Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Jurnalisti ai dreptei, ridicati de DIICOT pentru posesie de droguri

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
124 replies to this topic

#109
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Stai calm ca Oreste o sa plateasca bani grei de tot mamei lui Mircea Badea pentru defaimarile grave care le-a propagat in spatiul public la adresa dansei, s-ar putea sa fie nevoit sa-si vanda casa precum regretatul tribun.

Edited by doxan, 14 September 2018 - 19:14.


#110
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Cică fost ofiter al Armatei Romane  Posted Image , ..............auzi ce topicuri schizoide deschide. Ieri sau alaltaieri, se lamenta pe aici ca ar vrea sa incerce DMT pana nu crapă............... si azi acuza cu manie bolsevico-varanistoidă, ca nu stiu cine i-a furnizat unui nemernic,  informatii referitoare la niste jurnalisti care ar fi consumat ,, niste tigari ''.

#111
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostBibulus, on 14 septembrie 2018 - 19:09, said:

E un jeg.

Esti in eroare gramaticala prietene; in cazul asta "jeg" se scrie cu "J" Posted Image , oricum e mult mai istet "decat" fanii lui la un loc

#112
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011

View Postdoxan, on 14 septembrie 2018 - 14:27, said:


Sigur ca DA, in America spre exemplu  jurnalistii de la FOX News  & CNN recunosc pe fata cu cine tin, la ce doctrina adera cei din redactie, etc. Nu vad de ce ar trebui noi romanii sa traim in ipocrizie si minciuna, e chiar si mai corect fata de cetatean !
Pt ca nu ar fi jurnalism,ci propaganda,o institutie de presa ar trebui sa informeze corect privitorul nu sa-l dezinformeze.

View Postwaterman, on 14 septembrie 2018 - 14:35, said:


Badea nu s-a oprit niciodatã din supt și mâncat cãcat.

Și dacã ãia ar fuma ei un joint acasã la ei care e problema de fapt ?
ÃŽn țãri civilizate e deja legal.

Fumezi ce vrei care e problema ?

CE propagandã infectã.

Badea e un jeg uman. Un țãran care spune vorbe la TV doar pentru cã mã-sa i-a supt-o puțin lui Tatulici.
Daca era dragnea mai aveai aceeasi opinie? Nu prea cred

#113
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,343
  • Înscris: 29.07.2013
Ca sa citam si dreptul la replica :

În emisiunea de vineri, Newsroom, ora 16.00, prezentatorul Claudiu Popa a declarat:

”Din respect pentru breasla din care fac parte, din respect pentru familia mea și, în fine, pentru mine, doresc să fac o declarație publică:
Imediat după weekendul care a trecut, la începutul acestei săptămâni colegi jurnaliști de la alte instituții de presă m-au contactat pentru a cere o declarație la o presupusă implicare a mea într-un incident în care mai multor persoane pe care le cunosc, dar care nu-mi sunt apropiate, care nu-mi sunt prietene, le-au fost reținute de oamenii legii țigări suspecte că ar conține substanțe interzise de lege.

Acest incident ar fi avut loc weekendul trecut, la un eveniment. Imediat cum am aflat de la colegii de presă de aceste zvonuri am dat patru telefoane: două la instituțiile abilitate în Combatarea Crimei Organizate și Antidrog, unul la conducerea acestei instituții la care sunt angajat și un telefon avocatului meu. Am fost informat de instituțiile statului că pe numele meu nu există vreo sesizare, plângere, dosar de cercetare ori alt document oficial. Asta s-a întâmplat luni.

În ultimele 5 zile, am primit două telefoane cu număr necunoscut, în care famila mea - adică fosta iubită (jurnalist) și fiul meu de 4 ani erau amenințați împreună cu mine că o să mi se facă gurița mică în curând.

Declar acum că nu posed, nu comercializez, nu trafichez, nu cumpăr și nu vând, nu consum substanțe interzise de lege. Avocatul meu, la începutul acestei săptămâni, a început demersul cu privire la orice fel de tentativă de a fi calomniat sau imaginea mea să fie denigrată. Asta s-a întâmplat tot luni, din partea avocatului meu.

Declar acum că nu aș accepta nicio clipă ca instituția la care lucrez să fie târâtă în mizerie și nici familia mea. Acesta este motivul pentru care unul dintre telefoanele pe care le-am dat a fost la conducerea acestei instituții,  având în vedere că eu - de luni până vineri - de la ora 14.00 la ora 17.00 sunt redactor, prezentator, moderator. Sunt una dintre imaginile acestei instituții (Realitatea Tv - n.r.).

Acesta este motivul acestei declarații. Este singura pe care o fac pe acest subiect și nu mă voi lăsa târât în niciun fel de mizerie, nu voi rosti instituții ale statului, că poate cineva îți dorește să fiu atras în exprimarea de fraze în care să folosesc instituții ale statului fie politice, fie publice”. a precizat Claudiu Popa.

17 aug 2018

Edited by argonaut, 14 September 2018 - 20:02.


#114
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
Pai tocmai ce au fost postate 2 poze cu cei doi (si in persoane si cu actele de identitate), cine e tipul, atunci?

Edited by bogdan_z, 14 September 2018 - 20:05.


#115
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postbogdan_z, on 14 septembrie 2018 - 20:05, said:

Pai tocmai ce au fost postate 2 poze cu cei doi (si in persoane si cu actele de identitate), cine e tipul, atunci?

Unde au fost postate pozele ? Ce contin acestea ? Ce buletine de identitate  ? Fii mai explicit, ....cu alte prilejuri scrii romane si acum o fraza criptată ?

#116
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Au fost postate pe pagina de Facebook a lui Mircea Badea.

#117
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Claudiu Popa si Emma Zeicescu care au impreuna un copil , intruchiparea familiei traditionale ale lui Dragnea , consumatori de droguri , sau ma rog...”detinatori” de droguri  

Si ala care nu fumeaza nimic e Mircea Badea. Posted Image

#118
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View PostBenderbut, on 14 septembrie 2018 - 20:28, said:


Si ala care nu fumeaza nimic e Mircea Badea.

A fumat ma-sa cand era gravida cu cercopitecul de a iesit asa retard ca Badea.

#119
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View PostBenderbut, on 14 septembrie 2018 - 20:28, said:


Si ala care nu fumeaza nimic e Mircea Badea.

A fumat ma-sa cand era gravida cu cercopitecul de a iesit asa retard ca Badea.

#120
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014

View Postdoxan, on 14 septembrie 2018 - 20:21, said:

Au fost postate pe pagina de Facebook a lui Mircea Badea.

Ai vazut ca n-a avut curaj sa le dea pe post la A3. Deci STIE ca e facatura. Nu-si asuma, ca pe Facebook nu pateste nimic, dar daca le da la TV o ia in mana grav. Nu m-as mira ca nenorocitii de la ciuma rosie sa fi inscenat toata treaba si sa se foloseasca de trompeta antenista pentru a propaga laturile in spatiul public. Adica fente pentru a distrage atentia de la chestiunile cu adevarat importante.

#121
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
https://stirileprotv...jurnalisti.html

#122
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Din verificările efectuate în evidenţele Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism - Structura centrală a rezultat faptul că, la data de 21.08.2018 a fost înregistrat un dosar penal în care se efectuează cercetări in rem.

#123
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postdoxan, on 14 septembrie 2018 - 19:13, said:

Stai calm ca Oreste o sa plateasca bani grei de tot mamei lui Mircea Badea pentru defaimarile grave care le-a propagat in spatiul public la adresa dansei, s-ar putea sa fie nevoit sa-si vanda casa precum regretatul tribun.

Io cred ca mămicuţa lui mirciuca ar trebui sa-si vanda tot ce are si sa va plateasca voua, celor care il priviti, despagubiri pentru traumatismele neurologice pe care le-a produl plodul ei din momentul in care l-a dus de manuta sa-l angajeze in televiziune si pana in ziua de azi! Daca nu, macar perioada pana cand a fost "luat in spatiu"!
Daca tot ai adus vorba de "tribun", badea ii tot un fel de V.C. Tudor la capitolele comportament jegos, limbaj colorat, vrajela moarta si necioplire dar mult, mult, mult, enorm de mult de prost si cretin comparativ cu "tribunul"!

Edited by gabyxm, 15 September 2018 - 08:49.


#124
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
#rezistentul nu mai e rezistent, gata, s-a inmuiat
https://m.facebook.c...9&id=1116603780

#125
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Masina de tiparit bani falsi n-au gasit? Munitie, nimic? Numai droguri?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yX9yaAc4Of4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by burkina, 15 September 2018 - 21:37.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate