Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Castig fabulos la Loto - tu cum ai proceda?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
95 replies to this topic

#37
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostEMPP, on 03 august 2018 - 12:56, said:

aveți impresia că-s bani mulți și nu veți mai lucra niciodată iar din distracții nu veți mai ieși. nu am mâini la degete inclusiv cele de la picioare să vă dau exemple de indivizi care au avut mult mai mulți bani și li s-au strecurat printre degete precum ouăle de broască și-au rămas lefteri. de cei cu păcănele nu mai zic nimic că știu și din ăștia
Bun, dar la subiect ai ceva de comentat? Castig fabulos la Loto - tu cum ai proceda?

Se pot cheltui in multe feluri, dar oricuim ar fi cheltuiti sunt bine cheltuiti. Posted Image

Edited by poadol, 03 August 2018 - 13:22.


#38
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017
Imi termin de construit casa si de restul fac niste cursuri de calificare ca sa invat ceva util ca sa ii pun înapoi pe aia cheltuiti pe casa :)

#39
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostEMPP, on 03 august 2018 - 12:56, said:

aveți impresia că-s bani mulți și nu veți mai lucra niciodată iar din distracții nu veți mai ieși.nu am mâini la degete inclusiv cele de la picioare să vă dau exemple de indivizi care au avut mult mai mulți bani și li s-au strecurat printre degete precum ouăle de broască și-au rămas lefteri.de cei cu păcănele nu mai zic nimic că știu și din ăștia
Cele 2 milioane si de euro sau 3 milioane si de euro care raman dupa impozite si taxe, pe care le papa Statul, sunt suficienti pentru cati ani daca ar ramane numai suma initiala nuda iar eventuala dobanda ar fi donata, considerand ca ai 35 de ani?

3.325.000 euro ar ajunge pentru 65 de ani daca ai cheltui lunar 4.262,82 euro/ luna, adica aproximativ 51.153,84 euro/an, evident dobanda daca exista va fi donata.

Edited by poadol, 03 August 2018 - 13:31.


#40
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
M-as trezi din somn, mi-as  scoate mana cazuta in olita de noapte pregatita linga pat si m-as spala repede pe maini.

#41
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
poadol -acesta este calculul care-l fac toți  dar uită un lucru important.NU-L RESPECTĂ. aia-i pute,mașina scârțâie,merge și ia amiaza la viena,își cumpără rochie de 50.000 de euro iar când se trezește este la fel ca înainte de-a câștiga dacă nu mai rău

fără bani

#42
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
20 de camioane Scania cu 20 de soferi si contract pe UK- tramping intern .Invarti banii cu lopata .

#43
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Mda.

Attached Files



#44
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011

View Postpoadol, on 03 august 2018 - 15:04, said:

Mda.
tare articolul. e clar ca nu e usor de gestionat asa suma de bani de catre o persoana care gestioneaza lunar 3000 lei sa zicem

#45
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

View Postzartdato1-0, on 03 august 2018 - 08:23, said:

Care stat?
In care traiesti.

#46
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Problema e ca de fapt, castigatorul inca anonim din Teleorman e dracneea, ca sa-si mai spele ceva din banii negri cu care si-a construit mosia lui si-a lu´fiu-su.

#47
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

View PostGingisHan2015, on 03 august 2018 - 14:31, said:

20 de camioane Scania cu 20 de soferi si contract pe UK- tramping intern .Invarti banii cu lopata .
îi învârți în reparații imediat ce se prind șoferii că ești habarnist.o afacere nu funcționează doar dacă ai bani să o începi.te papă cu tot cu fulgi cei din interior.dacă dădeai exemplu cu 50 de taximetre puteam să-ți arăt  concret un faliment tot pebază de  nepricepere

într-o afacere nu banii sunt totul

afacerea se clădește iar cei din exterior care n-au clădit nimic spun numai povești cum au văzut la alții că fac

Edited by EMPP, 03 August 2018 - 20:04.


#48
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Poate tu esti habarnist .Ca bun simt e clar ca iti lipseste .

#49
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
As pleca din tara sa ii cheltui pe meleaguri mai civilizate.

#50
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Eu, daca as fi bucurestean, as depune dosar de pensie si apoi as sta la coada pentru excursia in Grecia :P

#51
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
probabil ca sunt cativa useri care au o avere mai mare decat asta
sa ne spuna ei ce fac

#52
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
GingisHan -dacă ai citi și-ai înțelege ce am scris ai vedea că NU pe tine te-am făcut habarnist.da...(ca să-ți explic era vorba de câștigătorul la loto care dacă de azi are bani de mâine nu-i profesor sau este?)

vorbeam de patronul șoferilor

#53
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Oh. Scuze atunci .Posted Image

#54
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,494
  • Înscris: 29.10.2017
Daca ar reveni la o urna strict mecanica, fara pic de electronica in ea, as juca si eu la loto.
In acest sistem grecesc, se fura la greu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate