Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Crearea unei demisii ÎN NUMELE MEU!

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#19
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
Omul a fost corect , ti-a platit zilele erai in perioada de proba , chestia cu demisia probabil a fost o eroare.

#20
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
O fi incercat sa profite de ea, iar daca a vazut ca nu se lasa, a fortat-o apoi sa isi dea demisia, multi patroni procedeaza asa.

#21
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,804
  • Înscris: 03.02.2007

View Postananiamadalin, on 26 iulie 2018 - 11:13, said:

Care parte din "am găsit actele pe masă'' nu o înțelegi?

Înțelegi mai greu tu un pic. De ce ți-a pus actele pe masă? Așa fără motiv? Nu ți-au spus nimic în acel moment? Nu ai nicio bănuială?

#22
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Un ins lipsit de scrupule .Un student care si munceste vara eu il gasesc a fi de admirat .Tot respectul unui batran  tata  pentru tine,  Madalin . Esti un tanar  de nota 10 si de admirat, repet .
Probabil e mai acceptabila o duduita focoasa pentru un libidinos de patronache roman .Multa bafta in viata si Dumnezeu sa iti ajute .Respect,  baiatule ! Posted Image

#23
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostAldulescu, on 26 iulie 2018 - 11:51, said:

O fi incercat sa profite de ea, iar daca a vazut ca nu se lasa, a fortat-o apoi sa isi dea demisia, multi patroni procedeaza asa.
De care ea ? Nu avea motiv sa forteze vreo demisie.

#24
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Eu din decizia postata inteleg ca pana la urma nu a folosit acea demisie, ci te-a dat el afara in baza articolului care ii permite in perioada de proba sa te dea afara.
Deci a aplicat strategia clasica de patrolache, iti pune demisia in fata si te preseaza sa semnezi in mod ilegal si daca nu o semnezi aplica planul B care are aparenta legala sau chiar este legal, in cazul lui, noroc mare ca erai angajat nou si a putut folosi asta ca motiv legal.
Oricum modificarea aia la codul muncii a aparut special pentru cei ce ruleaza angajatii ca pe sosete sa ii scape de belele daca se trezeste vreo soseta sa faca plangeri cu privire la metodele prin care ii dadeau afara pe vremuri.
Concluzia... un angajator mizerabil, bine ca ai scapat de el. Nici macar nu platea bine... doar salariul minim.

Cel mai probabil a gasit o pipita maleabila, patronii de genul asta vor femei ca astea sunt usor de supus in locurile de munca care nu necesita obligatoriu barbati, adica vanzatoare, casiere, promoter, ospatarita, lucratoare la bar, etc

Edited by lexis1, 26 July 2018 - 12:21.


#25
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View PostGingisHan2015, on 26 iulie 2018 - 11:56, said:

Probabil e mai acceptabila o duduita focoasa pentru un libidinos de patronache roman.
In anumite medii gagicile dau mai bine pentru clienti. In cazul de fata vin terminatii si stau/cheltuie mai mult daca isi clatesc ochii cu o tata sau o buca.
Cand aveam vro 19 ani tin minte ca m-a refuzat un patronache direct " a nuuuu, vreau fata nu baiat ".

Edited by vimann, 26 July 2018 - 12:23.


#26
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Am curățat topicul de offtopic și miștocăreli. Cine mai postează așa ceva ia pauză.

#27
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Right .Cand am adus Hanitza in orasul actual am vorbit cu un pusti, mare patron,  sa o angajeze .Buna bucatareasa, cu experienta in restaurante adevarate nu gogoserii de colt de strada .
Mi-a cerut sa o vada intai.
-Ce vrei sa vezi, are doua maini, doua picioare, doua tzatze,  ca toate muierile .Buna meseriasa, a lucrat la, a lucrat la ...Ce sa vezi la o femeie de 50 de ani ? O pui la bara sa danseze cumva ?
Ei, nu, da ziceam sa nu fie nici prea in varsta, zice mocofanul .Ne orientam la fete mai rezistente, mai in putere .Sa nu-l bagi in ma-sa ?
Iaca nici prin cap nu mi-a trecut sa o vada el intai, si lucra foarte bine de 5 ani undeva unde cautau doar experienta si meserie, nu aspect fizic de zeita, dar care sa  isi taie degetele in bucatarie cu cutitul la treaba !
In alta ordine de idei, gestul e imoral, dar juridic, fiind in perioada de proba de 90 de zile,  are acoperire legala din pacate,  patronul asta al lui Madalin !

Edited by GingisHan2015, 26 July 2018 - 12:39.


#28
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Hmmm, eu vad 2 poze.
Una cu, probabil, un pasaj din contract.
A doua cu incetarea contractului de munca.
Unde e poza cu demisia ?!

#29
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Nu e corect ca a facut demisie in numele tau. E fals in acte. Probabil nu a vrut sa se complice cu alte chestii, ca daca esti in proba, oricum putea sa-ti zica ca de maine nu mai are nevoie de tine.

#30
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Până la urmă n-a fost nicio demisie, o fi vorbit cu cine se ocupă de personal și i-a explicat că n-are nevoie de falsuri sau alte măgării. Fiind în perioada de probă l-a încetat  legal.

#31
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Asa inteleg si eu din ce a atasat.
Probabil a ramas cu impresia ca a falsificat din cauza ca i-a pus in fata demisia intai.
Dar pe decizie scrie clar ca nu a demisionat.

#32
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Am șters pozele pentru că avea toate datele acolo și oricum la asta se ajungea (cerea să se elimine).

#33
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Oricum nu erau hostate pe softpedia, deci era safe to keep.

#34
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Pentru el nu era.

#35
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Parca daca esti concediat, poti primi ajutor de somaj, daca iti dai demisia, nu primesti. Am dreptate?

#36
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu se aplica in cazul de fata.
Legea 76/2002
ART. 34
(1) Şomerii prevăzuti la art. 17 alin. (1) beneficiază de indemnizatie de şomaj dacă
îndeplinesc cumulativ următoarele condiŃii:
a) au un stagiu de cotizare de minimum 12 luni în ultimele 24 de luni premergătoare datei
înregistrării cererii;

Edited by pasilla, 26 July 2018 - 16:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate