Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Spatiu comercial parter bloc nou

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Drobul de sare! Nici nu au amenajat spatiul si deja a dat spaima in inspaimantati.
Si daca fac sala de pariuri care e faza? Bine ar fi sa faca sala de pacanele ca sa ajungeti sa va doriti macar o sala de pariuri.

#56
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012
La cat de mult se joaca la pariuri am impresia ca o casa de pariuri va aduce multumire la un procent destul de mare din locatarii blocului.
Daca majoritatea e multumita.... se supune si Gica-Contra ca de, e unul.

#57
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006
Salutare colegii, a trecut un an de cand nu am mai scris pe aici..
Vin cu unele precizari:
-m-am mutat in acel bloc cu "spatiu comercial" la parter
-acel spatiu nu era "comercial" in acte ci era spatiu administrativ
-acum functioneaza ilegal un magazin

Proprietarul ne-a cerut intre timp avizul de schimbare a spatiului.

Las si eu asta aici intru-cat anul asta s-a schimbat destul de drastic legea si ma gandesc ca si alti locatari au nevoie de anumite informatii.

https://senat.ro/Leg...19/19L410FG.pdf

Pentru schimbarea destinatiei spatiului e necesar avizul din partea comitetului executiv al asociatiei + vecinii pe orizontala si verticala.
De asemenea avizul poate fi retras daca operatorul economic e rrom si nu respecta anumite conditii ca respectarea linistii publice etc

#58
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014
Pai atunci sa se introduca si obligatia de a se cere acordul asociatiei si a vecinilor in cazul in care un proprietar de apartament isi inchiriaza apartamentul, si acest acord sa poata fi retras daca chiriasul e rrom, deranjeaza, etc, si daca se schimba chiriasul anterior sa se ceara un nou acord.Sa fie o lege ptr toti, ca si proprietarul spatiului de la parter are aceleasi drepturi ca toti proprietarii din bloc, si aceleasi obligatii.

Eu cred ca legea asta e cam abuziva, un avocat (poate este vreun coleg de forum  si ne explica) sigur poate demonstra asta

#59
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014

View PostQuantum, on 09 octombrie 2018 - 11:37, said:

Astea le are oricine, ca altfel te umplu controalele de amenzi in urma sesizarilor cetatenilor reclamagii.

Am o boala pe reclamagii de nu-ti imaginezi, pe unde ii prind ii fac sa-si ia ei amenzi si eu sa primesc despagubiri! Acum vreo 10 ani aveam un showroom auto si vine Asociatia blocului de deasupra sa ma reclame ca firma mea (reclama luminoasa) le incalzeste blocul lor si e posibil sa cauzeze probleme blocului (de la lumina rece de neoane...). 5.000 de euro am castigat de la ei Posted Image
  Cum ai facut/? Poate fi o buna idee de afacere ptr posesorii de spatii la parter de bloc cu vecini mai catolici decat Papa

#60
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
I-am dat in judecata. Era o judecatoare pe care a apucat-o rasul cand Asociatia de proprietari a spus ca luminile mele de neon incalzesc intentionat blocul nepermis de mult si le produc bacterii necunoscute... :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate