Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Poker - realitate sau iluzie

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
Cel mai important în soft este generatorul de numere aleatoare.
Eu am încercat pe mai multe variante de site-uri şi procentajul de mâini luate s-a menţinut pe la 35%, softul pare corect, deşi în multe cazuri am avut cărţi de aceeaşi culoare care induc ideea că poţi realiza un Flush dar api nu mai venea nimic.

#20
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View PostPhobos, on 02 octombrie 2018 - 23:07, said:

Fara bad beaturi total nu gasesti nicaieri caci nici n-ar fi normal, dar macar sa fie in limitele naturale.


De acord. Dar sa nu se intample prea des ca bate la ochi... sa fie furaciune la fiecare mana, se vede cand e furt pe fata si sistemul e facut in asa maniera incat sa stea 3-4 jucatori la o carte si castiga ala cu bulan. Pana si alea dupa FB mi sa parut mai ok...

Edited by hwplanet, 02 October 2018 - 23:12.


#21
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005

View Posthwplanet, on 02 octombrie 2018 - 23:09, said:

De acord. Dar sa nu se intample prea des ca bate la ochi... sa fie furaciune la fiecare mana, se vede cand e furt pe fata si sistemul e facut in asa maniera incat sa stea 3-4 jucatori la o carte si castiga ala cu bulan.

E greu sa spui categoric ca softul e masluit doar dupa cateva maini, o statistica reala o poti obtine dupa sute sau mii de maini asemanatoare. Eu vorbesc de 888 pentru ca am vazut schimbarea radicala in ceea ce priveste careurile si royalele, si ma refer la jocul de Omaha, ca asta jucam. Am jucat cativa ani aproape zilnic, si s-a vazut diferenta clara cand peste noapte careurile si royalele au inceput sa vina de cel putin 10 ori mai des. Si asa a ramas de-atunci.

Deci sa joci ani de zile, zilnic, mai multe turnee, sa vezi un careu la 1-2 saptamani, o royala cam la 4-5 saptamani, si brusc, peste noapte, ai inceput sa vezi 2-3-4 careuri / zi si macar o royala zilnic daca nu doua.
Si asa sa ramana constant din august 2015 pana acum.

Asa ceva, oricat de mare o fi "variance-ul" ala, las-o dracului, nu cred ca e posibil sa se intample daca jucai la masa reala, o schimbare atat de radicala.

Ei, si tot de atunci am inceput sa pierd mult mai des cu 3 bucati, cu full, cu culoare la A, etc.

Pana la urma, Oficiul ala national de jocuri de noroc, nu stiu ce competente are, in afara de a te amenda deca joci pe situri nelicentiate in Romania, verifica vreun site, vreun soft, sau e pus doar de ornament? Verifica ei pe dracu...

Edited by Phobos, 02 October 2018 - 23:22.


#22
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Deci sa joci ani de zile, zilnic, mai multe turnee, sa vezi un careu la 1-2 saptamani, o royala cam la 4-5 saptamani, si brusc, peste noapte, ai inceput sa vezi 2-3-4 careuri / zi si macar o royala zilnic daca nu doua.
Si asa sa ramana constant din august 2015 pana acum

La Poker pe Facebook inteleg ca este doar pentru Fun dar la astea unde joci pe bani nu mi se pare normal sa se intample asta. Mai mult iti faci nervi... si renunti sa mai joci.

Quote

Pana la urma, Oficiul ala national de jocuri de noroc, nu stiu ce competente are, in afara de a te amenda deca joci pe situri nelicentiate in Romania, verifica vreun site, vreun soft, sau e pus doar de ornament? Verifica ei pe dracu...

Nu verifica. Si site-urile de pariuri sunt praf toate, pacat ca nu mai este Bet365. Ala era singuru care dadea pe la Sloturi castiguri mari, de foarte multe ori dadeam Miza pe 1 leu si castigam si de 400 de ori banii. Restul sunt doar furaciune... pacat. Site-urile astea licentiate din Romania nu o sa se compara in veci cu Bet365.. niciodata.

Edited by hwplanet, 02 October 2018 - 23:27.


#23
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
se stie,daca ai o mana buna si nu o joci cum trebuie,risti sa o pierzi si asta se cam intampla de cele mai multe ori

#24
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016

View Posthwplanet, on 02 octombrie 2018 - 20:32, said:

Acum cativa ani stiu ca se facea bani din Poker. n neregula de la o anumita suma de bani stiu ca facusem vreo 80 de Euro... si m-a rupt instantaneu botii in 5 minute.

De fapt intrau intre prieteni pe o camera si jucau cu bani cardati. Cel mai norocos lua tot, se vedeau fata in fata si isi faceau partea. Era spalare de bani.
La poker faci bani fata in fata, dar trebuie sa ai si ceva psiho.

#25
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008

View PostTort, on 02 octombrie 2018 - 23:24, said:

De fapt intrau intre prieteni pe o camera si jucau cu bani cardati. Cel mai norocos lua tot, se vedeau fata in fata si isi faceau partea. Era spalare de bani.
La poker faci bani fata in fata, dar trebuie sa ai si ceva psiho.
asta nu tine de multe ori si nu cu sume mari

#26
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005
Pai doar ei se lauda ca softul lor e corectitudinea intruchipata, perfect aleatoriu totul, etc.

Nu mai pomenesc ca pe Pokerstars mi-a fost spart contul, adica parola, si ala in cateva ore a reusit sa-mi retraga 425$ din cont, prin Neteller, culmea, eu neavand nici macar cont facut pe Neteller! Posted Image

Iar Pokerstarsul mi-a raspuns frumos ca banii s-au dus, ei nu mai pot sa faca nimic, la revedere, securizeaza-ti mai bine parola. Bine ca m-au pus tot pe mine sa le trimit copie de pe buletin ca sa pot reintra in cont inapoi, contul fiind deja gol.

Ala a putut retrage banii fluierand. Cireasa de pe tort a fost ca omul nu numai ca mi-a luat banii, dar cateva ore a jucat de ei sit&go-uri cu 30$ intrarea, si mi i-a si inmultit, a ajuns la 700$ de la 425$. Posted Image

El 700$ a retras. Eu ma strofocam de cateva luni sa cresc incet-incet bankrollul, dolarel cu dolarel, ala l-a dublat in 2 ore de joc.

Edited by Phobos, 02 October 2018 - 23:34.


#27
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postceanu1980, on 02 octombrie 2018 - 23:26, said:

asta nu tine de multe ori si nu cu sume mari

Nu cred ca merge. Daca joaca toti aia 3-4 din grupul ala All In si castiga al 5-lea care nu face din Grup? Iti dai seama ce paguba le dai? Se lasa de meserie... definitiv. Le dai dauna totala de nu se mai trezesc aia a 2-a zi daca prinzi un careu sau o chinta.... o culoare ceva Posted Image

Quote

se stie,daca ai o mana buna si nu o joci cum trebuie,risti sa o pierzi si asta se cam intampla de cele mai multe ori

Eu am jucat cum trebuie. Am plusat destul de mult... dar am fost platit, de unul care a jucat cu 8 - 9 parca si a prins chintaa.. wow :D

Edited by hwplanet, 02 October 2018 - 23:31.


#28
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005

View Postceanu1980, on 02 octombrie 2018 - 23:26, said:

asta nu tine de multe ori si nu cu sume mari

In plus, la turnee mari cu sute/mii de jucatori nici n-ai cum, ca te pune la masa la intamplare si te muta din cand in cand.

#29
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View PostPhobos, on 02 octombrie 2018 - 23:28, said:

Pai doar ei se lauda ca softul lor e corectitudinea intruchipata, perfect aleatoriu totul, etc.

Nu mai pomenesc ca pe Pokerstars mi-a fost spart contul, adica parola, si ala in cateva ore a reusit sa-mi retraga 425$ din cont, prin Neteller, culmea, eu neavand nici macar cont facut pe Neteller! Posted Image

Iar Pokerstarsul mi-a raspuns frumos ca banii s-au dus, ei nu mai pot sa faca nimic, la revedere, securizeaza-ti mai bine parola. Bine ca m-au pus tot pe mine sa le trimit copie de pe buletin ca sa pot reintra in cont inapoi, contul fiind deja gol.

Ala a putut retrage banii fluierand.

Sa nu fie tot de la ei. Mi se pare ca scrie acolo ca nu poti retrage decat pe aceeasi metoda care depui. Daca tu n-ai depus cu Neteller atunci ala cum a retras? Posted Image e manevra sigur! Scrie clar acolo ca am citit si mi-a ramas in memorie cand vrei sa retragi trebuie sa dai retragere pe aceeasi moneda care ai depus ultima data. daca ai depus cu cardul nu poti sa retragi decat tot pe card si asa mai departe .

Quote

Ala a putut retrage banii fluierand. Cireasa de pe tort a fost ca omul nu numai ca mi-a luat banii, dar cateva ore a jucat de ei sit&go-uri cu 30$ intrarea, si mi i-a si inmultit, a ajuns la 700$ de la 425$. Posted Image
El 700$ a retras. Eu ma strofocam de cateva luni sa cresc incet-incet bankrollul, dolarel cu dolarel, ala l-a dublat in 2 ore de joc.

Omul se pricepea la din astea. Daca pierdea, intra pe alt cont... ce daca? Nu era banii lui, hwdwdwdwd. E misto sa te joci cu banii altora..

Edited by hwplanet, 02 October 2018 - 23:36.


#30
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005

View Posthwplanet, on 02 octombrie 2018 - 23:33, said:

Sa nu fie tot de la ei. Mi se pare ca scrie acolo ca nu poti retrage decat pe aceeasi metoda care depui. Daca tu n-ai depus cu Neteller atunci ala cum a retras? Posted Image e manevra sigur! Scrie clar acolo ca am citit cand vrei sa retragi trebuie sa dai retragere pe aceeasi moneda care ai depus ultima data. daca ai depus cu cardul nu poti sa retragi decat tot pe card si asa mai departe .

Stiu ca poti retrage doar prin aceeasi metoda, si asta i-am intrebat si eu, cum dracu a retras ala prin Neteller, prin care nu numai ca eu n-am depus, dar nici nu am avut vreodata cont pe Neteller! La asta nu mi-au raspuns niciodata, ca vezi tu, doar prin mail, Pokerstarsul nu are telefon pentru relatii cu clientii, totul se discuta pe mail.

View Posthwplanet, on 02 octombrie 2018 - 23:33, said:

Omul se pricepea la din astea.

Garantat ca nu era prima data. Atata mi-au spus aia de la pokerstars ca mi-a fost accesat in noaptea aia contul cica din Iasi si din inca ceva oras, tot de undeva de mai la Est, adica asa le aparea lor, si pe langa asta, a bagat parola din prima, deci nu a incercat-o de mai multe ori. A stiut-o la fix, probabil oi fi avut eu ceva fisier spion in PC.

Edited by Phobos, 02 October 2018 - 23:40.


#31
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

a bagat parola din prima, deci nu a incercat-o de mai multe ori. A stiut-o la fix, probabil oi fi avut eu ceva fisier spion in PC.

Hmm. Mi se pare ca are prin setari ceva protectie pe acolo cu Telefonul sa trimita cod pe telefon cand incerci sa te loghezi de fiecare data, cum este si pe Google, FB, o metoda buna de securitate. Daca cineva afla parola nu poate sa intre pe cont... caci trebuie sa scrie codul care ti-l trimite tie pe sms, si cam gata cu hackerul. plus ca deja stii cand iti trimite sms daca nu ai fost tu e clar, contul tau a fost compromis si schimbi imediat datele.

Edited by hwplanet, 02 October 2018 - 23:48.


#32
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
P.S. @Phobos, cati $ neti castigai pe luna in vremurile bune? Dar acum?

#33
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005
A, dar ce a fost mai ciudat, le-am spus "bai dar vorbiti voi cu aia de la Neteller sa blocheze contul unde au intrat banii". Ca doar la dracu, Pokerstarsul avea contract cu ei, puteau face atata, doar n-o sa sun eu la Neteller.

Culmea, au zis ca ei nu pot, ca nu se poate, si am trimis eu mail la Neteller! Le-am spus ce am patit, ca nu-s clientul lor, etc, le-am aratat si mailurile primite de la pokerstars, acolo aparea si numarul de cont Neteller, si au zis ca momentan au blocat contul dar nu-mi pot da alte detalii, ca sa fac plangere la politie si sa le arat nu tin minte ce... procesul verbal, sau nu mai retin exact cum au zis.

N-am mai facut nici o plangere, caci inca nu era reglementata treaba cu pokerul la noi, abia atunci incepea, si mi-a fost ca sa nu-mi fac probleme si mai mari, ca normal nici eu legal n-as fi avut dreptul sa joc.

Si asa a fost, asa a ramas.

#34
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostPhobos, on 02 octombrie 2018 - 22:41, said:

pokerul

Este cel mai frumos joc ce se poate juca cu carti.
Da de unde. Animale din continente si Pacalici.

#35
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005

View Posthwplanet, on 02 octombrie 2018 - 23:46, said:

Hmm. Mi se pare ca are prin setari ceva protectie pe acolo cu Telefonul sa trimita cod pe telefon cand incerci sa te loghezi de fiecare data, cum este si pe Google, FB, o metoda buna de securitate. Daca cineva afla parola nu poate sa intre pe cont... caci trebuie sa scrie codul care ti-l trimite tie pe sms, si cam gata cu hackerul.

Exista setarile alea, dar atunci nu le-am activat eu. Acuma le am, dar nah, banii s-au dus.

View PostYourFan, on 02 octombrie 2018 - 23:47, said:

P.S. @Phobos, cati $ neti castigai pe luna in vremurile bune? Dar acum?


Nu prea mult ca nu jucam la mize mari, cam 2-300$ lunar, in medie. Dar era castig batut in cuie, constant. Deci in cativa ani cea mai lunga perioada in care m-am dus in jos a fost de 3 saptamani, am mers pe minus cu vreo 150$, apoi am recuperat tot in 2 zile si la final de luna tot pe plus am ramas.

Au fost si castiguri mai mari, de exemplu 900$ in 5 zile. Pur si simplu 5 zile foarte bune s-au nimerit sa fie consecutive, cam asta a fost.

Acum castigurile sunt alandala, luni de zile in care nu fac nimic, uneori cateva zile bune cu castiguri mai mari, apoi cate-o luna sau doua in care merg in jos, etc.

Iar de 3 luni incoace ma duc pe minus.

Inainte recomandam cu toata increderea tinerilor sa invete sa joace, caci puteai face bani din nimic practic cu turneele gratuite. Eu toti banii aia asa i-am facut, am inceput sa joc pe Unibet, turnee gratis, am adunat, apoi am intrat la cele cu bani, n-am depus la ei niciodata, doar am retras. 1 an de zile n-am jucat decat turnee gratis, adunam cent cu cent, dolar cu dolar, cand am adunat 100$ am intrat la turnee de 1$ intrarea, apoi mai sus, 2$, 5$, etc.

Pe un site frantuzesc am castigat la un turneu si un Ipad, mi l-au trimis prin posta, si transportul platit de ei, tot. Cu toate ca site-ul ala saracul a mers pe minus de la inceput, ca avea foarte putini jucatori dar turnee cu premii garantate de 200-300$ indiferent cati se inscriau.

Pai cum sa nu joci la turneu de 3 euro intrarea, premii garantate de minim 300 euro si jucam 25-30 de oameni?

Dar si-au onorat intotdeauna retragerile si premiile, apoi l-au inchis ca n-a mers, n-au avut jucatori.

Au fost corecti, jos palaria.

Iar banii ce i-am depus pe alte situri de acolo au provenit, deci n-am depus niciodata de la mine.

Acum turneele gratuite au premii minuscule iar in prezent nu stiu cum as putea recomanda cuiva sa-si riste banii pe cacaturile astea de softuri gen 888Poker si Pokerstars.

Edited by Phobos, 03 October 2018 - 00:19.


#36
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPhobos, on 02 octombrie 2018 - 23:29, said:


In plus, la turnee mari cu sute/mii de jucatori nici n-ai cum, ca te pune la masa la intamplare si te muta din cand in cand.


in liceu am jucat si eu poker....jucam face to face, dar, pe pokerstars am fost destul de aproape sa castig o suma destul de mare...turneu cu 5 dolari intrarea, cu mii de jucatori , am jucat  cred ca in jur de 6-7 ore, poate mai mult, nu mai retin exact, cert e ca, timp de 2 ore am fost chip leader, mai eram 100 de jucatori, daca ajungeam la masa finala intram in bani grei, daca ajungeam in primii 3 era vorba de o suma destul de mare, cred ca undeva la 100.000....

Dar, am avut noroc la greu, problema era ca, aveam carti prea bune si trebuia sa le joc, mi se cerea all in, eu aveam asi, as popa, popi, dame....plm, n-ai cum sa nu platesti, asa am pierdut, cu maini bune :(, pacat, aveam nevoie de mult noroc.

eram bunicel la sit&go, intram mereu in bani, dar dura prea mult

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate