Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Voi fi bogat!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
55 replies to this topic

#19
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,137
  • Înscris: 30.04.2007
daca te-a lovit asa pandaxie de filotimie, imi lasi  mie supersonicul ? hai, te rrrrrooooooooooooogggggggg!!

#20
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011

View Postericmario, on 18 august 2018 - 13:30, said:


O să-ți ceară vreo 100$ comision de bla-bla, după care nu mai auzi de ei.

Când vor cere comisionul o să le spun că sunt foarte sărac și o să-l rog pe Frank să-mi împrumute, că o să-i dau de zece ori mai mult.
Și când va refuza îi voi spune:
- Ce fel de evreu ești tu, dacă dai cu piciorul la așa o oportunitate?!
(Cortina)

#21
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostSabinatu, on 18 august 2018 - 14:07, said:

Când vor cere comisionul o să le spun că sunt foarte sărac și o să-l rog pe Frank să-mi împrumute, că o să-i dau de zece ori mai mult.
Și când va refuza îi voi spune:
- Ce fel de evreu ești tu, dacă dai cu piciorul la așa o oportunitate?!
(Cortina)
Eu am "câștigat" o dată la Neața cu Răzvan și Dani 1000 de euro.
Dar trebuia să plătesc în avans 100.
L-am întrebat pe individ dacă în dreptul numarului de telefon scrie fraier, a râs și a îinchis.
Ideea e că banii nu cresc în copaci, dar pot fugii cu viteza luminii.
Also, pass auf!

#22
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Mai nou in magazinele Kaufland difuzeaza mesaje antiteapa.
Cica sunt diversi de tepuiesc babele, suna la usa, se dau reprezentanti Kaufland si le propun diverse.

A venit si la mine o data (cu toate ca nu-s baba - am adaugat mentiunea ca sa nu apara discutii Posted Image ), cica am castigat 2 cutite de la Kanal D, la care deja ma pregateam sa pun mana pe toporul de snitele.
Cica sunt gratis cutitele dar trebuie sa platesc TVA-ul pt produsele castigate Posted Image
S-au inspirat si aia de la nigerieni.

SI io prost, dupa ce mi le-a inmanat trebuia sa la iau si sa-ncui usa, sigur trimiteau militia pt mine ca sa-si recupereze doua cutite de 10 lei vandute la suprapret si fara chitanta.

Edited by gumball3000, 18 August 2018 - 14:35.


#23
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1. Cum fac sa-ti devin simpatic ?
2. Asta este avocatul ?

Attached File  Frank_Moses.jpg   33.38K   5 downloads

#24
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011

View Postr_murphy, on 18 august 2018 - 14:00, said:

daca te-a lovit asa pandaxie de filotimie, imi lasi  mie supersonicul ? hai, te rrrrrooooooooooooogggggggg!!
Pandaxie (fandaxie?)...filotimie...Adică vrei să mă faci să par ignar. No more soup for you!

View Postdanb1961, on 18 august 2018 - 14:47, said:

1. Cum fac sa-ti devin simpatic ?
2. Asta este avocatul ?
1. Ca să fiu sincer, când o să am 4,7 milioane de dolari nu cred că o să-mi mai fie cineva simpatic.
2. La final o să-i trimit poza și o să-l spun că eu sunt Chuck, să zică merci că-l las în viață.

Acum vreo 10 ani mă sunase un individ din pușcărie, probabil, pe la ora 20 de pe număr ascuns. Cică Orange îmi dă un Nokia că-s client fidel. Eu, uau, nu am câștigat nimic în viața mea, să trăiască Orange, etc, etc.
Ala, deja plictisit, cică să-i dau 9 coduri de reîncărcare de 7 euro. Eu mă prefac disperat, ăla deja plusa, că dacă nu-i dau până la 22 codurile pierd premiul (pe care trebuia să-l ridic a doua zi din fața BCR din oraș). Îl implor să sune peste juma de oră că e un chioșc în zonă și sigur găsesc. Sună țeparul și întreabă dacă am găsit.
Eu, fericit, zic: da!
Bine, bine, dă codurile.
Încep să-i spun niște numere, mă întrerupe: cică nu e cod de Orange. Încep să-i zic altul. Ăsta: sunteți sigur că ați luat cartele Orange?
Eu: absolut sigur, că era mama dvs. acolo în spate cu niște negri și mi-a zis că-s bune.
Face deșteptul pauză câteva secunde, apoi zice: vreți să repetați?
Da, zic, era maică-ta, bre, n-auzi că lua ceva (nu pot zice pe forum, are legătură cu PSD în 2018, cumva, nu facem politică pe Fun) de la niște negri și cică sunt bune cartelele?

Ce a fost la gura lui...Ce ploua cu înjurături! Și ce înjurături! Poet al mahalalei era omul. Și acum râd cum zbiera că moldovene îți iau gâtul, te omor, îți omor familia, etc, etc.

#25
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,872
  • Înscris: 21.06.2016
Eu n-am primit emailuri d-astea in viata mea, doar pe contul de gunoaie pe care il dau la siteuri comerciale. Chiar daca or fi fost s-au intepenit in spam.

#26
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017

View Posttrollerul_de_serviciu, on 18 august 2018 - 13:24, said:

Aolo, ai cont de mail de 3 zile, acum ai descoperit apa calda ?!
păi şi-o fi pus centrală

#27
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011
Deci mi-a răspuns avocatul:
Attention Dear Client:

Greetings Sir i acknowledged your mail as personal advocate to late Mr.
Waldemar Stain i have most of his document both certificates required by
the bank are here in my chamber i want to remind you that once you got
these certificate from my chamber which now makes you the original fund
ownership as the bank will require at the end.

I wish to advise you to carry on your duty and discharge them properly i
wouldn't like situation where this transaction will end uncompleted this is
why i must keep reminding you to make sure your duties are well discharged
where necessarily needed without far of any reason i strong believe you can
handle it and make my old sick client Jennifer happy once again kindly
forward the both certificates to the bank and wait for their next
instruction.Thanks for reading.

Yours Faithful

Sir.Advocate: Franks Moses
Advocate Frank & Associates
Tell: +972-237-243-50

Ia priviți actele:
Attached File  Deposit_Certificate.pdf   233.08K   74 downloadsAttached File  Death_Certificate.pdf   334.2K   52 downloads

Ștampila băncii plus ce scrie sub ea...priceless. De numele și adresa spitalului (St Mary Long Beach CA din ... Jerusalem) ce să mai zici? Deja mi-e simpatic cum a stat el să scrie ștampila aia și cum a pus antet, adică e profi omu', nu?
Am dat forward către Bank of Isreal (vai, cât de tare...), aștept noile instrucțiuni.

Edited by Sabinatu, 18 August 2018 - 23:32.


#28
ursan2003

ursan2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 22.04.2007
Mor de ciuda cand vad ce noroc au unii
Eu am ratat o mostenire de prin Africa de Sud ,o mina de diamante si cateva milioane de $ .Totul pentru ca nu i-am trimis avocatului 500 USD

#29
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Cuantumul sumelor la ţepărie cam peste 500 dolari.
Unde trebuia trimis in cont bancar?
După contul ăla se poate afla al cui o fi?
Iti dai seama că sunt prin lume destui care chiar cred. De aceea si există ţepele, ptr că merg ici colo. Si nu se complica cu 50 dolari ci sume mai mari.

Edited by babarzotea, 19 August 2018 - 01:45.


#30
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
De fapt posibil să fie chiar din românia emailurile trimise sau din UE de la ţepari.
Ce apare acolo ca să te facă să crezi că e din africa sunt chestii modificate special să nu-ţi dai seama.
Conturile de livrare sunt de aşa natură că nici poliţia nu poate ajunge la destinatarul banilor.
Cu ce crezi că se ocupă toţi ăia care stau pe pc-uri degeaba pe la clicuieli si faucete?
Că doar n-or trăi din redevente acolo de ordinul 0,001 $ pe zi.
Mai sunt si tipi izolati care mai dau anunturi aşa cine stie poate prinde ceva.
Trebuie să fi inteligent la metoda de primit banii că altfel esti identificat, si sunt sume măricele, si totusi niciunul n-a fost prins vreodată desi s-au livrat in conturi bancare.

Sunt multe falsuri in mediul virtual tocmai ptr că e virtual deci modificabil

Si eu am plin spamul de la yahoo dar nici nu ma obosesc să citesc vreun mail de acolo, decat daca e ceva cine stie ce. Doar le mai dau delete la toate uneori

Edited by babarzotea, 19 August 2018 - 19:05.


#31
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011
Nici nu contează de unde sunt țeparii. Dacă trimiți bani unuia ca ăsta, care pune ștampila cu ,,Bank of Isral" și scrie apoi ,,Bank of Isreal" și falsifică la nivel de grădiniță certificatul de deces, cu ,,Long Beach CA, Jerusalem"... îți cam meriți soarta.

Apropo de celebra țeapă cu prințul nigerian, ia uite cine e adevăratul prinț (bine...unul din ei, de fapt):
http://www.ebaumswor...rince/85544814/

Sunt curios ce o să ceară acum Bank of Isreal.

#32
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Păi da, cum spuneam, practic din SUA (sau UE) şi apărea că-i din nigeria. Schimbase acolo inteligent niste chestii.
Autorităţile române nici nu s-ar fi deranjat,

Politistii abia folosesc un PC, iar DIICOT cică se păstrează ptr chestii mai grave terorism atentate după noile reglementări
Să se tot dea ţepe, pe OLX e jalnic din ce am auzit.

#33
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011
Mi-a trimis Bank of Israel un email cu un text atât de lung, că nu o să vă plicti cu el.
Ideea e să intru pe un link unde să-mi creez un cont.
Am început să bag datele personale, dar m-am împotmolit la pagina a doua; am cerut lămuriri.
Attached File  Screenshot_2018-08-20-09-33-47.png   109.85K   49 downloadsAttached File  Screenshot_2018-08-20-09-50-07.png   122.48K   51 downloads

A, doar un paragraf din textul emailului:
Bank of Israel is doing the consumer's banking on-line transaction we must trace the background of the sponsors and facilitators of this fund payment program. The sponsor of this payment program is the European Economic Community (EEC). And EEC is a conglomeration of countries in regional Europe evolving into an economic block with its Central Bank (European Central Bank (ECB)).

#34
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011
Cred că Bank of Isreal începe să bănuiască ceva.
Le cerusem lămuriri, iar acum am primit un email: ,,Please what is your full name"

Asta e, voi trăi în mod iliescian în continuare... căci, cum frumos zice proverbul, mai bine sărac și bolnav decât sănătos și bogat.

#35
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Păi dacă scri bulevardul coruptiei sigur că banuiesc si ei ceva

Fi mai exact, deci tu ar trebui să trimiti niste bani? unde si prin ce metodă? acolo contează ca să vedem cum actionează
Inscrierile pe diverse situri cu date reale, nu au nici o relevanta.

#36
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 28.07.2005
Do un search pe "whois" acest domain...vezi ce proaspat este si ... ce alte domenii sunt pe acolo !

Cred ca te-au refuzat ca nu vorbesti Franceza... chiar daca ei au spus ca stiu Daneza...
Te invidiez... :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate