Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Mărire acoperire rețea UPC.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View Postcraiova70, on 28 august 2018 - 23:59, said:

Daca aveti Akta vor intra peste ei Upc sau Rds daca se afla in apropiere. La noi i-a spulberat Rds. In 2-3 ani Rds va acoperi ruralul, inaintea Telekom, deoarece  intra masiv in comunele unui judet acoperind inclusiv satele semiparasite. Telekom cauta inca vaduri de clienti. In sudul tarii Rds face legea, cred ca si-n alte zone.
RDS-ul efectiv în județul Bacău nu există, au acoperit doar Bacăul si înca 2-3 orășele mai mici (20k+ locuitori), în comune/sate 0.
Oare de ce mișcă Telekom-ul așa greu? cred că la mine în localitate au peste 200 de abonați la internet/telefonie fixă si peste 50 la televiziunea prin satelit și asta nu de ieri de azi, de 25 de ani ;)), până acum am fii trebuit să avem și mama fibrei...oare daca toți oameni ar amenința cu rezilierea ar moderniza rețeaua?
Sper să intre cât mai curând UPC-ul peste Akta, doar sunt la mai puțin de 1km de localitatea mea...vom trăi și vom vedea.
în legătură cu prețurile mari..nu mă interesează prețurile atât timp cât mi se oferă servicii calitative, ceea ce nu face akta, ei au doar prețuri mari, calitate pass

#20
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cu 7 tv-uri in casa, cine stie ce improvizatii, cabluri splitere, sigur si fara amplif, nici mama cablistilor nu-ti va face sa mearga lacrima. De regula se asigura semnal pt maxim 3-4 tv-uri. Ia vezi cu un singur aparat cuplat direct la cablul lor, ce intra in casa, ca sa stim o treaba.

#21
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View Postrumegus, on 29 august 2018 - 11:09, said:

Cu 7 tv-uri in casa, cine stie ce improvizatii, cabluri splitere, sigur si fara amplif, nici mama cablistilor nu-ti va face sa mearga lacrima. De regula se asigura semnal pt maxim 3-4 tv-uri. Ia vezi cu un singur aparat cuplat direct la cablul lor, ce intra in casa, ca sa stim o treaba.
Casa e construită în 2011, instalația de tv prin pereți a fost făcută în 2017,a fost controlată de firma care a realizat-o și de cei de la akta, ei zic că este foarte bună,deci nu e de la mine.
Pe cablu direct de la ei in tv se vede la fel, doar ProTv de se mai vede decent restul cu purici și linii pe ecran...nu știu ce să mai zic,cum dracu pot oferi ăștia așa televiziune???

#22
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Se poate si pe 10 televizoare cum am eu, insa cu amplificator puternic la intrare, am un XI-CAB HA-8626 de la RDS din 2005. In el intra coaxialul F-11 (RG-11) de la HFC pana in 2012, din 2012 este dupa ONT-ul de GPON. Instalatii TV si telefonica fixa prin pereti din anul 2000, netul l-am tras traversand holul cu cablu aplicat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate