Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Musulmanii și creștinii - cele două coarne ale Mielului

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#37
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpenticostalul, on 07 august 2018 - 17:32, said:

Am stat mult si m-am gandit (mai mult am stat, ce-i drept) si am ajuns la concluzia ca ai deplina dreptate.
Insa intre toate acele popoare ai asezat, pe buna dreptate poporul crestin și Fara sa ne suparam, ar trebui totusi sa precizam ca poporul crestin este format din trei subpopoare, dintre care Subpoporul Protestant este cel mai placut Domnului.


Am doi copii: câteodată pe unul apreciez mai mult, altădată pe celălalt. Dar amândoi îmi sunt la fel de plăcuți! Sunt tată, Dumnezeu este Tată și El. Deci, cred că simțim la fel!
Pe de altă parte, să nu uităm că vorbim despre coarne. Și, în cazul lor, vârful iese primul și rămâne primul, chiar dacă permanent i se adaugă noi straturi. Dar atât vârful, cât și straturile nou adăugate, formează un singur corn!

View Postpenticostalul, on 07 august 2018 - 17:32, said:

Toti cei sapte sunt hristos.
Din cate am auzit, in total in lume exista sapte hristosi.


Toți cei șapte sunt hristoși adevărați, dar unul singur este Fiul și Hristosul. Și, la fel cum Dumnezeu și-a ales un popor, în rând cu toți ceilalți dumnezeim, la fel și Fiul și-a ales un popor, în rând cu toți ceilalți fii.


P.S. Pe hinduși nu i-am băgat, ca religie, între cele șapte trimise de Dumnezeu, deși sunt răspândiți pe o suprafață extrem de mare, pentru că îi consider mai degrabă unul din cele două coarne ale Antihristului. Rămâne să mă conving.

Edited by Dorel666, 09 August 2018 - 12:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate