Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Mărire acoperire rețea UPC.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018
Bună seara, sunt aici pentru a imi exprima nemultumire legata de faptul ca UPC nu acopera si localitatea mea deoarece s-au oprit acum vre-un an la 0,5km de localitate mea,intr-una vecina, chiar nu pot face nimic ca sa ii atrag si la mine? ;)) ar avea foarte multe abonamente noi tinand cont ca nimeni nu ofera in localitate televiziune si internet la calitatea UPC-ului, sfaturi/sugestii cum as putea sa ii conving sa acopere si localitatea mea? sunt disperat D;

#2
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
relatii cu clientii.
Suni, le spui despre ce localitate e vorba si discuti cu unul din sefi.

#3
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
UPC sunt cei mai prafi si preturi extrem de ridicare. Telekom ce are?

#4
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Suna'i si spunele ca doresti serviciile lor, o sa vezi ca in scurt timp te cauta ei :)))

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Probabil esti singurul disperat din sat, ca daca erati mai multi si ar fi rentat, v-ar fi cablat. Posibil si sa existe un mahar prin zona ce detine o retea in sat si nu vrea concurenta, are puterea de a bloca niste avize, aprobari...

#6
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View Posthwplanet, on 26 august 2018 - 20:44, said:

UPC sunt cei mai prafi si preturi extrem de ridicare. Telekom ce are?
Deci, la mine in zona exista akta cu cablu tv(45 canale la calitatea de ani 90') 33lei/luna si internet maxim 50mbps/up/down 43lei/lună apoi telekom-ul care are intre 10-16mbps, depinde de strada, pe str. mea au 16mbps cică apoi televiziune de la ei doar prin satelit. UPC ar fii o varianta salvatoare si pe partea de tv cat si pe partea de internet.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La upload ai pierde cu UPC-ul. Mai bine intereseaza-te daca nu aduce Telekom FTTH sau chiar si Digi. :D

#8
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View PostMembruAnonim, on 26 august 2018 - 20:59, said:

La upload ai pierde cu UPC-ul. Mai bine intereseaza-te daca nu aduce Telekom FTTH sau chiar si Digi. Posted Image
Pe mine ma intereseaza foarte mult downloadu-ul , pentru up pot tine si akta ;)), am vorbit cu helper-ul digi de pe forum de pe 5-6august si inca nu m-a sunat nimeni, oricum de abia astept sa ma sune ;)).
FTTH de la Telekom...slabe sanse chiar daca la cate facturi au platit oameni din localitate de-a lungul anilor ar fii putut face retea de 10gbps, dar na, telekom, bataie de joc pe sarma D;

#9
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

View Posthwplanet, on 26 august 2018 - 20:44, said:

UPC sunt cei mai prafi si preturi extrem de ridicare. Telekom ce are?
Te contrazic! Serviciile sunt decente,la fel si preturile.Au retentie la tarife de abonament chiar super-bune.
N-am spus ca sunt best of the best dar sunt stabili la Internet,TV este ok ca si grila.
De pe UPC va scriu,am si la tara si in Ploiesti unde locuiesc.In ambele locatii sunt OK.

#10
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostMaschine, on 26 august 2018 - 20:32, said:

Bună seara, sunt aici pentru a imi exprima nemultumire legata de faptul ca UPC nu acopera si localitatea mea deoarece s-au oprit acum vre-un an la 0,5km de localitate mea,intr-una vecina, chiar nu pot face nimic ca sa ii atrag si la mine? Posted Image) ar avea foarte multe abonamente noi tinand cont ca nimeni nu ofera in localitate televiziune si internet la calitatea UPC-ului, sfaturi/sugestii cum as putea sa ii conving sa acopere si localitatea mea? sunt disperat D;
Daca nu stiai UPC a intrat pe mana celor de la Vodafone deci nu o sa mai extinda reteaua aia (mai ales daca este pe tehnologia EoC), in schimb au facut combinatie cu Telekom pentru fibra, asa ca roaga-te de cei de la Telekom sa bage fibra astfel nu o sa aveti net si tv nici de la Telekom, nici de la UPC (VDF si Orange  tot asteapta la extinderea Telekom cu fibra, eu nu am vazut fibra lor pana acum).

Edited by stlk, 27 August 2018 - 00:03.


#11
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,929
  • Înscris: 02.02.2007
am un vecin care sa cablat la upc, si in 10 zile a avut 3 deranjamente!

#12
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View Postrichi_e, on 27 august 2018 - 05:38, said:

am un vecin care sa cablat la upc, si in 10 zile a avut 3 deranjamente!
Oricum UPC-ul ar fii excelent tinand cont ca reteaua ar fii noua facuta de la 0.
Uite aici calitate pentru cei care se plang...cand te mai gandesti ca pentru asa ceva mai platesti si 35lei/luna mai nou, si aia doar pentru 45 de canale din care la jumate nu te poti uita ca se vede in purici rau de tot, vre-o 10 sunt cu lipsa semnal, mi se face scarba.

Attached Files


Edited by Maschine, 27 August 2018 - 10:37.


#13
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Astia nu au service, un telefon de contact? De ce nu suni la deranjamente, daca nu merge, ca ei nu au de unde stii? Purecii aia pot fi si de la tine din casa, cablu prost, inadit, ros de catel, sau chiar tv-ul defect.

#14
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018
Treabă cu e de la mine sau tv-ul e defect iese din calcul din start, cu antena la aceeasi priza tv se vede sticla si pe acelasi tv.
Le-am făcut reclamații de m-am plictisit,lejer peste 30 de-a lungul a 3 luni și unica chestie pe care am obținut-o a fost un discout de 15% pentru cablu care a ținut doar o lună,apoi s-a mărit aproape la loc abonamentul printr-o mărire d-aia tipică akta că cică așa a decis firma, să mărească abonamentul de bază. Oricum,sunt foarte neserioși, cum dracu să oferi 45 de canale și alea vai de capul lor, în 2018?? Și pentru ani 90' ar fii o rușine, chiar numai am ce să fac,ei mi-au zis că mai multe canale nu pot oferi și nici mai calitative și m-au îndemnat să renunț dacă nu îmi convine.De aceea am zis că UPC ar fii unica soluție,ei fiind cu infrastructura cei mai aproape. Nu știu ce să mai fac 😧😞🤦‍♂️

#15
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Strangi semnaturi de la cei ce vor sa se mute sau te muti cu televiziunea la Orange satelit.

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Akta de acolo ofera doar analogicul ala puricos? Digitalul unde e?

Edited by Neaceasca85, 28 August 2018 - 01:00.


#17
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View Postronuquet, on 27 august 2018 - 22:36, said:

Strangi semnaturi de la cei ce vor sa se mute sau te muti cu televiziunea la Orange satelit.
M-aș muta dar trebuie să am 2 antene, 2 abonamente și 7 decodoare ca să am tv în toată casa,e prea complicat.

View PostNeaceasca85, on 28 august 2018 - 01:00, said:

Akta de acolo ofera doar analogicul ala puricos? Digitalul unde e?
Digital au în 2 localități din 30 în jud.Bacău, eu când le-am cerut au zis că nu au posibilitatea tehnică...nu știu dacă mint sau e adevărat dar surprinzător ăia de la upc au reușit să ofere în acele localități vecine unde operează și akta televiziune de calitate și net la fel.

#18
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Daca aveti Akta vor intra peste ei Upc sau Rds daca se afla in apropiere. La noi i-a spulberat Rds. In 2-3 ani Rds va acoperi ruralul, inaintea Telekom, deoarece  intra masiv in comunele unui judet acoperind inclusiv satele semiparasite. Telekom cauta inca vaduri de clienti. In sudul tarii Rds face legea, cred ca si-n alte zone.

Edited by craiova70, 29 August 2018 - 00:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate