Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Reziliere/reinnoire contract TV/internet.

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,296
  • Înscris: 08.11.2016
Eu i-am platit magarului cativa ani net Business fara sa-mi spuna ca acel tip de abonament nu mai exista, am trecut la RDS fluierand si nu regret nimic, diferenta calitatii serviciilor e ca de la cer la pamant.

#20
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Si eu azi am semnat contractul cu RDS, dar pana acum TVB era singura optiune. :/

Edited by AMETHIST, 08 October 2018 - 19:02.


#21
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Revin cu detalii.
Marti 09.10.2018 baietii mi-au deconectat internetul si cablul TV.
In contract scrie ca oricare parte poate sa incheie contractul unilateral cu un praviz trimis in scris cu 30 de zile inainte.
Sau poate fi incheiat la zi cu acordul partilor, dar nu e cazul.
Am sunat la firma, sa intreb daca in momentul de fata sunt abonat la ei. Au zis ca da si o sa se intereseze care e situatia.
Dupa mai multe telefoane mi-au zis ca nu mai sunt abonat la ei, ca au reziliat contractul "ca asa a hotarat seful" si nu ma conecteaza la loc daca nu semnez alt contract pe 2 ani, ca ei au schimbat cablurile cu altele mai performante, pe cele vechi leau scos si pe cele noi nu ma pot conecta daca nu semnez alt contract pe 2 ani.
Dar desi nu mai sunt abonat la ei, luni 15.10.2018 sa merg sa platesc factura pe alea 9 zile cat a mers netul luna asta.
Am facut o reclamatie la ANPC, dar probabil n-o sa fie luata in calcul ca ar fi trebuit sa ma adresez in scris operatorului, sa astept 30 de zile raspuns si abia dupa sa fac reclamatia.
Mai pot face ceva?

#22
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Sa-i bagi in ma-sa si asta este :) :(

#23
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,075
  • Înscris: 24.02.2006

View PostAMETHIST, on 12 octombrie 2018 - 20:29, said:

In contract scrie ca oricare parte poate sa incheie contractul unilateral cu un praviz trimis in scris cu 30 de zile inainte.

scrie ceva despre penalitati in cazul in care una din parti nu-si respecta obligatiile?

#24
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,691
  • Înscris: 23.10.2006
Nu prea o sa ai sanse sa te reconecteze pentru cateva zile. Numai sa ai noroc sa vina RDS mai repede... Posibil sa se aleaga cu o amenda de la ANPC, oricum din ce povestesti, firma e pe moarte.. Dupa cum se comporta cu clientii, merita sa crape rapid... Mai repede incearca sa vorbesti cu cei de la RDS, poate un mic ,,impuls" echipei care se ocupa de instalare, iti rezolva mai rapid problema.Posted Image

Edited by baribalu, 14 October 2018 - 13:31.


#25
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,252
  • Înscris: 15.01.2014
Nu le pasă, după cum am spus. Sunt cu un picior în groapă oricum.
N-ai făcut rău cu reclamația la ANPC, n-are ce să-ți strice. Dar fugi de ei cât mai repede, și evident, în niciun caz nu semna contractul ăla pe 2 ani cu ei.

Eu am stat pe internet mobil o lună când am schimbat provider-ul, nu a fost așa de rău pe cât credeam.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate