Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Samsung Galaxy Watch (urmasul lui Gear S3)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1247 replies to this topic

#289
kjlfdshgfdlkgh

kjlfdshgfdlkgh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 23.08.2018
cei care au luat de la orange, ati rezolvat ceva? mie nici macar acum nu mi-au raspuns (evident) asa ca le-am facut plangere

#290
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Da, eu am primit incarcatorul DUO si castile Level Pro in data de 13.09, dupa ce le-am trimis mail. precomanda am facut-o pe 26.08

#291
Silviu238

Silviu238

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.08.2018

View Postkjlfdshgfdlkgh, on 27 septembrie 2018 - 12:48, said:

cei care au luat de la orange, ati rezolvat ceva? mie nici macar acum nu mi-au raspuns (evident) asa ca le-am facut plangere

Mi-au dat 30€ in puncte pe cont

#292
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
Unde gasesc fatza blue pop, pe negru? In Galaxy apps este doar pe alb...

#293
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
il gasesc undeva mai ieftin de 319 Euro cat e la Orange ?  Merita asteptat VF oare?

#294
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
MD92 pana acum 2 saptamani, si de atunci MD124 Digital de care sunt foarte incantat.

#295
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009

View PostLucaciu, on 28 septembrie 2018 - 13:52, said:

il gasesc undeva mai ieftin de 319 Euro cat e la Orange ?  Merita asteptat VF oare?
Vreo 6 luni tot ai de așteptat. Până atunci nu cred că ai să vezi vreo reducere

#296
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
Cateva considerente si nelamuriri:

1. Daca accesez widget-ul de puls, va masura continuu pulsul si variatiile lui, atata timp cat tin widgetul pe ecran, chiar daca am setat sa-mi masoare pulsul la 10 minute. In aplicatia de pe telefon, Health, DOAR in zilele in care am masurat continuu pulsul cu widget-ul de pe ceas, chiar si pentru un minut, va aparea la trend-ul zilnic in sectiunea puls un buton de unde pot selecta diagrama orara min/max sau continua (toate valorile inregistrate, reprezentate prin puncte).

2. Am activat remote connection (se conecteaza wireless cand iesi din raza bluetooth a telefonului), insa cand opresc airplane mode, acasa de exemplu, se conecteaza imediat pe wireless, in loc sa se conecteze la telefon, prin bluetooh (se pare ca e mai lenta conexiunea bluetooth?)

3. Nu port ceasul noaptea si as vrea sa dezactivez sleep tracking, pentru ca presupun ca incearca toata noaptea sa masoare pulsul, si cred ca as mai salva din baterie. Se poate dezactiva?

4. Iarna trecuta am avut un Gear S3, care acum vad ca apare la sursele de monitorizare a pasilor, pe langa telefon si Galaxy Watch, in aplicatia Health de pe telefon. Cum fac sa dispara de acolo, sa elimin orice legatura cu el? (eventual cum sa sterg din istoric datele masurate de S3, poate de aceea apare acolo..?)

5. As vrea sa resetez telefonul, cum trebuie sa procedez cu ceasul?

#297
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009
Geo, nu știu să răspund la dilemele tale. Nu mă potrivesc cu niciuna. Nu folosesc wifi la ceas, dorm cu el noaptea și nu am avut Gear S3.
Mi e foarte clar că cel mai eficient mod e să incarci ceasul când e undeva intre 25 și 35%, adică după 3 zile. Altfel, stai o eternitate până se încarcă.

#298
ManYacXX

ManYacXX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 08.01.2017
merita trecerea de la un Gear S3 (nu conteaza tipul) la Galaxy Watch? As dori sa imi spuna cei care au facut deja trecerea, daca au observat ceva semnificativ in plus in utilizare de zi cu zi. Multumesc,

#299
ldm76

ldm76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 07.01.2007
Problema cu altimetrul a fost rezolvata printr-un update de soft al aplicatiei, apărut azi.

#300
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007

View PostManYacXX, on 04 octombrie 2018 - 09:40, said:

merita trecerea de la un Gear S3 (nu conteaza tipul) la Galaxy Watch? As dori sa imi spuna cei care au facut deja trecerea, daca au observat ceva semnificativ in plus in utilizare de zi cu zi. Multumesc,

Baterie mai buna , rezistenta la apa 50m in rest pentru mine nimic.

#301
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009

View PostLucaciu, on 05 octombrie 2018 - 13:19, said:



Baterie mai buna , rezistenta la apa 50m in rest pentru mine nimic.
Din comparații, in afara de astea doua, ar mai fi procesorul mai nou și mai rapid, plus o conexiune mai buna la GPS.

#302
ManYacXX

ManYacXX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 08.01.2017

View PostLucaciu, on 05 octombrie 2018 - 13:19, said:



Baterie mai buna , rezistenta la apa 50m in rest pentru mine nimic.

View Postxcapefromhl, on 05 octombrie 2018 - 19:42, said:


Din comparații, in afara de astea doua, ar mai fi procesorul mai nou și mai rapid, plus o conexiune mai buna la GPS.
Singurul lucru interesant ar fi rezistenta la apa. In rest,  la S3 bateria ma tine 3 zile lejer si chiar nu am nevoie de mai mult deoarece eu ny dorm cu ceasul la mana si in caz de ceva il pot pune in fiecare seara la incarcat.

#303
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,424
  • Înscris: 16.05.2007
la 50 m e apa de ploaie, sa puna si ei ceva in plus.La cele clasice nu se recomanda inotul cu ele.

Edited by liberlamare, 07 October 2018 - 09:13.


#304
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Daca ar fi ca azi sa aveti de ales intre G Watch la full price si S3 Frontier la 950 lei, nou cu garantie, luat direct din magazin, ce ati face?

Merci.

#305
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
S3 Frontier, dar poate ca sunt subiectiv...

#306
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

View Postchris_t, on 08 octombrie 2018 - 12:59, said:

Daca ar fi ca azi sa aveti de ales intre G Watch la full price si S3 Frontier la 950 lei, nou cu garantie, luat direct din magazin, ce ati face?

Merci.
La ce magazin l-ai gasit la 950 lei?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate