Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Castig fabulos la Loto - tu cum ai proceda?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
95 replies to this topic

#1
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008
Tocmai s-a luat la Joker potul de 4,5 milioane de euro, daca ai fi castigat tu, cum s-ar schimba viata ta?
a) o iau pe 'aratura': bautura, femei, petreceri, masini tari...ii fac praf in cel mai scurt timp;
B) cu nimic, ii donez pe toti pentru Catedrala Mantuirii Neamului;
c) ii investesc, si daca, da in ce?
d) ii pun in banca si ma duc in continuare la serviciu ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat...
samd

Posted Image

#2
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
1 - Esti oltean?

Daca eram milionar in euro imi permiteam sa imi cumpar o sticla de suc fara sa imi para rau de bani.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postsilwer, on 03 august 2018 - 06:16, said:

Tocmai s-a luat la Joker potul de 4,5 milioane de euro, daca ai fi castigat tu, cum s-ar schimba viata ta?\

Cred ca ai vrut sa zici castig "dubios" la Loto.  Premiul cel mare nu mai fusese castigat din 2016 si ieri, ce sa vezi, la extragerea Jocker, au iesit doua numere pe care nu le-ar pune nici drku, pe bilet, adica capetele grilei - 1 si 45.

Si totusi cineva le-a bifat corect, nu numai pe astea ci si pe celelalte si... surpriza-surprizelor, chiar si Jockerul - 20.  Aplauze !!  Castigatorul este din Teleorman..

Nu vreau sa fac speculatii dar parca prea le aseaza cineva "cu mana" castigurile astea la Loto.

Sa nu cumva sa castige pesedeul bani de salarii si pensii din aceasta extragere.

Edited by rosix, 03 August 2018 - 06:54.


#4
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Intamplator e din teleorman. Ce bulan.

#5
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 29.10.2017
Cred ca sunt date pe sub mana.


#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Eu m-am saturat de povestile astea cu oameni simpli, sarmani, pensionari, care joaca o singura varianta simpla si castiga milioane de euro la Loteria Romana.

Voi?

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003

View Postsilwer, on 03 august 2018 - 06:16, said:

c) ii investesc, si daca, da in ce?
d) ii pun in banca si ma duc in continuare la serviciu ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat...
samd
In ordinea numerelor de pe tricou d) si apoi c).

Investesc in imobiliare. Avand in vedere talentul meu de antrepenor cred ca e solutia cu cele mai mici sanse de a investi fara pierderi mari de bani.

#8
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007


100 de apartamente cu o camera în Timișoara  (100 x 35.000=3.500.000) și restul la ciorap/banca pentru situații neprevazute.
Profit lunar 100 x 200 = 20.000 Euro (250/luna se închiriază în Timișoara și 50 euro ii păstrezi pentru renovări, etc)

Dacă ii depui în banca ieși rău de tot în dezavantaj.

1) Dacă ii depui în euro la bancă după un an scoți mai puțin decât ai depus.
2) Dacă ii depui în lei ai 3%/an dobânda ~ 9000 Euro/luna dar dezavantajul ca banii se vor devalorizat.


#9
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
caut pe net cea mai puternice firma de consiliere financiara si programez o discutie cu unul de acolo la care nu ii zic ca ma castigat la loto ci ca reprezint un investitor strain care doreste sa plaseze pe piata 3 mil euro. de restul imi iau ciorapi multi :D

#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postzile_san, on 03 august 2018 - 07:35, said:

caut pe net cea mai puternice firma de consiliere financiara si programez o discutie cu unul de acolo la care nu ii zic ca ma castigat la loto ci ca reprezint un investitor strain care doreste sa plaseze pe piata 3 mil euro. de restul imi iau ciorapi multi Posted Image

Adica tu, Gigel, castigator la Loto, n-ai sti ce sa faci cu banii, tre sa intrebi un destept de pe aici care sa-ti spuna in ce imobiliare sa bagi?  Adica n-ai sti si singur sa cumperi doua-trei apartamente in zona buna si sa-ti dai demisia de la jobul pe care il ai? Sau sa bagi niste bani pe bursa.. Sau sa cumperi de ceva maruntis ceva crypto?

Nu stiu... n-am incredere in Loteria Romana.  S-a furat atata in tara asta incat nu vad de ce Loteria ar fi ramas neatinsa de mana lunga a escrocilor.  Cand eram mai tanar jucam macar o data pe luna.
Acum, nu stiu.. am inceput sa ma indoiesc serios ca bilele alea nu-s lucrate inainte de a fi introduse in urna.  Plus ca, vreo cativa ani (multi) s-au "ocupat" niste escroci de greci de sistemele loteriei (contract castigat cu cantec)... cum drku sa mai ai incredere?

Edited by rosix, 03 August 2018 - 07:58.


#11
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
De ce sa-ti dai demisia?

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Intotdeauna cand castiga unu trebuie sa fie ceva dubios... in realitate este simpla sansa, ce importanata are ce numere sunt... niciuna.
Ce treaba are lumea cu modul de procedare al aluia, oricum nu o sa castige mai nimeni prea curand... dat fiind sansele infime ?

In rest varianta D a initiatorului e cea normala insa in sinea ta vei sti ca poti sa-ti indeplinesti visurile si te apuci... casa, teren, educatia la copii, firma etc...

Edited by andreic, 03 August 2018 - 08:06.


#13
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017
As plati campanii masive de informare a populatiei din Romania despre ce inseamna coruptia si cum le distruge coruptia viata romanilor.
De asemenea campanii de combatere a fake-news-urilor.

Edited by zartdato1-0, 03 August 2018 - 08:07.


#14
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Si cu ce te ajuta personal treaba asta adica sa faci treaba statului ?

Edited by andreic, 03 August 2018 - 08:07.


#15
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View Postzartdato1-0, on 03 august 2018 - 08:05, said:

As plati campanii masive de informare a populatiei din Romania despre ce inseamna coruptia si cum le distruge coruptia viata romanilor.
De asemenea campanii de combatere a fake-news-urilor.
Deci ai face la randul tau manipulare.
Nu mai bine populatia sa gandeasca pentru ea?

#16
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
cred ca terenul agricol e inca cea mai buna investitie

4000 de hectare ?!?

loteria e sigur facatura, de ce nu folosesc o urna mobila si sa extraga un om "random" din ea?

de ce nu se deschide "gaurica" la timp fix sau comandata de un om?

fiecare bila are un cod RFID (ca si cardurile touch-less) si mai au si camere de filmat foarte rapide, stiu cand sa deschida "gaurica" si ce bila e pe traiectorie

dinainte de extragere stiu deja toate combinatiile jucate, deci stiu si combinatiile ne-jucate sau cea "care trebuie sa iasa"

de asta numerele extrase sfideaza orice probabilitati

la bulgari parca au publicat in ziar din greseala numerele castigatoare care "trebuiau sa iasa" urmatoarea saptamana ?

Edited by Oxigen1234, 03 August 2018 - 08:32.


#17
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

View Postandreic, on 03 august 2018 - 08:07, said:

Si cu ce te ajuta personal treaba asta adica sa faci treaba statului ?

Care stat?

View PostArgent, on 03 august 2018 - 08:10, said:

Deci ai face la randul tau manipulare.
Nu mai bine populatia sa gandeasca pentru ea?

A explica cat de nociva este coruptia nu este manipulare.

#18
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
n-am mai urmarit demult extragerile loto, dar intr-o vreme, desi nu jucam (nu am jucat . niciodata) mi-a atras atentia faptul ca la 4-5-6 extrageri consecutive, ieseau in permanenta grupuri de 2 numere consecutive in aceeas extragere. daca voi sunteti in stare sa-mi dati o formula statistica cacare sa explice "coincidentele astea" si care-i probabilitatea ca la un numar apreciabil de extrageri sa iasa acele "consecutivuitatzi" .. va dau o tzuica fiarta!!

Edited by r_murphy, 03 August 2018 - 08:25.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate