Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 

Contract de management pentru condominiul Gran Residencia Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
puffosu

puffosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.03.2009

View Postsdragos81, on 25 septembrie 2018 - 14:43, said:



Un mare "daca", dar acele costuri vin suplimentar si nu sunt mici (ex. paza mai este cam 50% din taxa de management). Cu banii care se platesc pentru paza intr-o luna (peste 3.500 EUR) s-ar pune la punct un sistemul electronic de acces si s-ar mai cumpara niste camere cu wifi (se gasesc si la 30-50 EUR bucata).
Serviciile pe care le factureaza ei prin taxa de management nu ar depasi 15-20 de lei per apartament (indiferent de suprafata) daca ar fi contracte negotiate ok: 4-5 RON/ap contabilitate, 1-2 RON/ap pt cenzor, aplicatie pentru facturare si evidenta cheltuieli/furnizori 1-2 RON/ap etc.
Cred ca acum exista muulte alternative mai ieftine. Noi nu mai semnam nimic daca vin doar cu varianta asta de 0,4€. O reducere de 20-30 este practic nimic.

#20
sdragos81

sdragos81

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.09.2018

View Postpuffosu, on 25 septembrie 2018 - 19:59, said:

Cred ca acum exista muulte alternative mai ieftine. Noi nu mai semnam nimic daca vin doar cu varianta asta de 0,4€. O reducere de 20-30 este practic nimic.

Am cautat pe google si pe primul site care ofera servicii de administrare pentru asociatii de proprietari am facut acum o solicitare de oferta pentru un pachet pentru 160 de apartamente in Otopeni. Daca se alege pachetul premium este un cost total de 2.670 RON pe luna (inclusiv TVA, este de 12.35 ori mai ieftin daca comparam cu 33.000 RON, am atasat oferta primita). Puteti sa transmiteti o solicitare si sa verificati veridicitatea ofertei prezentate.

In plus, se poate incheia si un abonament premium pentru reparatii/mentenata cu firme care ofera diverse pachete. De exemplu daca accesati link-ul de mai jos vedeti ca un pachet premium pentru toata asociatia (pentru spatiile comune) costa 89 EUR/an.

http://www.plenimax....tii-de-locatari

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate