Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 

Cine va fi urmatorul prim-ministru al Romaniei?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
118 replies to this topic

#91
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostFreddy12, on 18 august 2018 - 23:26, said:


Esti prost informat. Inainte de ‘89 nu era secretar de stat ci seful inspectoratului de navigație civilã adica era sef peste capitaniile din porturi. Secretat de stat l-a facut Roman in 1990. Nu era favoritul Leanei ci avea pila la cabinetul 3 prin tatãl sau. Nu a fost membru FSN ci a intrat in PD dupa ruperea FSN-ului. Nu era ministru la mineriada din 1990 ci secretar de stat la departamentul Navigație. A fost un oponent al lui Iliescu.

Basescu a fost unul din cei mai duri luptatori anti-ceasca. De aceea a fost trimis la post la Anvers sub ceasca. Dupa cum se stie disidentii important de care se temea ceasca erau exilati la posturi in Occident, posturi pe care ceilalti Romani nu le doreau.
Cat despre viitorul PM, el Va fi Vasile blaga, recunoscut pt corectitudinea si cinstea sa, aderenta la principii si idei. Alt posibil Va fi Ludovic Orbanan si acesta un cunoscut aparator al democratiei, total dedicat gashtii bugetarilor.

Edited by avenirv, 18 August 2018 - 23:47.


#92
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,047
  • Înscris: 31.07.2007

View Postavenirv, on 18 august 2018 - 23:42, said:

Basescu a fost unul din cei mai duri luptatori anti-ceasca.

Da, is convins ca se caca pe el Ceausescu cand auzea de Basescu! Ca erau baieti finuti comunistii astia, te trimiteau in occident daca faceai p*la mare, nu te reeducau pe la Sighet sau alte temnite din astea faimoase.

#93
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017
Sorin Mînduțescu. Marius Ghenea. Dragoș Pavăl, Grigore Horoi, Florin Talpeș. Dragoș Dinu a zis că s-a plictisit de Țiriac Holdings și vrea să încerce ceva nou.

Cei înșirați mai sus ar trebui implorați să preia un post public de conducere. Bine, asta ar însemna fix moartea pentru zecile de mii de semianalfabeți agățați cu ambele mâini de sistemul public. :)

#94
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postedy_wheazel, on 18 august 2018 - 23:19, said:


Nu stiu cu din astea Doxane, ca mie imi plac femeile.
Si lui pe ele..

#95
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View Postdoxan, on 18 august 2018 - 22:43, said:

Liviu prin altcineva ( insert name of the slave here), Liviu o sa fie primul presedinte premier. Posted Image
In Rusia Putin a mai fost presedinte si Premier ...

Am invatat ce cele mai bune previziuni politice doar voi cei de pe forum le faceti . Eu chiar te cred.

View Postdoxan, on 18 august 2018 - 23:28, said:

Trebuie sa va resemnati cu ideea ca pana prin 2024, decizile importante o sa fie luate in CEX, nu de Guvern sau Parlament. Doar ce se decide in CEX o sa conteze, asadar nu o sa aiba vreo relevanta cine o sa fie prim ministru sau presedinte,  seful CEX-ului o sa fie cel care detine de facto puterea in Romania.
Un fel de Marea Adunare Nationala ...

Doar ca in acest caz sunt o mare adunatura de prosti ,de penali si de antiromani.

Edited by Benderbut, 19 August 2018 - 07:44.


#96
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Marea adunatura nationala...

#97
timisoso

timisoso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,447
  • Înscris: 12.06.2007

View Postdoxan, on 18 august 2018 - 22:51, said:

Pentru tine ce o facut Badea a fost "sa manance cacat", pentru noi insa a reprezentat o lupta sfanta impotriva Basismului/Tefelismului.
Au mîncat kitul asta cu dictatura basesciana pina li s-au lungit limbile prin latrine...
Acu', dupã zavera din 10 august s-a vãzut clar cã mîncau rahat! Pe vremea lu' base și boc-poc nu și-au permis melitienii sã dea cu pulanul.
N-aveti decât sã-l pupați pe hamster in kur, e un pîrlit de taranus și hoțoman de tiliorman, cu nimic mai bun decât iliescu...

#98
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Vorbind serios, trebuie sa fii foarte low sa spui despre incercarea infractorilor de a rupe o tara in doua doar ca sa scape de puscarie ca e o "lupta sfanta".Doxane,nu stiu ce cacat reprezinta pentru tine crucea aia cat cheia de roti pe care o cari la gat...

Edited by daniMMM, 19 August 2018 - 08:21.


#99
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
eu as vrea ca urmatorul premier sa fie carmen dan.

#100
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018

View Postrich1974, on 19 august 2018 - 08:35, said:

eu as vrea ca urmatorul premier sa fie carmen dan.
Cum alegeti voi doar viitori puscariasi...

#101
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postrich1974, on 19 august 2018 - 08:35, said:

eu as vrea ca urmatorul premier sa fie carmen dan.
ar avea sanse mari, nu neaparat mineri, da' cineva sa bata pe toata lumea

#102
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Dupã Vasilica-Viorica poate sa vina oricine. Standardul fixat de ea este atât de coborât încât orice cetãțean care este capabil sã citeascã ceva de pe o foaie de hartie se califica la funcție.

#103
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View Postrich1974, on 19 august 2018 - 08:35, said:

eu as vrea ca urmatorul premier sa fie carmen dan.
Ni se rupe noua de ce vrei tu

#104
danyel61

danyel61

    Fumãtor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Greu de spus, veorica a ridicat stacheta prostiei destul de sus, e greu de depășit.

#105
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"Potrivit unor surse PSD, Viorica Dăncilă ar fi extenuată şi începe să nu mai dorească să-şi asume proiectele impuse de Liviu Dragnea.
Eugen Orlando Teodorovici, actualul ministru al Finanţelor s-ar pregătit să-i ia locul. Acesta are susţinerea unor lideri importanţi din teritoriu şi se pare că nici Dragnea nu s-ar opune şi asta pentru a-şi menţine poziţia de preşedintele al partidului, după ce Andronescu a început să adune susţinători împotriva lui, scrie capital.ro"

#106
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View Posttimisoso, on 19 august 2018 - 07:52, said:



N-aveti decât să-l pupați pe hamster in kur, e un pîrlit de taranus și hoțoman de tiliorman, cu nimic mai bun decât iliescu...
Nu exista grade de comparație intre Iliescu si Hamster. Sunt la ani lumina unul de celalalt.

#107
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Unul e la lumina, celalalt se-ndreapta catre intuneric Posted Image

#108
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Sa stiti ca Orlando a crescut puțin.  E pe trend ascendent. S-ar putea sa il loveascã la ficați pe Dragnea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate