Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Black Friday 2018

* * * - - 39 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3617 replies to this topic

#37
albert999

albert999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 11.11.2016
tot aer conditionat as vrea si eu.

#38
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
O sa mai arunc probabil un ochi. Dacă prind linkuri de afiliere in posturi bănuiesc ca știți soluția: ban!

Ce drăguț. Și dacă va înjurați urat, ca sa va aduc aminte, ajungeți la insectar pana după BF. Adica 3-4 zile dacă sunt atacuri la un user direct (gen “tu ești tâmpit ca ții F5-ul”). Adică orice jignire la persoana a II-a sau neamurile acesteia se premiază.



#39
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Lasa poporul sa se simta bine, adica eu ma astept si la cei care o tin pe a lor ca B.F. este teapa si sunt in misiune sfanta sa scrie sute de mesaje sa explice cum B.F. este o teapa, o manevra, marketing etc....
Si desigur mesajele care mie imi plac si parca anual emag baga ceva mai gen Pampers, gen Tigaie sau Hartie Igienica si cei care asteapta oferte la I.T. se oftica.

Eu ma bucur de sarbatoarea asta, nu ma deranjeaza nici cei care injura emag si nici cei care injura ofertele, asa ca daca esti dragut sa taxezi atacurile la persoana si cam atat.

Asa, oficial esti responsabil de B.F. neoficial esti in mexic cu seniorite, tequila si serpi daia cu clopotel, cam atat, inafara de droguri, tequila si senorite nu prea am vazut alte filme despre mexic.

Eram anul trecut cu SSD in cos, 2 telefoane, televizor, ma gandeam cum pui mei astia nu prind oferte si eu cu amaratul meu de laptop deja aveam produse in cos, desigur am dat cancel la SSD si un telefon, oricum nu imi foloseau la ceva.

Edited by Argent, 04 September 2018 - 19:24.


#40
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
Frate Argint, eu unul mi-am invatat lectia anii trecuti.......daca am ceva de cumparat, cumpar vara --- atunci sunt cele mai scazute preturi de pe tot parcursul anului. De BF mai mult ma distrez -- sigur, daca apare vreun chilipir nu ma dau inapoi, dar au cam disparut si astea in ultimii ani. Adica, sfatul pe care vi-l dau: daca aveti banul si gasiti produsul la pret bun vara = cumparati, ca de BF puteti avea surpriza sa-l gasiti mai scump. Explicatia e simpla: reducerile sunt acum tot anul, dar vara le arde buza comerciantilor ca majoritatea oamenilor aloca banii pentru vacante......si atunci scad preturile la minim. De BF deja toti comerciantii stiu ca-si vor vinde oricum produsele, asa ca nu se streseaza sa bage reduceri bune.

Edited by Bibulus, 04 September 2018 - 19:31.


#41
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Pe lângă excepțiile de mai sus, trollingul și voia buna sunt permise in limite mai mult decât decente, ca in fiecare an. Atât va rog, nu va paruiti ca ma supăr.

#42
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Bibulus - M-ai numit fratele tau si m-a bucurat treaba asta.
Oarecum ai dreptate si toate au logica, baga oferte cand nu fac vanzare, adica in Noiembrie majoritatea asteapta Craciunul sa faca cadouri, dar magazinele platesc chirie, platesc lefuri, iarna platesti o mica avere sa incalzesti un magazin, asa ca trebuie sa faca vanzare. Oferte sunt destul de decente de B.F.

Asa si vara, vara majoritatea sunt plecati in concediu si etc... Ete acum ai SSD de 240/258Gb(ca nu stiu de cat este) A data la 190 de lei si este pe stoc de cateva zile, pana de B.F. or sa creasca preturile si o sa fie bataie daca baga SSD A data cu 190 de lei 250 Gb.

Nu este asa de greu sa te uiti daca un produs chiar este la oferta de B.F. adica sunt interesat de laptop gaming, SSD, IPS, 1050TI, 1060, 8 Gb ram, sunt cateva laptopuri de genul asta si nu ma intereseaza Acer, asta inseamna ca sunt cateva Lenovo, Asus si Dell.
Ma intereseaza o petarda de p20 lite sub 1000 de lei.

Dezumidificator cumpar ca trebuie sa vopsesc cu lavabila si sa trag glet si nu pot astepta oferta la dezumidifcator.

Edited by Argent, 04 September 2018 - 20:03.


#43
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Niciodata nu am cumparat nimic de BF, dar de fiecare data m-am distrat copios ;)

#44
yankeedoodle

yankeedoodle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 02.09.2018

View PostArgent, on 04 septembrie 2018 - 07:33, said:

yankeedoodle - In urma cu vreo nu mai stiu cati ani eram cu draci de pe forum, in ziua de 31 Decembrie, ajun de revelion noi navigam pe net, adica no life cum ar zice enervantul ala de Puferiu, ma uit pe DC-shop si vad un laptop la mega oferta si asa mi-am cumparat laptop la oferta in ajun de revelion, timp in care restul planetei stergea praful de pe sticlele de sampanie si prezervativele durex.
DC mi se pare cel mai ok magazin de computere/laptopuri din Romania la ora actuala si doar acolo dai de angajati profesionisti spre deosebire de cel.ro, altex, emag etc.
Momentan ca si de acolo mai citesc cateodata povesti de groaza.

De curiozitate, cat ai dat pe laptop-ul ala? Costa mult mai putin de revelion  decat la "reducerea" de Black Friday?

Edited by yankeedoodle, 05 September 2018 - 00:15.


#45
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Era vorba de acum ani de zile, am dat 1400 de lei.
Nu era B.F. pe vremea respectiva, dc-shop avea magazinele alea fizice foarte faine.

Eu zic ca daca vrei posibilitate de retur alegi Altex sau Emag, calitate.
Cumpara lucru nou, lucru de calitate si nu prea cred ca o sa ai nevoie de garantie.

Mai departe este vorba cum zice si colegul de mai sus, noi ne distram de B.F., anul trecut un magazin online doar a pus o tema peste produse si B.F. ca doar eram pe subiect cand ne amuzam impreuna.

Ete exemplu. http://www.dc-shop.r...nt-pNSE2MTMp-l/
Daca pui Laptop Apple cu 3999 lei in oferta de B.F. or sa sara pe el ca pe o femeie buna, desigur laptopul este vechi si doar a primit mici updaturi, adica a fost retusat dar tot panelul ala de la inceput a ramas.

Catalogul emag te intereseaza, asta probabil se gaseste joi pe la ora 22:00(zoso.ro), catalogul altex, mediagalaxy, astea se gasesc pe forum pe un subiect dedicat pe care o sa il fac eu gumbal sau zoso, oricum mai este timp pana la subiectul dedicat despre cataloage.
https://forum.softpe...umai-cataloage/

Observ Laptopul Apple cu 3999 lei, era scump si vechi in 2017 si este scump si vechi in 2018, deci nu.
Laptop gaming Asus 7700hq, 8gb ram, 1050ti la pret bun pentru 2017, in 2018 trebuie IPS si SSD.

Edited by Argent, 05 September 2018 - 07:27.


#46
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
eu pot sa va spun ca anul trecut chiar am simtit pret redus de BF si am cumparat fara sa ezit. mi-am luat boxe, anul asta stau cu banul pregatit ca am cam urmarit ce vroiam si mi-am notat preturile.astept :)

#47
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003
Oare apart de aer conditionat a fost in oferta de Black Friday de anul trecut?
Am pus ochii pe o Tesla de azi din oferta.
https://www.emag.ro/...ral&cmpid=79345
Credeti ca sunt sanse ca de Black Friday sa prind ceva mai bun?

#48
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
zile_san - Asa este cel mai fain, de B.F. sa treci si pe la Auchan ca au ceva oferte decente la zona electrocasnice/i.t.

oaspetele - Tesla asta este firma buna? Au vreo legatura cu cei care produc auto?
Oferta reala la A-UL postat de tine este vreo 100 de lei, adica pe baza istoricului de pret cu cat s-a vandut, vrajeala cu 41% reducere este vrajeala.

Ia de urmareste ce ac-uri vrei, de preferinta ceva de firma ca este un AC, gen daca ai nevoie la garantie este mai complicat ca in cazul unui telefon de 90 de grame, gen urmareste si cumpara o firma decenta sa nu ai nevoie de garantie.

Si sa iti raspund la intrebare? Nu stiu, dar in cel mai rau caz o sa il cumperi cu 100 de lei mai mult si poate ai sansa sa cumpere ceva de firma ca fiind Noiembrie nu prea mult se ingramadesc sa cumpere ac-uri...

#49
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003
Istoric de pret??
M-am uitat pe pricy.ro.nu a fost niciodata 1350 ron.
Review-urile sunt destul de bune.

Nu m-am lamurit daca au fost sau nu aparate de aer conditionat in oferta de Black Friday. In oferta din 2017 nu am vazut, e drept ca nu am mai avut acces la cea completa.

#50
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
nu stiu sa iti spun daca au fost sau nu in oferta. eu am luat in martie anul acesta de la dedeman, ac rowa/paxton - si-a facut treaba bine in zilele de vara. ma gandesc prin mijlocul lui noiembrie sa mai iau unul sa fiu pregatit pt sezonul urmator.

#51
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View Postoaspetele, on 09 septembrie 2018 - 12:47, said:

Istoric de pret??
M-am uitat pe pricy.ro.nu a fost niciodata 1350 ron.
Review-urile sunt destul de bune.

Nu m-am lamurit daca au fost sau nu aparate de aer conditionat in oferta de Black Friday. In oferta din 2017 nu am vazut, e drept ca nu am mai avut acces la cea completa.
Cauta pretul la care a fost in mod obisnuit si adauga 100 de lei, la asta m-am referit, pretul obisnuit nu este cel scris de emag.
https://forum.softpe...umai-cataloage/

View Postzile_san, on 09 septembrie 2018 - 13:32, said:

nu stiu sa iti spun daca au fost sau nu in oferta. eu am luat in martie anul acesta de la dedeman, ac rowa/paxton - si-a facut treaba bine in zilele de vara. ma gandesc prin mijlocul lui noiembrie sa mai iau unul sa fiu pregatit pt sezonul urmator.

Nu toate ofertele se trec in oferta dedicata B.F., adica pe emag/magazinele online au fost mult mai multe oferte dar doar cele mai populare au fost trecute in pliant, adica in pliant se trec telefoane mobile, cauciucuri ca tot vine iarna, se trec aeroterme, telefoane mobile, tablete etc... dar OFERTA/PLIANTUL este mai mult dedicat I.T.

#52
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,916
  • Înscris: 31.03.2003
Nu ma intereseaza pretul la care a fost in mod obisnuit, ma intereseaza sa aiba pretul intr-adevar bun la momentul achizitiei.
Acele procente puse ca reducere nu le mai consult de mult.

Am consultat topicul de anul trecut, n-am vazut niciun aparat de aer conditionat.

#53
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Intrebarea mea ramane valabila, Tesla este firma buna de ac-uri?

#54
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Ti se pare locul potrivit sa intrebi asta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate