Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Topless feminin-exhibiționism sau normalitate?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

Poll: Topless feminin-exhibiționism sau normalitate? (116 member(s) have cast votes)

Ati fi de acord ca femeile sa umble topless oriunde precum barbatii?

  1. Da (87 votes [75.00%] - View)

    Percentage of vote: 75.00%

  2. Nu (29 votes [25.00%] - View)

    Percentage of vote: 25.00%

Vote Guests cannot vote

#73
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005
punem de o nunta topless cu o tzatzoasa ?

#74
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Inca de cand eram copil, am cunoscut din vedere un sas, crescut si educat intr-o disciplina de fier de catre parintii sai.  Cand am ajuns adult, am aflat ca Willy, care avea vreo 65 de ani pe atunci, se spanzurase. De ce ? Pai murise ma-sa pe la vreo ~ 85 de ani , care-l tinuse  foarte din scurt si nu-i permisese sa aiba niciodata o gagica / femeie pe motivul ca nu-s demne de fiul ei. El saracu` , in momentul in care ramasese singur, nu a stiut ce sa mai faca cu viata lui si a gasit singura rezolvare : hinta săsească ( asa-i spunem pe aici spânzurătorii )  Posted Image.   Altfel, era un tip foarte cumsecade , respectuos ......si crestea iepuri albi cu ochii rosii.

#75
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005
totusi vorbim de  țâțe nu de țațe

#76
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,831
  • Înscris: 14.10.2008
In Antalya nu ai sa vezi topless, desi vin toate natiile aici. Nivelul de civilizatie e mult prea mare. Posted Image

Oare turcii au vreo plaja de nudisti?

 dalu364, on 31 iulie 2018 - 20:40, said:

Inca de cand eram copil, am cunoscut din vedere un sas, crescut si educat intr-o disciplina de fier de catre parintii sai.  Cand am ajuns adult, am aflat ca Willy, care avea vreo 65 de ani pe atunci, se spanzurase. De ce ? Pai murise ma-sa pe la vreo ~ 85 de ani , care-l tinuse  foarte din scurt si nu-i permisese sa aiba niciodata o gagica / femeie pe motivul ca nu-s demne de fiul ei. El saracu` , in momentul in care ramasese singur, nu a stiut ce sa mai faca cu viata lui si a gasit singura rezolvare : hinta săsească ( asa-i spunem pe aici spânzurătorii )  Posted Image.   Altfel, era un tip foarte cumsecade , respectuos ......si crestea iepuri albi cu ochii rosii.
Mi-ar fi convenit sa-mi interzica sa am gagica, dar sa incerce sa te insoare cu una care nu-ti place e mult mai rau. Sau sa nu-i placa deloc genul tau de femei, dar sa doreasca neaparat casatorie si copil din partea ta.

#77
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 09.12.2015
Chestiunea din titlul topicului e ''cu dus-întors'', neplăcerile, pericolele și pagubele produse de un presupus ''topless feminin permanent'' :signher: depășesc cu mult Posted Image în mod absolut evident  Posted Image  orice fel de  beneficii prezumtive!

#78
belvue

belvue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2015

 Neaceasca85, on 04 august 2018 - 23:27, said:

In Antalya nu ai sa vezi topless, desi vin toate natiile aici. Nivelul de civilizatie e mult prea mare. Posted Image

Oare turcii au vreo plaja de nudisti?


Mi-ar fi convenit sa-mi interzica sa am gagica, dar sa incerce sa te insoare cu una care nu-ti place e mult mai rau. Sau sa nu-i placa deloc genul tau de femei, dar sa doreasca neaparat casatorie si copil din partea ta.

Dimpotriva. Este lipsa de civilizatie. Civilizatie e cand poti sa stai relaxata in sanii goi fara teama ca se holbeaza toti marlanii libidinosi la tine. De aia nu fac niciodata topless in tara.

Edited by belvue, 05 October 2018 - 17:11.


#79
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Conceptul de civilizatie a evoluat si va evolua in continuare.
Dupa:

 belvue, on 05 octombrie 2018 - 17:10, said:

Civilizatie e cand poti sa stai relaxata in sanii goi fara teama ca se holbeaza toti marlanii libidinosi la tine.
ce urmeaza?
Spoiler


#80
belvue

belvue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2015

 Neaceasca85, on 29 iulie 2018 - 12:10, said:

Pentru ca asa este ea, genul care comenteaza non-stop despre oricine, evident ca nu trebuie sa-mi pese.

De curiozitate, ai luat vreodata o decizie de unul singur in viata ? Am o banuiala ca si chilotii de pe tine sunt cumparati de mama ta.

Edited by belvue, 06 October 2018 - 21:22.


#81
ARG1985

ARG1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 08.07.2018
La mare e discutabil, sa zicem ca da. Pe strada in sanii goi? Mi se pare ireal, nebunesc...

#82
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 05.04.2007
de ce sa fie ireal si nebunesc?
toate normele astea au fost stabilite arbitrar, in general pe convingeri religioase care nu au nici o legatura cu practicalitatea sau utilul, de moment sau nu.

fiecare societate s-a obisnuit cu aceste norme datorita utilizarii lor pe perioade lungi de timp astfel incat dupa zeci de generatii de utilizare, orice schimbare majora a lor li se pare nebuneasca ... talibanilor li se pare nebunesc sa isi arate femeile fata sau glezna, noua ni se pare nebunesc sa vedem o tzatza in public ... de fapt suntem si ipocriti ca pe plaja nu avem nici o problema sa stam cu sutele de mii, claie peste gramada in chiloti si sa ne uitam unul la altul dar sa dea dracu sa intri intr-un vestiar de femei la munca si sa o vezi pe una in chiloti ca iti iei 10 ani parnaie pt hartuire sexuala ... cand de fapt nu ai vazut nimic mai mult decat in alea 7 zile de teambuilding la mare in care ai vazut-o si pe tanti viorica si pe tanti lenuta 10 ore pe zi dezbracata ... dar nah, logica societatii moderne.

si sa nu uitam cat de habotnici eram in privinta vestimentatiei chiar si noi, nu mai mult de 2 generatii in urma cand bunicile noastre aveau interzis la iesit pe ulita satului fara basma pe cap daca erau maritate  si chiar si barbatii erau fluierati daca ieseau fara palarie... putem vorbi si despre purtatul pantalonilor de catre femei ... la fel fluieraturi de mama focului.

traim in societati diferite, cu norme si legi de multe ori fara noima ... dar ne imbatam cu apa rece crezand ca suntem liberi cand de fapt libertatea nu exista, ea e doar o sintagma ambalata frumos, in functie de interes, si vanduta extrem de scump de politicieni unor mase de manevra.

enough is enough ca demaram un subiect periculos ... La Multi Ani!

#83
ARG1985

ARG1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 08.07.2018
Este o ipocrizie pura sa spui ca ti-ar parea normal toplessul la piata, in microbuz/scoala...

#84
oxig3n

oxig3n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 07.09.2016

 represor, on 31 decembrie 2021 - 20:52, said:

de ce sa fie ireal si nebunesc?
...
La mare e altceva si tine de o alegere. De a fi sau nu acolo.

In rest nuditatea este ceva intim si nu ar trebui aruncata la intamplare. Intreb si eu: care ar mai fi farmecul daca nu ar mai trebui sa dezbraci o femeie? Inclusiv dezbracatul din priviri. Dispare atmosfera, dispare preludiul si imaginatia care te tine in priza. Adica jumatate dintr-un act care se presupune ca ar trebui sa fie misto.

Edited by oxig3n, 01 January 2022 - 14:30.


#85
represor

represor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 05.04.2007
lucrurile interesante dpdv sexual(preludiu,dezbracat,soapte in ureche,imbracaminte provocatoare,sani,fund mare/mic, par lung/scurt, pasarica rasa/nerasa etc, prinzi tu ideea) nu sunt aceleasi pt toata lumea deci ce iti place tie si ti se pare interesant nu poate fi extins in mod liniar la toata lumea.
nu asta incearca societatea actuala sa promoveze? libertatea sexuala neingradita? si nu te intereseaza pe tine si pe nimeni altcineva ce ii place unuia sau altuia?
esti tu in masura sa stabilesti norme in ceea ce priveste atractia sexuala? si cine a spus ca un act trebuie sa fie misto? ia mergi tu si intreaba preamarita biserica daca actual sexual are rolul de a fi misto sau doar de a procrea? ia intreaba preamarita biserica daca sexul se face de placere?

raman la parerea ca normele pe care si le inchipuie fiecare societate sunt stabilite arbitrar fara sa aiba de fapt prea multa noima practica.

#86
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004

 Neaceasca85, on 04 august 2018 - 23:27, said:

In Antalya nu ai sa vezi topless, desi vin toate natiile aici. Nivelul de civilizatie e mult prea mare.    Posted Image

Oare turcii au vreo plaja de nudisti?


E ţară Musulmană, aşa că no-topless.

#87
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Chestia asta cu dezbrăcatul lent, pe muzică,  seamănă cu ciudățeniile alea perverse de pe net,  unboxing shit.    Sunt unii care cumpără ceva și apoi se trag în clip când desfac cutia cu produsul.
O perversiune foarte populară,  care depășește orice imaginație.  Oamenii au foarte mult timp de pierdut.   Așa și cu dezbrăcatul lent și pe muzică,  alea alea.   Cât de pizdelcea să fii ca să îți placă chestia asta.    Mă rog,  dacă se dezbracă lent,  așa,  cam unul, cel mult două minute,  mai treacă-meargă,  dar să dai 5 minute din buci doar ca să-ți dai jos chiloții,   este cringe rău de tot.  Eu unul m-aș enerva.  Serios,  nu aș aprecia pozitiv momentul de dans modern, iar lascivitatea pe muzică este și mai nașpa.

#88
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Mulți confundă dezbrăcatul cu sexul.
Până la urmă totul tine de confort, dacă cuiva ii e mai confortabil să stea fără tricou, nu ar trebui să fie nici o îngrădire în a-și da tricoul jos.

#89
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 12.03.2010

 BloodRa, on 02 ianuarie 2022 - 22:34, said:

Până la urmă totul tine de confort, dacă cuiva ii e mai confortabil să stea fără tricou, nu ar trebui să fie nici o îngrădire în a-și da tricoul jos.
Dude, mai exista si notiunea de decenta, si de cele mai multe ori confortul unora e facut (iarasi de cele mai multe ori) pe seama disconfortului altora. Daca eu vin si-mi pun picioarele la tine pe masa ca asa ma simt eu confortabil, pun pariu ca n-o sa-ti convina. La fel, daca te duci la unu' in vizita si iese ala la usa in curu' gol sau in maieu si chiloti, ca el e la dinsul acasa si el sta cum vrea in casa lui.

Felul cum te imbraci sau cum te porti in lume TE CARACTERIZEAZA, si daca tu nu dai doi bani pe ce zice lumea si conteaza numai confortul tau, nici lumii n-o sa-i pese de tine, si urmeaza sanctiunile (formale sau informale).

#90
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Ce se întâmplă la mine, eu dictez. Ce se întâmplă în societate, TOȚI trebuie să avem dreptul de a dicta. Așa se întâmplă în democrație, nu-ți place, mergi in altă parte sau stai in casă cu picioarele pe masă.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate