Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Cand e momentul potrivit?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Crusher123

Crusher123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2018
Am la dispozitie cativa dolari si ma gandesc sa cumpar ETH. Nu am mari cunostinte in criptomenede dar ma intrebam daca acum e momentul sa cumpar sau trebuie sa mai astept?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
E momentul să nu cumperi niciodată.

Pentru că e țeapă până la urmă și pentru că "câțiva dolari" = 0.00000000000000000000ț ETH

Nu merită.
Dacă acei câțiva dolari sunt mai mulți fă altceva cu ei.

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
daca ai suficienti uite aici:
https://forum.softpe...mperi-locuinta/

#4
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
despre cati dolari este vorba?
* daca este vb. despre zeci de mi de $ - mai asteapta, chiar tu ai spus ca "Nu am mari cunostinte in criptomenede. Mai cauta informatii pe forum, mai citeste.
* daca ai  doar 100 $ poti sa cumperi oricand si sa incepi sa te joci.

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Exact la fel ca la orice investitie de genul asta: momentul potrivit este cind piata este cel mai jos si sint sperante de crestere.
Deci, analizezi evolutia de pina acum si trendul actual, apoi cumperi cind te hotarasti.

#6
Crusher123

Crusher123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2018

View PostY0samiteSam, on 28 august 2018 - 11:34, said:

despre cati dolari este vorba?
* daca este vb. despre zeci de mi de $ - mai asteapta, chiar tu ai spus ca "Nu am mari cunostinte in criptomenede. Mai cauta informatii pe forum, mai citeste.
* daca ai  doar 100 $ poti sa cumperi oricand si sa incepi sa te joci.
In jur la 500$, la inceput ma gandeam btc sa cumpar dar totusi, pina la urma, am decis ETH.

#7
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Maine la ora 23.59 e momentul potrivit. De multe ori ma distreaza astfel de subiecte deschise, oameni care vin sa se imbogateasca fara sa faca mare lucru. Daca se poate sa dea 1 click si deja ies banii la imprimanta.
Ori angajezi un analist care chiar se pricepe, ori incepi sa te documentezi tu. Urmaresti piata ceva vreme. Vezi ce poti previziona, in functie de anumite semne.

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Să le zici adio dolarilor înainte de investiție.

Edited by waterman, 28 August 2018 - 11:52.


#9
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

View PostCrusher123, on 28 august 2018 - 11:27, said:

Am la dispozitie cativa dolari si ma gandesc sa cumpar ETH.

View PostCrusher123, on 28 august 2018 - 11:50, said:

In jur la 500$, la inceput ma gandeam btc sa cumpar dar totusi, pina la urma, am decis ETH.

Din pura curiozitate
Ai idee cat costa un ETH ?

Ca fapt divers - sa simti oarecum ceva din "investitie" ai nevoie de vreo 25.000$ pentru un start mic

Revenim si noi cu picioarele pe pamant ?

#10
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,160
  • Înscris: 15.05.2008
ce naiba sa faci mah cu 500 de para
fa o iesire cu ei,lasa prostiile de cripto

#11
ronin

ronin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.07.2002

View PostCrusher123, on 28 august 2018 - 11:27, said:

Am la dispozitie cativa dolari si ma gandesc sa cumpar ETH. Nu am mari cunostinte in criptomenede dar ma intrebam daca acum e momentul sa cumpar sau trebuie sa mai astept?

OFFTOPIC: Daca nu ar fi taxele de transfer si comisioanele caselor de schimb, poate investi si un dolar, nu inteleg care e problema voastra vis-a-vis de suma. In primul rand e vorba de educatie si ulterior daca este atent si nu este lacom poate inregistra si profit.

ONTOPIC: Nimeni nu iti poate zice cand este momentul, pentru simplu fapt ca e vb de banii tai. Este piata crypto acum jos? DA. In acelasi timp mai poate scadea, sau poate urca, deci ...

Daca esti la inceput iti recomand mai mult studiu, forumuri specializate pe crypto, cursuri online, conturi pe exchange sa intelegi ce si cum ... samd. Daca vrei doar sa cumperi si atat, poti cumpara si apoi astepti sa vezi daca te bucuri de castig sau pierzi ... e simplu.

#12
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
@Crusher123,
Ziua cu un minim la ETH a fost 14 august... 250-255$ (atunci trebuia cumpărat)
Azi, 28 august, este undeva intre 280-287$ iar tendința este de creștere. Nu știu dacă vom vedea în septembrie un ETH la 400-450$ - posibil sa fie asta în octombrie!. Oricum, cine a luat masiv în 14 august are mari șanse sa se bucure în octombrie de investiția făcută.
Este greu de nimerit atât momentul de minim (pt. cumpărare) cât și momentul de maxim (când trebuie sa vinzi)... cu puțin noroc poți sa prinzi acele momente și poți avea profit chiar după doar 2-3 luni (20-30%). Pe termen lung, ai șanse la peste 50% dar depinde și de evenimentele din piață... evenimente care pot provoca la fel de bine și o drastica scădere!. Așadar, prudenta maxima și rulaj sume mai mici la început, pana vezi cum e cu jungla din piață de crypto... nu uita ca 90% este specula!. În crypto este posibil orice și nu exista reguli/legi deci mare atenție!

Edited by rz, 28 August 2018 - 14:48.


#13
Crusher123

Crusher123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2018

View Postrz, on 28 august 2018 - 14:41, said:

@Crusher123,
Ziua cu un minim la ETH a fost 14 august... 250-255$ (atunci trebuia cumpărat)
Azi, 28 august, este undeva intre 280-287$ iar tendința este de creștere. Nu știu dacă vom vedea în septembrie un ETH la 400-450$ - posibil sa fie asta în octombrie!. Oricum, cine a luat masiv în 14 august are mari șanse sa se bucure în octombrie de investiția făcută.
Este greu de nimerit atât momentul de minim (pt. cumpărare) cât și momentul de maxim (când trebuie sa vinzi)... cu puțin noroc poți sa prinzi acele momente și poți avea profit chiar după doar 2-3 luni (20-30%). Pe termen lung, ai șanse la peste 50% dar depinde și de evenimentele din piață... evenimente care pot provoca la fel de bine și o drastica scădere!. Așadar, prudenta maxima și rulaj sume mai mici la început, pana vezi cum e cu jungla din piață de crypto... nu uita ca 90% este specula!. În crypto este posibil orice și nu exista reguli/legi deci mare atenție!
Multumesc pentru raspuns, dupa cum am vazut, astazi 30.08 este un pret destul de bun, cred ca ar fi un moment bun de investit.

#14
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
Nu cumpara de toti banii odata, cumpara in etape.

E posibil sa mai scada.

#15
Crusher123

Crusher123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.08.2018
Inca o intrebare, care platforma as putea alege? Cele mai bune preturi le-am vazut pe coinflux si pe cryptocoinpro. Daca cunoasteti cineva aceste platforme va rog sa ma ajutati. Care ar fi mai buna?

View Postpaco rabanne, on 30 august 2018 - 08:17, said:

Nu cumpara de toti banii odata, cumpara in etape.

E posibil sa mai scada.
Mersi pentru ideie, cred ca asa si o sa fac.

#16
andreibogdan4

andreibogdan4

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.08.2018
Cred ca acum totusi ar fi un moment bun.

#17
Argentww

Argentww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.08.2018

View Postandreibogdan4, on 30 august 2018 - 08:52, said:

Cred ca acum totusi ar fi un moment bun.
Ar fi o sansa mare sa fie moon in curand? La ce ma pot astepta daca fac o investitie?

View Postrz, on 28 august 2018 - 14:41, said:

@Crusher123,
Ziua cu un minim la ETH a fost 14 august... 250-255$ (atunci trebuia cumpărat)
Azi, 28 august, este undeva intre 280-287$ iar tendința este de creștere. Nu știu dacă vom vedea în septembrie un ETH la 400-450$ - posibil sa fie asta în octombrie!. Oricum, cine a luat masiv în 14 august are mari șanse sa se bucure în octombrie de investiția făcută.
Este greu de nimerit atât momentul de minim (pt. cumpărare) cât și momentul de maxim (când trebuie sa vinzi)... cu puțin noroc poți sa prinzi acele momente și poți avea profit chiar după doar 2-3 luni (20-30%). Pe termen lung, ai șanse la peste 50% dar depinde și de evenimentele din piață... evenimente care pot provoca la fel de bine și o drastica scădere!. Așadar, prudenta maxima și rulaj sume mai mici la început, pana vezi cum e cu jungla din piață de crypto... nu uita ca 90% este specula!. În crypto este posibil orice și nu exista reguli/legi deci mare atenție!
Thanks de informatie utila!

Update.
Daca va uitati pe https://coinmarketcap.com/ la momentul actual, urmeaza o situatie interesant de cadere de pret. Cum ar fi cel mai ok de reactionat pe moment? Wait until the price will get lower sau buy now? Thanks ;)

#18
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Exact... rabdare caci s-ar putea sa mai scada!
La fel de bine ar putea sa creasca brusc... de asta spun ca este si chestie de noroc/intuitie in toata nebunia asta

Edited by rz, 30 August 2018 - 18:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate