Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

First They Killed My Father(2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
I2O realizezi ca sunt aberatii ce spui? Cu toata simpatia iti spun ca nu subscriu la pesimisul tau de stanga. Am cunoscut stanga in toata splendoarea ei, daca vrei sa schimbi ceva astazi lupta pt.asta nu doar plange pe forumuri.

#20
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nu sunt aberatii sunt doar adevaruri
Nu mai am pentru ce lupta..mafia e mult prea mare,oamenii onesti nu vor mai putea invinge...
Daca ar fi dupa mine si as conduce eu o tara as combina lucrurile bune din comunism si cele bune din capitalism ca sa  compun un sistem unde toata populatia tarii sa o duca bine(dar asta nu ar fi posibil pentru ca m-ar matrasi rapid "capitalistii")

Edited by I2O, 10 October 2018 - 15:43.


#21
puiu_pe_diezel

puiu_pe_diezel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 01.10.2018

View PostI2O, on 10 octombrie 2018 - 15:17, said:

Daca ar fi dupa mine si as conduce eu o tara as combina lucrurile bune din comunism si cele bune din capitalism ca sa  compun un sistem unde toata populatia tarii sa o duca bine(dar asta nu ar fi posibil pentru ca m-ar matrasi rapid "capitalistii")
Ce vrei tu se numeste despotism-luminat.Aceasta metoda de conducere a aplicat-o Stefan Cel Mare, Mihai Viteazu, etc.

Ma gandeam asa : cum ar fi fost in vremurile lui Stefan Cel Mare , politica in ziua de astazi:
-Maria Ta, vin turcii
-La lupta vitejii mei
-Stai putin Maria Ta , ca nu este asa, trebuie mai intai sa facem un referendum daca poporul este de acord sa se lupte cu turcii, apoi trebuie facut inainte campanie electorala, apoi trebuie cel
putin o luna pt  a comenta rezultatul referendumului.
-Bre in 24 de ore , turcii sunt la granita  nu avem vreme de chestii d-astea.
-Maria Ta , sa  stii ca esti intolerant , spuselea  "lu' Papa la Bruxelles"
-Bre boiere mai important sa ne aparam impotriva turcilor.
-Maria Ta, mai important este sa vedem "pararea lu' Bruxellu' " decat turcii Mariei Tale
- Si daca Papa-Lu'-Bruxellu este de acord cu mine, dar pana atunci ne cuceresc turcii ?
-Nu conteaza Maria Ta ce fac turcii, important e ce zice Papa-Lu'-Bruxellu in legatura cu actiunile turcilor si nu ce facem noi.

Edited by puiu_pe_diezel, 11 October 2018 - 10:52.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate