Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

BRD - Creditul Habitat imobiliar/ipotecar - dobanda fixa 30 de ani

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009

View Posterror2006, on 24 septembrie 2018 - 12:11, said:

Singura mea optiune este BRD, am incercat la multe, dar nu ma ia in considerare, ideea este ca am de ales intre dobanda variabila si fixa. Mi-as fi dorit sa fi mers cu alte banci, imi iesea si mie o rata, relativ, mai mica, dar na.


Ti-am mai spus, Habitat cu dobanda fixa in prima perioada iar apoi variabila.

#20
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View Posterror2006, on 24 septembrie 2018 - 10:30, said:

Mda, e de apreciat rata fixa pentru imobiliare, dar dobanda asta cam mare...o da ea nevasta mancare si sex....Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
Pana la 1% mai avem de asteptat.

View Postlelali, on 24 septembrie 2018 - 14:05, said:


Deci, de apreciat variabilă, mai ales când ROBOR este sus, ca acum.
Ia de te uita pe istoric anual robor si o sa observi ca robor sub 5% este robor mic.

#21
error2006

error2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 24.11.2006
Ca fapt divers, cine doreste sa acceseze un credit cu diurna, sa-si ia gandul, BRD Bucuresti si mai toate sucursalele, o gasca de incompetenti si retardati. Cu toata sinceritatea spun, sper sa dea faliment. Am numai urari de rau, alea cele mai nasoale care le stiti.

Timp de 2 luni, saptamanal mi se cerea cate informatie, ba o adeverinta, ba un act notarial, ba un document de la firma, etc, totul de cum are chef cate un cretin, angajat prin genunchi sau nepot. Analfabetii _)_ - ii.

Expira dosarul si ei tot cer documente, e imposibil sa sti tot ce ai nevoie din prima.

#22
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,539
  • Înscris: 30.08.2017
Nu merita dobanda fixa pe 30 de ani. Oferta cu fixa pe 15 ani plus variabila pe restul e mult mai ok. Gandeste-te ca dobanda se calculeaza la sold, adica in prima jumatate a perioadei diferenta dintre 7.75 si 5.75 te va lovi mult mai rau decat in a doua jumatate. Apoi, in 15 ani e foarte posibil sa avem moneda euro, care vine la pachet cu un indice de referinta mult mai mic de robor, deci variabila aia in a doua jumatate va fi semnificativ mai mica de7.75%

#23
error2006

error2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 24.11.2006
Am renuntat la dobanda fixa pe 30 de ani, si am facut pe 15 ani cu dobanda variabila. Daca mi-o iau in freza, imi fac bagajele si ma mut in strada :))

#24
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013
E adevarat ca BRD percepe comision de incasare pt virarea ratei creditului  din alta banca? Nu mi-a venit sa cred cand mi-a spus consiliera. Stiam ca plata ratelor nu se comisioneaza..

#25
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Mai nou, brd nu mai accepta plata anticipata pe perioada de suspendare a ratelor. Cică nu le permite legea. Deși inițial o angajata a lor a zis ca nu e problema, mai mult, la alte bănci se poate...

#26
str999

str999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 21.04.2012
Nici la alte bănci nu se poate. Se cheamă abuz să spui că nu ai bani de plătit rata, iar bancă să îți acorde o păsuire și tu de fapt sa vii să faci rambursări anticipate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate