Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Lord of the Rings - Battle for Middle-Earth 2

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
Oameni buni, ma joc pe jocul asta de 2 zile. Am ajuns la ultima missiune din "Good Campaign"...trebuie sa alungi fortele raului din Middle-Earth atacand fortareata de la Dol Guldur. Toate bune si frumoase. Ai toti eroii, multe unitati etc. Problema este ca la un moment dat, un val de trolli vine sa atace baza. OK...ii omor pe toti...dar vad ca mai ramane unul, cu minimum de viata care orice ai face nu vrea sa moara. Am incercat cu Elrond, Glorfindel si Gloin, l-am summonat pe Tom Bombadil, cu un batalion de cavalerie, doua de arcasi si doua de luptatori, 3 catapulte de la dwarfi si un vultur si nimic (toti odata),i nu vrea sa moara. Sa nu mai vorbesc ca am dat si cu doua vraji super tari. Am observat ca trollul are o stea mica deasupra capului. A reusit careva sa treaca de treaba asta?

#2
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postc1p0, on Feb 28 2006, 14:54, said:

A reusit careva sa treaca de treaba asta?
eu da, dar nu imi mai aduc aminte cum, ca l-am jucat cam acum 1 an.
cred ca trebuie sa distrugi vre-o/toate cladire/cladirile

#3
azaret

azaret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 26.07.2005
acum 1 an nu aveai cum, sa il joci c lord of the rings battle of midle earth 2 a aparut acum citeva zile.

#4
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
OK; scuze; acum am vazut ca era vorba de 2

#5
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
Este un bug. S-au plans mai multi de chestii asemanatoare. Ai instalat update-ul 1.01 ?

#6
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
Am incercat sa salvez jocul sa sa incarc salvarea dar tot asa facea. Am reusit pana la urma sa trec, a trebuit sa iau misiunea de la inceput.  oricum  e ciudata faza...

#7
georgemarian

georgemarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.02.2006
Sincer e naspa jocul, acum sa nu se supere cei carora le plac astfel de jocuri.  :worthy:

#8
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
JohnnyUSA: Da, si eu cred ca era vb de un bug. Aveam instalat update-ul de 1.01 cand l-am jucat. Ciudata treaba.

georgemarian: fiecare are dreptul la opinie. mie nu mi se pare un joc chiar asa de rau, insa nu prea isi mai avea rostul.....mai ales pentru ca Battle for Middle-Earth (primul) trecuse deja prin toata povestea....in fine

#9
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
nu ati prins ideea, aici se prezinta ce se intampla in regatul elfilor & dwarfilor in timp ce Frodo & compania incercau sa duca inelul & stuff.

#10
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
ba da man, am prins ideea...doar ca nu mai este asa de interesant......nu mai sunt bataliile epice etc...actiunea in joc incepe pe la sfarsitul fellowship-ului (cartea) cand rivendell-ul e atacat....pe  urma pleci cu glorfindel, scapi niste dwarfi de un dragon etc., in final dupa ce frodo distruge inelul si trebuie sa alungi fortele raului definitiv...mie cel putin nu mi s-a parut la fel de interesant ca primul...

#11
Ionut15

Ionut15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.02.2007
daca nu vrei sa instalezi vreun patch iti recomand sa iti muti baza in alta parte sau sa mai faci una, fiindca cred ca nu poti scapa de el din cate imi aduc yo aminte, in caz ca nu merge zic sa restartezi misiunea

#12
David_boss

David_boss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.11.2007

View Postc1p0, on Feb 28 2006, 14:54, said:

Oameni buni, ma joc pe jocul asta de 2 zile. Am ajuns la ultima missiune din "Good Campaign"...trebuie sa alungi fortele raului din Middle-Earth atacand fortareata de la Dol Guldur. Toate bune si frumoase. Ai toti eroii, multe unitati etc. Problema este ca la un moment dat, un val de trolli vine sa atace baza. OK...ii omor pe toti...dar vad ca mai ramane unul, cu minimum de viata care orice ai face nu vrea sa moara. Am incercat cu Elrond, Glorfindel si Gloin, l-am summonat pe Tom Bombadil, cu un batalion de cavalerie, doua de arcasi si doua de luptatori, 3 catapulte de la dwarfi si un vultur si nimic (toti odata),i nu vrea sa moara. Sa nu mai vorbesc ca am dat si cu doua vraji super tari. Am observat ca trollul are o stea mica deasupra capului. A reusit careva sa treaca de treaba asta?

Da,fortareata Dol Guldur,am stat 2 ore la ea.Faza e ca ajungi si trebuie sa iti stabilezi o baza,de hai peste asta si vin armate...........ok.Si cand ajung entii trebuie sa te pregatesti de tac.Distruge fiecare locuinta din Dol Guldur(nu neaparat si zidurile).Dar pentru binele tau,epntru a nu pierde nici un soldat,mai intai castigi podurile si apoi folosesti chiar si 1 ora daca iti ia doar puterile Evenstar.In special caii de apa,niste arcasi tari,meteoriti.O sa iti ia ceva de o sa iti vina sa tipi sa te auda tot blocul.Dar are inamicul enervantul ala de Barlog.

PS:aaaaa.....si ataca zidurile cu entii,de asemenea turnurile.Si nu duce oamenii la portile lui Dol Guldur ca dai bani degeaba.

PSS:Foloseste-l pe Tom Bombadil.La ziduri,la case,la orci.Si distruge fortareata

#13
RiCaDdO

RiCaDdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 29.12.2006
mi`au placut toate pana acum si 1 si 2 si witch king.... sper sa apara altu.... vreo veste ????

#14
David_boss

David_boss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.11.2007

View PostRiCaDdO, on Jan 24 2008, 00:53, said:

mi`au placut toate pana acum si 1 si 2 si witch king.... sper sa apara altu.... vreo veste ????

Nu stiu cum o sa ti se para dar incearca War of the Ring™.E destul de frumos

#15
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
jocul e prea misto lam terminat doar ca a fost cam destul de greu dar cu evil campain a fost mai usor decat cu cei buni

#16
warriorboy

warriorboy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 201
  • Înscris: 26.08.2007
si eu l-am terminat dar doar cu good campaign

#17
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Primul BFME eu zic ca e mai reusit, asta are grafica mai buna, poti construi unde vrei insa primul cuprinde bataliile ADEVARATE din Batalia pentru "taramul" mijlociu.Campania BFME 2 in opinia mea e o umplutura.A aparut ConQuest, e frumos dar si eu as vrea un BFME3, desi sincer nu as mai lansa vreunul (LOTR e deja vechi, chiar daca cel putin filmul a facut ravagii).

#18
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
1 si 2 mi sau parut foarte reusite in schimb The witch king mi sa parul slab de tot.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate