Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Bilantul paralel

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu stiu cati dintre voi ati vazut cele 3 filmulete propagandistice ale duamnei Firea, personal nu am rezistat sa vad niciunul integral, m-am abtinut cu greu sa nu Posted Image in momentul in care se lauda cu spitalul/policlinica noua de la Victor Gomoiu, lucrare care se afla in desfaurare cu ani buni inainte ca aceasta sa fi auzit macar de existenta proiectului.
Dar nu despre propaganda din acele filmulete e vorba, s-au ocupat deja si altii care sa demonteze fiecare "realizare" (cu ghilimele pentru ca nu sunt proiecte incepute de ea ca sa putem spune ca ar fi avut vreo contributie in finalizarea lor).

Astazi avem si bilantul paralel:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aWyhuNEPccI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bilant pe care probabil votantii simabilei nu vor apuca sa-l vada vreodata, cel putin nu fara sa mai schimbe de pe posturile acela TV detinute de patroni condamnati penali sau fugari.

P.S: In fimulet ii canta unii chiar si de "La multi ani" Posted Image

Edited by gumball3000, 20 July 2018 - 19:10.


#2
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Auzi nenea si daca n-ai rezistat matale, ca te stiu om serios, de ce vrei sa ne prostesti pe noi sa le vizionam?  Reclama mascata?Posted Image

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postwagmich, on 20 iulie 2018 - 19:18, said:

Auzi nenea si daca n-ai rezistat matale, ca te stiu om serios, de ce vrei sa ne prostesti pe noi sa le vizionam?  Reclama mascata?Posted Image
N-am rezistat la filmuletele facute de Firea, cel de sus e o adevarata capodopera cinematografica.
La fazele cu bataia din statia RATB intre cetatenii de etnie, ori la cea cu doamna de se urca din greseala in autobuzul cultural, chiar am dubii daca sunt faze reale, par regizate, dar joaca parca prea bine actorii ca sa fie regizate.

Edited by gumball3000, 20 July 2018 - 19:28.


#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Ce mai conteaza, oricum am fost luati de prosti cu totii.

Si Negoita in sectorul 3 face, periodic, astfel de filme dar macar se mai vede cate ceva dupa el.

Edited by rosix, 20 July 2018 - 19:24.


#5
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

View Postrosix, on 20 iulie 2018 - 19:22, said:

Ce mai conteaza, oricum am fost luati de prosti cu totii.

Si Negoita in sectorul 3 face, periodic, astfel de filme dar macar se mai vede cate ceva dupa el.
Pai la o gaura de 53 de milioane, se vede, sigur ca se vede.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postrosix, on 20 iulie 2018 - 19:22, said:

Ce mai conteaza, oricum am fost luati de prosti cu totii.

Si Negoita in sectorul 3 face, periodic, astfel de filme dar macar se mai vede cate ceva dupa el.
Da, de obicei te poti vedea chiar si tu dupa el, in lacurile care se formeaza in apropiere de Piata Alba Iulia dupa ce da cate o ploaie.
Se vede ca a facut treaba buna si pe Decebal, unde de la an la an se inmoultesc in trotuar cioturi de tevi de la terasele neautorizate ale celor de se extind pe acolo vara.
Doua perechi de incaltari mi-am tufut in ele. Si nu sunt alea singurele capcane puse, vezi marmura lucioasa de pe bulevardul Unirii, risti sa-ti crapi capul dupa ce da cate o ploaie pe acolo.

Edited by gumball3000, 20 July 2018 - 19:31.


#7
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Inutilitati propagandistice . Problema retelelor telescopice de apa cand o rezolva ? O smecherie damboviteana prin care cetatenii captivi le platesc lor pierderile imense de apa fara ca ei sa investeasca un banut .
O sarlatanie ilegala, legea prevede ca limita proprietatii trebuie sa fie in fata imobilului,  unde se monteaza contorul, nu la 200 de metri ca acum.

#8
whoswho69

whoswho69

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 02.10.2006

View Postgumball3000, on 20 iulie 2018 - 19:08, said:

Astazi avem si bilantul paralel:
Asta e mizilic, maruntisul ramas de la adevaratul bilant paralel, ala din sertarul bine incuiat al duamnei primar, bilant care are 6-7 zerouri in plus. Mai exact 1,24 miliarde euro in 2018. Sa ne-ntelegem bine, miliarde, da?

Edited by whoswho69, 20 July 2018 - 19:43.


#9
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2dhoddPnC5c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ciine, 20 July 2018 - 20:05.


#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postgumball3000, on 20 iulie 2018 - 19:25, said:


Doua perechi de incaltari mi-am tufut in ele. Si nu sunt alea singurele capcane puse, vezi marmura lucioasa de pe bulevardul Unirii, risti sa-ti crapi capul dupa ce da cate o ploaie pe acolo.

Da cine va pune, bai nene, sa mergeti desculti prin Bucuresti. Va credeti la Paris, unde va credeti?

#11
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Are pamant in cap, blondei nu-i creste par, ii creste iarba.

#12
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
2018 - anul centenarului.
An in care, la nivelul de varf al statului, s-a constatat cea mai mare concentratie de imbecilii, trogloditi, gorgoni, ţaţe, parasute si arierati pe metru patrat.
Gandindu-ne in arc peste timp, e, totusi, cumplit de trist...
Doar atat am putut noi, ca popor? Ma cam indoiesc.
O singura explicatie: comunistii ne-au decimat cea mai mare parte din crema intelectuala a acestui popor, la canal, saline ori prin puscarii.
A ramas pleava si plevusca. Care domina cu gratie. C-asa-i in democratie.

#13
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostBean, on 21 iulie 2018 - 02:18, said:

C-asa-i in democratie.

Aici e buba. Ca ne convine sau nu, e irelevant.

Edited by shefu_de_combinat, 21 July 2018 - 02:48.


#14
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Ce bine că nu stau în București. Posted Image

#15
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostBean, on 21 iulie 2018 - 02:18, said:

O singura explicatie: comunistii ne-au decimat cea mai mare parte din crema intelectuala a acestui popor, la canal, saline ori prin puscarii.

Pare o constatare cinică, dar e o tristă realitate: România nu are oameni, nu are fondul genetic pentru a fi altceva decât ceea ce este acum. De trei ori România a fost secătuită de cele mai bune resurse umane ale sale. Oameni de calitate, bărbaţi curajoşi şi femei inteligente, cetăţeni bine educaţi şi intelectuali formaţi de-a lungul câtorva generaţii au fost ucişi sau au fugit din acestă ţară. Am asistat nepăsători la decimarea biologică a celor mai buni dintre noi. Naţiunile şi popoarele nu sunt un sac fără fund, bazinul lor genetic nu regenerează la nesfârşit. În teoria politică există o ştiinţă numită demografie politică, specializată în studierea efectelor transformărilor care au loc la nivelul structurii populaţiei asupra societăţii în ansamblul ei. Funcţionarea unor sisteme politice sau disfuncţionalitatea socială nu pot fi înţelese fără studierea dinamicii populaţionale. În întreaga lume asistăm la nişte transformări demografice fără precedent, iar dezechilibrele demografice au fost mereu o sursă pentru marile conflicte globale sau regionale. Am scris pe blogul Adevărul despre impactul dezechilibrelor demografice între bărbaţi şi femei, precum şi despre consecinţele asupra democraţiilor contemporane.

https://adevarul.ro/...6c35/index.html

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate