Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Atacat in trafic

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006

View Postjericho, on 24 august 2018 - 08:40, said:

Nu-i asa ca spray ul ala al tau mai avea putin si expira si iti parea rau sa il arunci asa, nefolosit?

View Postarg, on 24 august 2018 - 08:42, said:

si sa vedeti voi distracite cand apare ala cu certificat medico-legal, si-l da in judecata pe colegul nostru...

Genial Posted Image

#92
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostAbbd, on 23 august 2018 - 20:11, said:

Va salut! Azi am avut parte de un conflict. Totul începe asa:
Mergeam cu mașina pe o singura banda, iar la un moment dat se fac doua benzi, eu fiind pe a doua, cel din spatele meu ma depășește pe contrasens și aproape facem accident. Il claxonez, începe sa arate semne obscene din masina si sa dea din maini+frână brusca.. Aveam geamul deschis si aveam mana afara, atunci am făcut semn cu mana care e problema..
Mulțumesc!

Era ceva pe banda 1 ? De ce nu erai pe ea ?

View Postalx42, on 23 august 2018 - 20:19, said:

tipul te-a depasit pt ca nu ai eliberat banda pt el.
mai bine pune filmarea pe youtube sa o vedem si noi.

Partikip

View PostAbbd, on 23 august 2018 - 20:22, said:

Am folosit claxonul pentru evitarea unui accident. Codul rutier îți permite sa faci asta în orice tara, oricât de civilizata ar fi ea.

Asta poate înainte de ceva.
Nu după.

#93
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Dastia vad zilnic in trafic. Nu cred ca vom scapa vreodata de ei.

#94
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostHobo, on 24 august 2018 - 08:52, said:

Si ce vroiai, sa iasa din masina sa se ia la trante cu ei? Omul si-a rezolvat treaba frumos din masina...

Tu scrii ca te plictisesti sau ce ? Trebuia sa stea in banca lui si sa lase idiotii in treaba lor fara sa faca pe cocosu ca mai apoi sa faca pe el de frica !

Edited by Baxon, 24 August 2018 - 14:42.


#95
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Eu sunt de acord cu ce a făcut inițiatorul, dar in condițiile în care nu a fost si el cocos, ca doar nu stai sa iti sparga unul dintii doar asa ca nu e frumi sa dai cu spray. :) iar ala care s-a dat jos din masina și-a asumat ca o da sau ca o ia, in cazul asta a luat-o.
Eu am doua camere in masina, fata și spate, am si spray dar nu l-am folosit niciodată, rar m-a sicanat cineva si am cautat și eu sa nu incurc pe altii, știind un lucru pw care nu multi il aplica: nu suntem nici politisti si nici judecatori sa ii pedepsim pe altii. Dar daca s-ar întâmpla sa vina la mine si sa dea in masina, sper ca as reactiona ca initiatorul. Pragmatic acum, de cine imi pasa? De mine in primul rand, apoi de masina si apoi de un prostalau pus pe scandal. Daca as fi cu copilul în masina nu mai zic, ca m-as sui cu masina pe ala care vine sa ma bata si la prima sectie de politie ma mai opresc. Asta la rece, la cald mi-e teama sa nu ma kk pe mine. :)

Baxon -omul întreba ce sa facă acum ca fapta e comisa si voi ii sariti in cap ca de ce a claxonat, e ca si cum întreabă  ce masina sa isi ia si voi il întrebați de unde are bani.

Edited by nepot, 24 August 2018 - 15:04.


#96
marinn-ionn

marinn-ionn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.08.2018
Vezi că-i tentativă de omor calificat (cu intenție) viteazule să te urci pe ăla cu mașina și ajungi la Jilava sigur că la Rahova e rezervat pentru VIP-uri. Dacă vine unul spre tine nu mai deplasezi mașina nici 10 centimetri că poate cade ăla că e beat în fața mașinii și se lovește cu capul de bara la mașină și îți asiguri un loc unde să stai câțiva ani.

Edited by marinn-ionn, 24 August 2018 - 16:26.


#97
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Marine, vrei sa ne certam și aici?:) te pricepi la fel ca la imobiliare?:) sau știi documentat juridic de la fiul tău care speri sa fie avocat peste 7 ani?;)
Vad ca și pușcăriile stii...ia zi, jilava e cu diafragme sau monolit?;)
Eu personal cred ca e cu dus și intors, cred ca e de înțeles dacă atunci când îți dă unul cu cărămida în cap prin parbriz sa te sperii/blochezi și sa apesi pe accelerație. Refuz sa cred ca tu stai sa te bata cineva pe ideea ca poate ii dai tu tu una și cade cu capul de asfalt.
Idea e ca mai bine mănâncă altul cu paiul decât sa mănânc eu, dar asta e extrema, pana acum am evitat și sper sa evitam cu toții pe viitor astfel de faze.

Edited by nepot, 24 August 2018 - 20:17.


#98
marinn-ionn

marinn-ionn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.08.2018
Mai studiază zmeule, vezi că ți se pune sechestru asigurator pe ce ai în proprietate (casă, mașină) viteazule și după ce se termină procesul se face partaj ca să se stabilească ce ai tu și ce are nevastă-ta după care ești executat AMERICANULE și rămâi exact în costumul lui Adam și nu mai stai în luxul ăla din Dristor dar e bine la Jilava că sunt monolit clădirile.

#99
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Spray cu ciusca nu lasa sechele de niciun fel...

#100
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View Postmarinn-ionn, on 24 august 2018 - 20:34, said:

Mai studiază zmeule, vezi că ți se pune sechestru asigurator pe ce ai Ăźn proprietate (casă, mașină) viteazule și după ce se termină procesul se face partaj ca să se stabilească ce ai tu și ce are nevastă-ta după care ești executat AMERICANULE și rămĂąi exact Ăźn costumul lui Adam și nu mai stai Ăźn luxul ăla din Dristor dar e bine la Jilava că sunt monolit clădirile.
Hai nea marine, plimba ursul, ne-am lămurit cu tine la imobiliare, acum si aici, mai schimba si tu aerul si aria pe softpedia, pe mjne nu ma mai baga in seama ca nu ai ce sa ma inveti, tu excelezi doar la jigniri dar nu sunt interesat sa invat asta. :) lasă-ne în ignoranta noastra :) plus ca daca erai capabil sa urmărești un pic firul epic ai fi înțeles ca nu recomand ci ca doar asta as face eu, nu impun altora ce e bine si ce e rau. Si am mai spus ca e f probabil sa ma kk pe mine la o faza d-asta.:)
Si cu asta am.incheiat discutiile cu tine, ti-a murit si caps-lock-ul la tastatura, parca nu mai ești tu :)

La subiect : lasati-va calcati in picioare, eventual cu familia langa voi, nu cumva sa dati cu spray sau sa raniti sentimentele cuiva 😂

#101
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
Oarecum offtopic.
Daca plec cu un agresor pe capota (usor sa nu-i rup picioarele) ce pot pati din punct de vedere legal?

Edited by arg, 24 August 2018 - 23:42.


#102
marinn-ionn

marinn-ionn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.08.2018
arg - tentativă de omor calificat fiincă tu când l-ai luat pe ăla pe capotă l-ai luat cu intenția ca să pățească ceva și nu l-ai luat să-l plimbi. Dacă el cade de pe capotă și treci peste el cu mașina, că nu oprești tu într-un metru jumate cât este din botul mașinii până la roată și moare, este omor calificat săvârșit cu intenție, nu este accident. Ăla nu trebuie să pățească ceva ca să fi încadrat la tentativă, e deajuns să se stabilească intenția pe care ai avut-o.

Edited by marinn-ionn, 25 August 2018 - 06:22.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate