Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

RCA bara f usor atinsa

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
contrar traditiei romanesti de ‘las-o, ba, ca merge-asa’, nu e nimic gresit sau obsesiv in a-ti ingriji lucrurile. tine de caracterul omului. poti sa lasi gardul intr-o rana cand putrezeste lemnul, ca tot nu trece vaca prin el - sau poti sa-l repari, doar ca sa fie drept. e mai mult chestie de lene decat de obsesie, sa lasi lucrurile asa cum pica.

#20
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 danvlas, on 25 august 2018 - 12:45, said:

Cred ca si pe Marte se aplica regula asta, nu?
Mai putin in Paris :) unde manevrele de parcare implica sa "iti faci loc" daca nu ai; toate masinile au spoilere atinse si n-am vazut francezi suparati; chiuar m-am minunat, astia nu-si iubesc masinile? atunci ei pentru ce traiesc? ce "uameni"

#21
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Am vazut. La fel e si prin Italia. Dar acolo asigurarile nu includ bandourile, iar politaii nici nu-i baga in seama pe reclamagii pentru atata lucru :D

#22
belena6

belena6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 03.08.2010
Daca la anul iti creste prima la Omniasig pt RCA, cauta inainte sa vezi oferte de la mai multi asiguratori. Prima poate varia foarte mult pt aceeasi clasa bonus-malus.

#23
martian_693

martian_693

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 27.07.2016

 danvlas, on 26 august 2018 - 08:37, said:

Am vazut. La fel e si prin Italia. Dar acolo asigurarile nu includ bandourile, iar politaii nici nu-i baga in seama pe reclamagii pentru atata lucru Posted Image

cine naiba sta sa se uite la fiecare zgarietura sau busitura usoara? din alea de nu au nici un efect real, doar arata naspa???

poate daca e vreo super masina ceva... in rest , e obsesie compulsiva.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xkCyepivokQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

presupun ca voi v ati supara daca unu din asta va atinge masina... e penibil.

#24
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 deepshit, on 25 august 2018 - 10:07, said:

Am parcat masina si am atins fara sa las o zgarietura bara unei masini care s-a indoit in interior f putin pe 1cmp.
Se poate remedia cu o simpla lovitura de ciocan daca ii da cineva jos bara dar a insistat sa-i dau asigurarea si sa facem amiabila chiar daca i-am oferit bani pt reparatie.

1. Eu stiam ca inainte asiguratorul nu despagubea astfel de daune minore. Mai este valabila treaba?
2. Mai trebuie sa ma prezint cu masina la inspector daca a mea nu prezinta nici o urma ?
3. Imi creste mult asigurarea daca e al doilea accident pe anul asta?


Mentionez ca e al treilea eveniment in 10 ani cu aceasta masina, iar asiguratorul e Omniasig.

1. Nu stiu daca a fost vreodata
2..Cu siguranta
3. Iti creste, dar banuiesc ca e pe numele tatalui tau (pesionar, pret RCA de pensionar)....nici pe aia un ti-o permiti?

 YourFan, on 25 august 2018 - 10:27, said:

Mai gasesti si specimene dintr-astea..

Sper ca esti ironic. O singura data a intrat un mastodont in mine, ala nu avea nimic, offroader, SUV, la mine zgarieturi. L-am lasat sa plece si fara amiabila si fara bani.

 martian_693, on 25 august 2018 - 11:33, said:

numai in Romania gasesti oameni care au zgarieturi si aplica pt asigurare.

fiecare cazan e intretinut pt 100 de ani.

is dezgustat de atentia obsesiva pt masini. mai ales masini sub 50mii euro. o idiotenie. numai la romani. si daca ai un cazan din 91 , romanul il trateaza ca pe un Ferrari nou. asa de inapoiati suntem.

Esti hilar, iar "inapoiat" ti se potriveste de minune

 Octavian_SK, on 26 august 2018 - 07:22, said:

Mai putin in Paris Posted Image unde manevrele de parcare implica sa "iti faci loc" daca nu ai; toate masinile au spoilere atinse si n-am vazut francezi suparati; chiuar m-am minunat, astia nu-si iubesc masinile? atunci ei pentru ce traiesc? ce "uameni"


Aia nu se iubesc pe ei, fac dus doar in concediu la hotel, umbla femeile mirosind a transpiratie si cu par la subrat si picioare mai mare decat am eu in cap

Edited by spe_ripper, 07 September 2018 - 12:50.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate