei pt 2 abonamente (7+7 euro) cu nelimitat telefonie nationala fix/mobil, roaming, 5 gb de net si Social Pass (Fb+insta etc.) + Video Pass (netflix + youtube etc.). Pe 12 luni, dintre care primele 3 internet nelimitat.

Am insistat pt roaming, ca altfel imi dadea abonament de 5 euro cu 5 euro.

Netu merge brici.. am upload mai mare pe telefon decat pe netu de acasa furnizat de upece... :))))

Edited by ronuquet, 04 December 2018 - 14:53.


#192
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
Chiar daca suntem offtopic acelasi lucru il am si eu de la VDF ,pe un singur abonament tot pe un an. Si facut luna trecuta,...un argument in plus sa zic ca asta e oferta standard la reinoire. 😀 Daca negociezi. Din pacate nu au o oferta mai buna cu roaming...canmai nou de cand cu UE si tarifele au scos si roamingul din discutie.

La TLK am la pachet  telefonia mobila la 3 euro cam acelasi lucru doar ca  1.5 g ....dar nu ma chinui sa negociez momentan.

Din pacate pe TV sumtem legati de cresterea tarifelor de retransmisie. Cresc costurile cu drepturile sportive, apar posturi ce ies din Must Carry si cer bani(antenele de ex) si de aici si problemele cu grilele...
Nu mai suntem in anii 90 cand se preluau pe "gratis"...
Sa vedem la anul cat o sa ceara LPF pe drepturile din Liga 1....

Edited by aztec, 04 December 2018 - 15:08.


#193
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 19.11.2017
Vreau iptv-ul cu arhiva 7zile, stop&replay, Vod de la telekom la alti operatori... chiar nu urmaresc deloc tv... dar in arhiva mai caut... are Vodafone in afară asa ceva... stai sa vezi ce preturi vor ca nu-s ieftini nici ei.

#194
pblx

pblx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 12.09.2018

View Postronuquet, on 04 decembrie 2018 - 14:23, said:

Ai incercat sa reziliezi sa vezi ce "usor" e?

Ma rog, o las asa.
Eu am reziliat pe 22 octombrie si aveam contractul nou abia făcut anul acesta în aprilie,deci se poate👌

#195
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,279
  • Înscris: 28.11.2001

View Postdjmaxx, on 03 decembrie 2018 - 14:37, said:

Cinemaraton a iesit si dupa iptv/dvb-c

Tot inainte cu eliminarile de canale bune !!! Va recomand sa mariti abonamentele !!

Cum adică domne a ieșit după ? După ce ? Adică tu așa vorbești ? "Maria s-a dat jos după cal?" "Ion a căzut după scaun?" WTF dude ?

#196
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,187
  • Înscris: 15.07.2005
chiar daca am sunat si le-am spus ca nu sunt de acord cu marirea abonamentului la L si ei mi-au promis ca nu aplica nicio marire..ghici ce..a venit factura marita cu 1,20 euro

#197
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Idem.

View Postdjmaxx, on 04 decembrie 2018 - 21:15, said:

chiar daca am sunat si le-am spus ca nu sunt de acord cu marirea abonamentului la L si ei mi-au promis ca nu aplica nicio marire..ghici ce..a venit factura marita cu 1,20 euro

Edited by megafanro, 04 December 2018 - 21:32.


#198
LivTED35

LivTED35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 24.11.2018
Foarte simplu, reziliati! Nu stati la amaratii astia sa isi bata joc de voi. Ei se bazeaza ca clientul este nestiutor sau nu are alta optiune. Niste planeri la ANPC nu ar fi rele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate