Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Samsung Galaxy Note 9 versus Note 8

  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View PostYOUR_GOD, on 06 octombrie 2018 - 19:48, said:

Ce sa fac eu cu doua difuzore? Sau cu unu?! Tot nu ascult nimic pe difuzoarele telefonului.

      Daca nu ai nevoie de difuzoare la telefon atunci pentru ce l-ai cumpara?Cum iti poti auzi interlocutorul,cum poti purta o convorbire telefonica? :D



De aia,nu avem nevoie,cealalta e in plus,nu e mare diferenta fata de Note8 insa astept o oferta buna sa-mi cumpar Note9. :D

Filozofilor,va intreb sincer,care e acela care nu-si doreste ceva mai bun pentru el,ca e o masina,ca e o casa,ca e un banal telefon iar daca are posibilitatea sa o faca,nu ar face-o?

Cand incercam sa gasim ,,n,,motive,e clar ca asteptam o oferta buna ;)

De acord!Nimeni nu e miliardar,insa hai sa lasam teoria chibritului ca picam in derizoriu.Parerea mea :)

Note9 este cel mai bun telefon la ora actuala si nu o spun eu,o spun cei care se pricep mult mai bine decat noi pe aceste topice.

#20
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Stii la ce m-am referit. Daca imi explica si mie Samsung cum se aude stereo din doua gagalici, puse aproape una langa cealalta, eu ma convertesc la samsungism.
Stii, asta nu este o chestiune de cu mine/impotriva mea. Eu merg, mai nou, pe mana buzunarului. Poti face atatea cu o mie E. Unii fac rate pentru banii acestia.Exemplu cu masina este nefericit. Masina este un bun de folosinta pe termen lung. Telefoanele ori se sparg, ori le crapa bateria, ori fac burn in doi ani.
Nu este filozofie, este realism. Stii cum ma simt stiind c anu am mai luat ultimul telefon? Ca cineva care nu a mai fumat de un an. Este un sentiment interesant. Cu cat am platit pe tleefoane la cate un an, imi loam BMW la mana a doua. Ciudat, unii ar numi asta nebunie.

View Postsorinu, on 06 octombrie 2018 - 20:30, said:

Ai scris un roman.. Dar este scris din inima.
Din buzunar, ma friend ;)

View Postlawrence74, on 06 octombrie 2018 - 20:52, said:

Ai editat raspunsul? Ca mi-au venit vreo 7 notificari pe un singur citat.

Edited by YOUR_GOD, 06 October 2018 - 20:59.


#21
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
De acord cu tine,dar reformuleaza:D.lor N9 e un telefon complet,are de toate insa pentru prezent imi e de ajuns un N8,doresc sa fac alte investitii anul acesta,pauza la telefoane.Asa era mai ok. :D

#22
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Mai OK pentru tine. Inteleg.
Nu va mai supar. AM zis ce am avut de zis, ma retrag in coltul meu. Seara frumoasa!

#23
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Nu e vorba ca e ok pentru mine insa daca vrei sa fii realist fii pana la capat ;)
Eu nu judec un produs dupa propriul buzunar.N-am nevoie de difuzoare,camere destepte sau spen cu bluetooth.Poate altii asta asteptau,nu?

Tocmai asta inseamna sa vii cu ceva nou,altfel ramaneam si in ziua de azi la telefonul fix si gata ce atatea minuni.

#24
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Prefer sa fiu fraier și sa iau note9 cu 1500ron reducere și în plus rămân și cu note8 decât sa ma laud ca am luat telefonul la precomanda.

#25
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Vad ca pe acest topic se priveste numai din latura financiara.A,ce imi trebuie spen cu bluetooth,ma pot lipsi.Ce-mi trebuie camera cu apertura,ma pot lipsi.Etc,ok,problema ta,de acord insa per total N9 e un pas in fata fata de N8 insa asta nu o spune nimeni.

#26
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View Postsorinu, on 06 octombrie 2018 - 21:34, said:



Poti astepta cat doresti pana se va face el 3100lei,problema era legata de faptul ca pe acest topic Note9 nu aduce nimic in plus interesant fata de Note8 si deci nu merita achizitia.Chiar tu spuneai ca nu sunt diferente,la 3100lei sunt,nu? :D

Sa dai atatia bani doar pentru o baterie mai mare daca tot ai una externa,merita?

Deci cum e pana la urma? Nu sunt diferente daca pretul e mare daca e mai mic,apar si diferentele,altfel nu as vedea rostul achizitiei.

Ma opresc aici.Nu mai comentez pe acest topic.Totul se leaga de finantare.E bun produsul daca ai,daca nu ai,nu merita.
Punct.

#27
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Butonat cca 30 minute ieri Note9... aceeasi impresie ca tin in mana tot un Note8.
Si, tot nu sunt convins si nu vad pentru ce as schimba Note8 si as plati 2600 lei in plus diferenta de la 3000 lei cat costa un Note8 pana la 5600 cat costa un Note9.
Mai bine de acei 2600 lei imi cumpar un DSLR.

Edited by florin_trs, 28 October 2018 - 16:18.


#28
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View Postflorin_trs, on 28 octombrie 2018 - 16:16, said:



@Florin,ti-ai adus aminte de Note9? :)
La prima vedere nu-ti dai seama de diferente insa daca le folosesti in paralel iti dai seama de plusuri si minusuri.Daca Note4 a fost considerat cel mai bun Note aparut,la fel pot sa-ti spun ca si Note9 este cel mai reusit Note de pana acum,iar aceste doua telefoane pe care le detin le voi pastra chiar daca imi fac upgrade an de an.De Note8 nu mi-a parut rau ca m-am despartit,sincer Note9 e un telefon complet.Dar fiecare cu parerea lui. 🤝

Note9 cu 128Gb si 6Gb ram costa 4699lei.La buy back plătești 2350lei daca dai Note8.

Edited by lawrence74, 28 October 2018 - 17:37.


#29
MagicaSTEAUA

MagicaSTEAUA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2006
Mai este valabil buyback la note 9?
Parca m-as desparti si eu de note 8.

Edited by MagicaSTEAUA, 29 October 2018 - 20:35.


#30
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Mai este valabil.
http://www.samsungmo...-sm-n960fzkdrom

#31
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008

View Postlawrence74, on 28 octombrie 2018 - 17:36, said:

@Florin,ti-ai adus aminte de Note9? :)
Iar tu ti-ai adus aminte de mine.

View Postlawrence74, on 06 octombrie 2018 - 22:05, said:

Ma opresc aici.Nu mai comentez pe acest topic.Punct.
Parca ai spus ca nu mai comentezi... Ai ceva legat de opinia si punctul meu de vedere personal... ?! Chiar, eram curios daca mai comentezi sau nu...Nu te poti abtine...

Edited by florin_trs, 30 October 2018 - 23:05.


#32
Pinky2017

Pinky2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 07.03.2017
Sper să fie valabil și luni.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate