Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Samsung Galaxy Watch (urmasul lui Gear S3)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1247 replies to this topic

#217
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
Prima încărcare și încă mai duce. Mulțumit! 😎

Attached Files



#218
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009
Și eu aseară...

Attached Files


Edited by xcapefromhl, 13 September 2018 - 08:38.


#219
Seraph

Seraph

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 01.08.2006
Presupun că aveți varianta de 46mm. Dați și voi câteva detalii despre cum le folosiți ca să ne facem o idee. Așa și S3-ul meu ține 4 zile fără nimic activat.

#220
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009

View PostSeraph, on 13 septembrie 2018 - 08:58, said:

Presupun că aveți varianta de 46mm. Dați și voi câteva detalii despre cum le folosiți ca să ne facem o idee. Așa și S3-ul meu ține 4 zile fără nimic activat.

Da, varianta de 46. Am spus mai sus cum și ce tin activat.
Am senzorul de puls activat sa ia pulsul o data la 10min. Am notificari On pt mail, FB, WhatsApp, SMS, Instagram. Am screen off cu activare la rotirea mâinii cu 15sec activare. Bluetooth on non stop. Vibrații la orice activitate sau notificare. Alarma zilnica cu vibrații și sunet.
Am un watch face digital cu toate informațiile pe ecran.
M am jucat cu el cu schimbul de fete.
Am testat și ascultat muzică la căști. Merge perfect cu căștile mele. Numai bine, o sa alerg fara telefon la mine.
Nu am folosit deloc gps.

Edited by xcapefromhl, 13 September 2018 - 09:21.


#221
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Am primit si eu in sfarsit mailul promis de la Orange, si-au cerut scuze in primul rand (de apreciat totusi) si mi-au zis ca urmeaza sa primesc prin curier in 1-3 zile incarcatorul DUO si un cadou.
Pana la urma cred ca a fost o problema de logistica si gestionare a stocurilor si o mare problema de comunicare.

#222
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
De cand am cumparat de 2 zile acuma am ajuns la 5% baterie,setarile le are exact ca si colegul de mai sus,cand am scos din cutie avea 66% baterie,super multumit.

Attached Files



#223
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 28.11.2001

View PostSilviu238, on 12 septembrie 2018 - 17:04, said:

Screenshot de astazi de pe site-ul orange. Acum chiar m-am suparat.
Am luat legătura cu ei. Cică au uitat să scoată linkul.

Ti-am trimis detaliile conversatiei pe care ai avut-o pe chat, cu un consultant Orange, in data de 13.09.2018 .
Numar chat : 0000SaDR6AHYPQBC
Momentul initierii chatului: 18:11:33
Momentul finalizarii chatului: 18:21:49
Durata Chat: 00:10:15

00:01:02 Angelo Daniel : Salut. Vad pe site ca la o comanda de Samsung Galaxy Watch se ofera cadou un Charger Duo Wireless tot Samsung.
00:01:28 Angelo Daniel : Pun produsul in cos, ma refer la varianta Gold, dar cadoul nu apare niciunde.
00:01:34 Angelo Daniel : Cum e pana la urma?
00:02:03 Vlad Andrei : Imediat verific
00:02:09 Angelo Daniel : ok
00:07:11 Vlad Andrei : Oferta a fost in limita stocului disponibil la precomanda.In acest moment nu mai este si cadoul respectiv Charger Duo Wireless
00:07:20 Vlad Andrei : Cadoruile respective fiind in limita stocului disponibil.
00:07:35 Angelo Daniel : Ok. Dar de ce mai este pe site IN ACEST MOMENT?
00:08:06 Angelo Daniel : https://www.orange.ro/oferte-speciale/
00:08:13 Angelo Daniel : poti sa vezi si tu
00:08:22 Angelo Daniel : Mai jos
00:08:28 Vlad Andrei : Da,am observat ca inca apare pe pagina respectiva din oferte speciale.Situatia este trimisa mai departe pentru a se scoate acel link.
00:08:42 Angelo Daniel : Ok. Multumesc.
00:09:01 Angelo Daniel : Atat
00:09:10 Angelo Daniel : O zi faina.
00:09:33 Vlad Andrei : O zi cat mai frumoasa va doresc si eu!

Edited by badmania98, 13 September 2018 - 17:23.


#224
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002

View Postcipylyca, on 13 septembrie 2018 - 15:15, said:

Am primit si eu in sfarsit mailul promis de la Orange, si-au cerut scuze in primul rand (de apreciat totusi) si mi-au zis ca urmeaza sa primesc prin curier in 1-3 zile incarcatorul DUO si un cadou.
Pana la urma cred ca a fost o problema de logistica si gestionare a stocurilor si o mare problema de comunicare.

Adica sun de 3 ori in call-center si habar nu au daca voi primi ceva in afara de ceas, iar raspunsul la mail vine la 6 zile dupa mail-ul meu ... ne cerem scuze ca incarcatorul a fost cu stoc limitat (dar asta am scris-o pe site dupa ce a inceput lumea sa ne faca urari de bine) ... si cadoul nu se stie ce (castile fiind un model EOL)  urma sa-l primiti candva dar acum daca ati returnat ceasul, adio, am scapat.

Normal ar fi fost sa trimita un mail in 06.09, cu scuze celor la care le-au expediat coletele doar cu ceasurile,  avem o problema cu stocurile si o sa va trimitem ulterior un cadou "surpriza" si la uni vad ca si incarcatorul DUO dar traim in RO ...

Edited by MD, 13 September 2018 - 22:00.


#225
kjlfdshgfdlkgh

kjlfdshgfdlkgh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 23.08.2018
or fi EOL, dar sunt super si oricum la alte magazine nu primim nimic inafara de wireless charger duo (care a fost in limita stocului la toate celelalte magazine, apropo) Posted Image

Edited by kjlfdshgfdlkgh, 13 September 2018 - 22:46.


#226
Silviu238

Silviu238

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.08.2018
Am avut o comanda online si una la magazin, ambele doar casti si telefon, fara incarcator (ce-i drept, mi-au dat 30 euro sa imi iau ceva de pe site). Initial am vrut sa o ridic pe cea care vine prima dar le-am luat pe ambele. Un set l-am vandut pe olx cu 1700 ron.
Vreau sa spun ca si cu si fara charger, tot iesi bine (asta nu inseamna ca ma opresc din a incerca sa il obtin, ii spamez in fiecare zi pe chat si mail).

De baterie sunt destul de multumit, inca nu am trecut de prima incarcare. Termin a doua zi si sunt la 66%. Astazi am fost blocat intr-o sedinta si chiar l-am folosit sa ma uit la youtube vreo 15 de minute iar alte 20 m-am jucat Monster Vampire, chiar il recomand. Este un joculet intersant pe care il controlezi invartind coroana.

#227
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Ziceam ca sunt model EOL castile acelea in ideea ca este posibil acum daca s-a epuizat stocul cadoul supriza sa fie altceva. ...
Stiu ca uni au fost norocosi si ca oferta Orange a fost cea mai buna de pe piata, dar asta nu-i scuteste pecei de la Orange de o atitudine corecta fata de toti cei care au dat precomanda.

Edited by MD, 14 September 2018 - 09:14.


#228
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Eu am avut discount 100£, pe Samsung UK, pentru trade-in (buy-back in Ro), plus chargerul Duo gratis. Care il voi primii pe 28-29 Septembrie, si care costa 89£.
Așa că de la 299, minus 100 trade-in, minus 89 chargerul, rezultă prețul final 110£, ceea ce e ok din punctul meu de vedere.

#229
bbi93

bbi93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.10.2017
Bateria la varianta de 42mm tine o zi cu always on display si doua zile cu functia aia dezactiva. Nu e mult, dar sunt multumit. Etajele le masoara ok, poate uneori minus un etaj din 5 urcate. Ca si design imi place foarte mult, cu always on abia iti dai seama ca e smartwatch.

Intrebare: caut si eu curele metalice negre pentru varianta asta de 42mm, de la S3 ma gandesc ca nu se potrivesc. Si-a cumparat cineva? De unde recomandati sa cumpar?

#230
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009

View Postbbi93, on 14 septembrie 2018 - 12:29, said:

Bateria la varianta de 42mm tine o zi cu always on display si doua zile cu functia aia dezactiva. Nu e mult, dar sunt multumit. Etajele le masoara ok, poate uneori minus un etaj din 5 urcate. Ca si design imi place foarte mult, cu always on abia iti dai seama ca e smartwatch.

Intrebare: caut si eu curele metalice negre pentru varianta asta de 42mm, de la S3 ma gandesc ca nu se potrivesc. Si-a cumparat cineva? De unde recomandati sa cumpar?
Sincer, nu văd de ce sa tii ceasul pe AoD. Doar ca sa stea aprins sa dea bine în jur?! De cate ori te uiți la el Intr o zi?

#231
refreesh2006

refreesh2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 02.03.2007
Acum am primit si eu comanda de pe orange cu căști si încărcător, sunt super mulțumit. Comanda a fost plasată în 26.08

#232
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
aveti idee cum sta treaba cu altimetrul. eu am pus aplicatie la widget sa o am cand dau scroll spre dreapta dar cand ajung la ea arata doar presiunea atmosferica si un buton de refresh pentru altitudine. am bagat acolo in setari sa se actualizeze automat...am calibrat si tot asa apare.

#233
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
S-ar putea sa fie nevoie sa fie activat gps ul,incearca asa.

#234
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
nu merge ca am incercat. la voi merge? Galaxy apps la info aplicatie comenta cineva ca ar fi o problema dupa ultimul update. mie mi-a mers din cate imi aduc aminte cand am activat ceasul....acum pauza. am citit ca ar fi niste algoritmi care calculeaza altitudinea pe baza presiunii atmosferice, locatie, etc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate