Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Manele, o placere vinovata?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Acesta este personajul care se cauta acum vreo 36 de ore grupuri online cu probleme diverse (cap / trup).
Constat ca si-a revenit remarcabil, semn ca subiectul pe care l-a deschis ii face extem de bine si nu-i mai este necesara alta metoda de sustinere.
Prin urmare, o fi buna la ceva si maneaua asta.

Edited by addumi, 05 September 2018 - 13:50.


#20
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostDany_Darke, on 05 septembrie 2018 - 13:44, said:

avem deja
cunosc bancul ...e doar un banc softul respectiv nu exista ...altfel falimentau toti manelistii pana acum...

Edited by karax, 05 September 2018 - 13:51.


#21
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View Postkarax, on 05 septembrie 2018 - 13:33, said:

a aparut asta intre timp


Ai uitat de asta, dacć tot vorbim de chestii de pe Discovery

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eCxgxeB1LB0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Asa ceva....florin salam si navele spatiale..... si piesa de la mission impossible

#23
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
O tempora o mores !

Edited by waterman, 05 September 2018 - 14:06.


#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Posthwplanet, on 05 septembrie 2018 - 12:59, said:

Iti da o stare de bine atunci cand asculti si iti mai vine sa mai si dansezi spre deosebire de alte genuri de muzica.
Depinde de nivelul fiecaruia... cum zicea cineva pentru multi e tortura doar, cat despre dans orice altceva e mai fain.
Evident la origine maneaua e cu totul altceva insa atunci cand iei ceva folcloric si-l strici si pui texte si voci tampite, normal ca rezultatul nu va fi unul bun...

Edited by andreic, 05 September 2018 - 14:15.


#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDany_Darke, on 05 septembrie 2018 - 13:44, said:

avem deja
Sunt interesat, mâncavaş, dă "Manele Creator Pro". Cică e dinăla care nare publicitate jos. Şi cică are şi funcţii noi, pentru baştani.
Ştie cineva dă unde pot săl dăscarc?

#26
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View PostPSC, on 05 septembrie 2018 - 14:30, said:

Sunt interesat, mâncavaş, dă "Manele Creator Pro". Cică e dinăla care nare publicitate jos. Şi cică are şi funcţii noi, pentru baştani.
Ştie cineva dă unde pot săl dăscarc?
Haoleooo, hil vreau si eu mancatias,o fi costand mult? Sau mai binel iau cracuit si hacuit... Sa compun cu el manele dalea si sa hintroduc versuri dalea cu: tar-laca-taca-ta,tar-laca-taca-taaa soloooooo!!!

Edited by Tehnicianul1970, 05 September 2018 - 14:41.


#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu merge hăcuit, am încercat io. Odată la treijde secunde bagă publicitate la fer vechi.

#28
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
@ Flat : eu mă referam la ăla comercial, nu cel cu "valoare" şi duşmani. Că există Rap/Hip-Hop cu mesaje sociale sau nemanelistice pe care îl ascult.
Există şi manele ne-ţigăneşti.
Credeam că manelele sunt cele mai naşpa, până am auzit Şatra B.E.N.Z. şi 5 Gang. Sau chiar Justin Bieber (Biberonul) (Bebelu'). Şatra B.E.N.Z. şi 5 Gang nici măcar linie melodică nu au... Off viaţa mea, Off prostia umană.

Edited by djl, 05 September 2018 - 15:18.


#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Justin Bieber Posted Image Posted Image

#30
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017

View Postdjl, on 05 septembrie 2018 - 15:16, said:

Credeam că manelele sunt cele mai naşpa, până am auzit Şatra B.E.N.Z. şi 5 Gang. Sau chiar Justin Bieber (Biberonul) (Bebelu'). Şatra B.E.N.Z. şi 5 Gang nici măcar linie melodică nu au... Off viaţa mea, Off prostia umană.
Total de acord. Maneaua ca maneaua, dar Șatra și 5GANG chiar nu fac muzică.
Na... fiecare cu ce îi place.

PS: Justin Bieber e chiar foarte ok față de alții, din punctul meu de vedere.

Edited by LibertyHG, 05 September 2018 - 15:40.


#31
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View PostPSC, on 05 septembrie 2018 - 15:11, said:

Nu merge hăcuit, am încercat io. Odată la treijde secunde bagă publicitate la fer vechi.
Si la haur de 12 si 8 karate

#32
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
mancav-as care mai stie maneaua aia cu  "pentru toti hackerii de pe mirc"? ca ei manelistii ie valorosi a auzit pe atunci si de mirc si de hack frate....

#33
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View Posthwplanet, on 05 septembrie 2018 - 12:59, said:

Iti da o stare de bine atunci cand asculti si iti mai vine sa mai si dansezi spre deosebire de alte genuri de muzica.
Mie imi provoaca o stare de greata intensa. Daca as asculta o manea de la cap la coada, as vomita tot din mine. Pe bune, nu exagerez.Posted Image

LE. Uite, m-a pus dracu' sa dau click pe aia cu navele spatiale. 10 secunde, adio cina...Posted Image

Edited by qawHaq1, 05 September 2018 - 15:50.


#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postaddysoftware, on 05 septembrie 2018 - 15:39, said:

Si la haur de 12 si 8 karate
Până acolo n-am rezistat.

View PostqawHaq1, on 05 septembrie 2018 - 15:47, said:

Mie imi provoaca o stare de greata intensa. Daca as asculta o manea de la cap la coada, as vomita tot din mine. Pe bune, nu exagerez.Posted Image
La nunta mea nu am avut manele. Muzică populară, da - dar şi aceea, din folclorul românesc, nu lăutărisme. Şi s-a putut face nunta.
Deci, manelele nu e obligatorii, frăţioare.

#35
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Cică nu se poate petrecere fără manele zic unii. Se poate. Lăutăreasca ce are?   :rolleyes:

#36
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postdjl, on 05 septembrie 2018 - 16:01, said:

Cică nu se poate petrecere fără manele zic unii. Se poate. Lăutăreasca ce are?   Posted Image
gen asta ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s5GPiIcpAGI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau asta , lautareasca 100% a lui adrian minune, pacat ca n-a mai scos in genul ca maneaua ajungea altfel
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vgkt3xz2r1M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De fapt asta e varianta corecta a lui adrian
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-J9uRo44L9c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uite baieti asta va place? merge la o petrecere?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NtJQePIIxAY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau tot asa de mahala dar mai civilizata
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/atb1CRQA0LQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau o manea originala de la goran bregovic
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3jVc8coAUhc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

in final intr-un fel descoperi ca e o oarecare diferenta intre baieti de petrecere si golani manelisti.... cei din prima categorie au mai degraba un fel de a  fi simplu dar frumos in timp ce manelistul este doar dezgustator....

dar doar o oarecare diferenta ca si individul de petrecere nu e departe chiar asa de manelist si in nici un caz nu e gen opera sau muzica soul/jazz whatever ce  muzica mai inalta vreti voi

Pe asta a lu  pindu si hrista lupci o stiti ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gMzBCdKYfCI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Oricum la orice petrecere ar fi se da din cap ,se danseaza whatever, personal sunt satul  cateodata de melodii "cu mesaj" si triste. SI parca atunci ti-e dor de un porumb fiert la un foc de tabara si muzica si voie buna...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate