Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Când ai fost ultima oară la cinema ?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004

View PostAdm, on 10 octombrie 2018 - 11:12, said:

Eu am oroare, pt ca pentru mine cinema = desene animate.
Dorm asa de bine...

Nu te poţi duce la un film fără ăia mici?   :mellow:

#20
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,586
  • Înscris: 10.04.2009
acum 2 saptamani, de obicei in weekend ajung

frecventez destul de des cinematograful, imi place mai mult ecranul ala mare decat in pat la tv :D

iar 18 lei/persoana mi se pare o suma rezonabila

#21
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Eu merg cam o dată la 2-3 luni la cinema.

Și eu savurez ecranul mare și sunetul de calitate.

#22
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Am fost de 2 ori in 10 ani. E plin de cocalari.

#23
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 30.09.2014
eu am fost la Avatar si ........ apoi la X-men Apocalipsa ca era la IMAX. deci de 2 ori in ultimii 10 ani

#24
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
La Hobbitul (1,2,3).
O sa mai ma duc cand  va aparea The Silmarillon

#25
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ce bine se înțeleg djl cu Ploieșteanul2015.

Nu vă luați ?

#26
zakhischneur

zakhischneur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 16.08.2018
cred ca din mai sau iunie cand am fost la Deadpool 2.....de atunci numai petarde.

Probabil ca o sa ma mai duc la 4dx in mai anul viitor sa vad Avengers 4 si ma las si eu de mersul la cinema care a devenit o fosila pentru saraci. Hai, poate la Avatar 2 cand se lanseaza cinematografia 3D fara ochelari.  
Poate pana atunci lanseaza You Tube un pachet premium mai tare ca Netflix si HBO Go si mai ieftin si atunci moare odata Hollywoodul cu mizeriile lui.  

Are dreptate ploiesteanul, cu atatea abonamente TV si ecrane 2-4K, la ce sa mai mergi la cinema sa arunci 30 lei pe bilet la film si sa-i auzi pe altii cum rontaie floricele si rad zgomotos la orice gluma idioata sau la  cum apostrofeaza cand vad faze sexy.
Plus copii care fac zgomot pe acolo cand te duci la un film istoric/biografic  16+

Edited by zakhischneur, 10 October 2018 - 11:54.


#27
belena6

belena6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 03.08.2010
Eu merg de vreo 2 ori pe luna doar la 4DX. merita, mai ales acum cu filmele facute cu efecte speciale de 4D. Este cu totul alta experienta.

#28
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
2001, cinema Patria (Bucuresti). Nu-mi mai aduc aminte filmul.

Credeti sau nu, nu am fost vreodata la cinema in vreun mall.

Mereu am preferat sa vad filme mai vechi, ori astea nu sunt la cinema (decat rar si foarte condensat, de pilda Zilele Filmului Francez, Polonez etc.)
Nu suport filmele cu CGI (computer generated image); la fel, nu suport fimele puerile (draci, varcolaci, glumite de tip american-british etc.)

In schimb merg cat pot de des la teatru, la concerte de jazz si nu rareori la opera (mai ales pentru muzica).

#29
Cherubim

Cherubim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 15.09.2017
La cinema nu ma duc. N-am de ce. Dar merg cu regularitate la Teatru. Este superb sa vezi piese bune jucate de actori.

#30
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Mie nu îmi place imaginea filmelor actuale. Nu te lasă să visezi. Şi nici cum sunt realizate majoritatea dintre ele. Îmi plac în general filmele de până în 2000 şi un pic.
La mall la cinema nu am să mă duc. Pentru că din cauza mallurilor au decăzut multe, deci urăsc locurile alea (pe majoritatea le-aş iubi cu dinamita, pickhammerul, buldozerul şi colugul (adică macaraua cu bilă) ).

#31
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,899
  • Înscris: 20.10.2015

View PostPloiesteanul2015, on 10 octombrie 2018 - 10:57, said:

Când ai fost ultima oară la cinema ?

Am crezut ca e Djl, ca asta era titlul lui
Plajiatorule, :lol:

Eu in 2004

#32
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Am fost acum 2 saptamani, merg cam de 2 ori pe luna, pentru a vedea filme care imi plac la momentul lansarii, urmand sa le revad cand apar in format blu-ray.

View Post-Jinx-, on 10 octombrie 2018 - 11:08, said:

cine spune ca a vedea un film acasa e acelasi lucru cu a vedea la cinema cred ca are ori probleme de perceptie vizuala ori de perceptie auditiva.

datorita ecranului imens experienta de la cinematograf este mult mai imersiva. Adauga la asta sunetul surround si optiunea de a vedea unele filme in 3d si clar nu ai cum sa compari cu TV
Ai perfecta dreptate cu ce spui doar ca sunt si cazuri cand unii au acasa conditii mai bune decat la cinema. Eu sunt in aceasta categorie, imi place mai mult sa vad filmele acasa, am videoproiector FulHD 3D, ecran de 100", sistem multicanal cu receiver AV si boxe 5.1.4 Atmos/DTS-X, fotolii cu recliner si vad si aud mai bine filmele decat la cinema.

Pentru cei care nu au conditii similare nu exista comparatie intre a vedea film acasa pe tv de 100 cm cu sunet intern si a vedea filmul la cinema unde are ecran imens si sunet de buna calitate.
Un minus constatat de mine la mai multe sali de cinema este ca dau sunetul prea tare si ca nu este un sunet echilibrat, in multe cazuri este mai mult pe inalte, eventual pe medii si atat. Nu suna suficient de corect si probabil sa asta vor sa acopere cei de acolo cand dau sonorul foarte tare.

#33
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

View PostMr. Incredible, on 10 octombrie 2018 - 12:07, said:

Am fost acum 2 saptamani, merg cam de 2 ori pe luna, pentru a vedea filme care imi plac la momentul lansarii, urmand sa le revad cand apar in format blu-ray.


Ai perfecta dreptate cu ce spui doar ca sunt si cazuri cand unii au acasa conditii mai bune decat la cinema. Eu sunt in aceasta categorie, imi place mai mult sa vad filmele acasa, am videoproiector FulHD 3D, ecran de 100", sistem multicanal cu receiver AV si boxe 5.1.4 Atmos/DTS-X, fotolii cu recliner si vad si aud mai bine filmele decat la cinema.

Pentru cei care nu au conditii similare nu exista comparatie intre a vedea film acasa pe tv de 100 cm cu sunet intern si a vedea filmul la cinema unde are ecran imens si sunet de buna calitate.
Un minus constatat de mine la mai multe sali de cinema este ca dau sunetul prea tare si ca nu este un sunet echilibrat, in multe cazuri este mai mult pe inalte, eventual pe medii si atat. Nu suna suficient de corect si probabil sa asta vor sa acopere cei de acolo cand dau sonorul foarte tare.

Adevarat graiesti :)

Din pacate majoritatea nu dispun din facilitatile tale

#34
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postmyshyk, on 10 octombrie 2018 - 11:07, said:

Ai devenit mai pisalog si mai stresant decat djl. Acela macar are un renume in domeniu.

se numeste spam si doreste sa bata recordul la topice deschize pe zi

#35
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Ieri.

#36
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View PostAlbastruIndigo, on 10 octombrie 2018 - 11:10, said:


Daca nu ma insel, exista deja un topic asemantor, deschis chiar de djl.
link ??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate