Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Musulmanii și creștinii - cele două coarne ale Mielului

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
topicul asta se potriveste de minune cu celalalt, cu preotul care a trait cu lapte de cerb, iaca, aparu' si mielu cu coarne.

#20
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Dorel666, on 04 august 2018 - 13:02, said:

Ce n-a reușit Hitler, vrea să reușească Merkel.  a reusit deja Cornu cel mic.(Merkel, sau Germania daca vrei, va ramane la nivel de breloc al Cornului Mic pana la sfarsit).
corectat.

Edited by Dude_2nd, 04 August 2018 - 13:17.


#21
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Dude_2nd, on 04 august 2018 - 13:14, said:

asta e berbec, nu mai e miel; deci n-are nici o treaba cu titlul topicului[ratat si astaPosted Image ]


pai daca Mielul e Hristos, atunci ala negru care il imita cum poate si el, mai ales prin cornitele de miel nu poate fi decat Antihristul, Prorocul Mincinos dupa cum mai e numita fiara cu cornite ca de miel dar care vorbeste ca un balaur. Deci n-are nici o treaba nici cu evreii, nici cu musulimii. Are treaba doar cu crestinii, ca din Crestinism iese Antihristul.

Musulmanii cred și ei în Hristos. Ceea ce înseamnă că tot un soi de creștini sunt. Deci, Antihristul, creștin sau musulman, tot creștin este și tot anti Adevăr.

Edited by Dorel666, 04 August 2018 - 14:06.


#22
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018
Deci eu nu inteleg o treaba.Voi citit biblia, care e scrisa de niste oameni, si luati tot de bun.
Daca era scrisa de Dumnezeu, intelegeam.

#23
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 carturarulobosit, on 04 august 2018 - 14:33, said:

Deci eu nu inteleg o treaba.Voi citit biblia, care e scrisa de niste oameni, si luati tot de bun.
Daca era scrisa de Dumnezeu, intelegeam.

Ai citit-o?

#24
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Dorel666, on 04 august 2018 - 14:06, said:

Musulmanii cred și ei în Hristos. Ceea ce înseamnă că tot un soi de creștini sunt.
si dracii cred. si totusi nu sunt "un soi de crestini". :)

#25
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

 Dorel666, on 04 august 2018 - 14:06, said:

Musulmanii cred și ei ĂŽn Hristos. Ceea ce ĂŽnseamnă că tot un soi de creștini sunt. Deci, Antihristul, creștin sau musulman, tot creștin este și tot anti Adevăr.
E o figura importanta in Islam, un mare profet, dar i se neaga statutul divin, nu este considerat Dumnezeu sau Fiul lui Dumnezeu.
Asa ca...de unde atatia crestini ?

#26
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Fiecare spun ca ei sunt credinciosi si ceilalti sunt pagani, numai ca unii se refera la Iisus iar ceilalti la Mahomed.

#27
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,088
  • Înscris: 10.09.2008

 Dorel666, on 04 august 2018 - 12:54, said:

Da fapt, Biblia spune că Mielul și Fiara vor sta față în față: Mielul cu două coarne, creștini și musulmani, Fiara tot cu două coarne, creștini și musulmani! De fapt, cei care le-au deschis ușa se pregătesc pentru înfruntarea finală, când Fiara și Mielul se vor bate, ca doi berbeci, coarne în coarne.

Nu va fi o problemă la bătaia în coarne, pentru că Mielul apocaliptic are 7 coarne. Deci scor 7-2. :)

”Am văzut stând în picioare un Miel. Părea junghiat şi avea şapte coarne” (Apoc. 5:6)



#28
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 logic1, on 05 august 2018 - 17:17, said:


Nu va fi o problemă la bătaia în coarne, pentru că Mielul apocaliptic are 7 coarne. Deci scor 7-2. Posted Image

”Am văzut stând în picioare un Miel. Părea junghiat şi avea şapte coarne” (Apoc. 5:6)



Interesant... Aceasta îmi scăpase din vedere. Mulțam fain!

#29
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 Dorel666, on 04 august 2018 - 11:42, said:

adică două popoare ce cred în Hristos: creștinii și musulmanii
Crestinii si musulmanii sunt... doua popoare?

 logic1, on 05 august 2018 - 17:17, said:

”Am văzut stând în picioare un Miel. Părea junghiat şi avea şapte coarne” (Apoc. 5:6)
Cele sapte coarne sunt poporul crestin, poporul musulman, poporul mozaic, poporul sintoist, poporul budist, poporul hindus, poporul animist si poporul bahaist.

#30
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Sfinte....dar ce avem aici?Posted Image  Ai inceput sa scoti si tu din tolba deconspirari profetice?Posted Image

#31
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Sunt la inceput, nu am antrenamentul unora dintre voi, dar imi plac provocarile si lucrurile noi :)
Asadar ma gandesc serios sa ma inscriu in... Clubul Profetilor.

#32
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 penticostalul, on 06 august 2018 - 09:04, said:

Sunt la inceput, nu am antrenamentul unora dintre voi, dar imi plac provocarile si lucrurile noi Posted Image
Asadar ma gandesc serios sa ma inscriu in... Clubul Profetilor.
I se spune CUIBUL Profeților. Vezi, fiind la început nu aveai de unde să știi. :icecream:

#33
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 penticostalul, on 06 august 2018 - 09:04, said:

Sunt la inceput, nu am antrenamentul unora dintre voi, dar imi plac provocarile si lucrurile noi Posted Image
Asadar ma gandesc serios sa ma inscriu in... Clubul Profetilor.
esti binevenit.   :)

ia vinde-ne si noua niste nestemate de o valoare inestimabila. spirituale, desigur.Posted Image

#34
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 penticostalul, on 05 august 2018 - 21:33, said:

Crestinii si musulmanii sunt... doua popoare?




Da!

Deuteronomul 32:21 Mi-au întărâtat gelozia prin ceea ce nu este Dumnezeu, M-au mâniat prin idolii lor deşerţi. Şi Eu îi voi întărâta la gelozie printr-un popor care nu este un popor. Îi voi mânia printr-un neam fără pricepere.

 penticostalul, on 05 august 2018 - 21:33, said:

Cele sapte coarne sunt poporul crestin, poporul musulman, poporul mozaic, poporul sintoist, poporul budist, poporul hindus, poporul animist si poporul bahaist.

De bahaisti am auzit, de animisti, ca popor, nu prea. Dar eu as zice, mai degraba, ca cele sapte coarne sunt: evreii, crestinii, musulmanii, sintoistii, budistii, zoroastristii si confucianistii. Acestea sunt cele sapte  mari religii, trimise de Dumnezeu in toata lumea. Numai ca, amu, mai trebuie si demonstratia, adica sa gasim elementele de identificare corecte, dintre acestea si coarnele Mielului. Oricum, ma bucur ca ai acceptat provocarea!

P.S. Si trebuie facuta diferenta intre Mielul cu sapte coarne si cei sapte miei, fiecare cu doua coarne, dintre care unul este Mielul lui Dumnezeu, adica Hristos.

Edited by Dorel666, 06 August 2018 - 14:31.


#35
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Topicul asta e despre coarne sau despre cornuri?

#36
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 Dorel666, on 06 august 2018 - 14:30, said:

Dar eu as zice, mai degraba, ca cele sapte coarne sunt: evreii, crestinii, musulmanii, sintoistii, budistii, zoroastristii si confucianistii.
Am stat mult si m-am gandit (mai mult am stat, ce-i drept) si am ajuns la concluzia ca ai deplina dreptate.
Insa intre toate acele popoare ai asezat, pe buna dreptate poporul crestin și Fara sa ne suparam, ar trebui totusi sa precizam ca poporul crestin este format din trei subpopoare, dintre care Subpoporul Protestant este cel mai placut Domnului.

 Dorel666, on 06 august 2018 - 14:30, said:

Acestea sunt cele sapte  mari religii, trimise de Dumnezeu in toata lumea.
Este clar ca sunt trimise de Dumnezeu.
Pentru ca au fost adoptate de oameni.

 Dorel666, on 06 august 2018 - 14:30, said:

P.S. Si trebuie facuta diferenta intre Mielul cu sapte coarne si cei sapte miei, fiecare cu doua coarne, dintre care unul este Mielul lui Dumnezeu, adica Hristos.
Toti cei sapte sunt hristos.
Din cate am auzit, in total in lume exista sapte hristosi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate