Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Topless feminin-exhibiționism sau normalitate?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

Poll: Topless feminin-exhibiționism sau normalitate? (116 member(s) have cast votes)

Ati fi de acord ca femeile sa umble topless oriunde precum barbatii?

  1. Da (87 votes [75.00%] - View)

    Percentage of vote: 75.00%

  2. Nu (29 votes [25.00%] - View)

    Percentage of vote: 25.00%

Vote Guests cannot vote

#37
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostNeaceasca85, on 18 iulie 2018 - 09:50, said:

Alea din cealalta parte sunt genitale.
Nu cred că vorbești serios Posted Image
Organele sexuale sunt organele reproducătoare, adică alea care contribuie efectiv la formarea embrionilor. Nu tot ce-i zonă erogenă se numește organ sexual, dacă ar fi așa și urechile ar putea fi considerate organe sexuale.
Sau spatele genunchiului :D Te omor, nu mă pot opri din râs :D

Edited by althea, 18 July 2018 - 09:57.


#38
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Da, insa omul, mai ales barbatul, numai la procreere nu se gandeste, ala e un efect secundar.

#39
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
1. In chestionar scrie ca barbatii umbla topless oriunde. Chiar asa?
2. Sutienul a fost conceput pentru sustinere, nu pentru acoperire.
3. Libidoul e ceva relativ. Cu un secol in urma, europenii erau excitati la vederea unei glezne. Daca femeile ar incepe sa umble complet goale, dupa o generatie n-ar mai excita pe nimeni, nici macar cele mai frumoase.
4. In schimb, dezgustul nu e deloc relativ. Oricat de dizgratiosi ar fi barbatii cu burta revarsata, femeile cu sanii cazuti i-ar depasi.
5. Femeile frumoase ar putea sa-si arate nurii, dar cele mai multe femei nu (mai) sunt atat de frumoase.
Rationament Posted Image
daca femeile frumoase ar umbla topless oriunde, ar constitui o minoritate, adica o exceptie, deci ar excita prea multa lume, mai ales minori, pe termen nelimitat (istoric...)
Concluzia:
din nefericire Posted Image femeile n-au voie sa umble topless oriunde.
Efect secundar:
sanii femeilor sunt asimilati organelor sexuale, din cauza ca au rol erogen... si nu doar pentru femei...
Vreti ca acest rol sa dispara? Posted Image

#40
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007

View Postericmario, on 18 iulie 2018 - 07:12, said:

Nici eu nu vreau să văd oameni care manâncă shaorma pe stradă. bleah, dizgratios.

Asa e ba, hai sa mancam numai icre negre!

#41
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
inteleg ca este scris de "menghina" dar totusi incercati sa cititi articolul,

View Posttopikt, on 17 iulie 2018 - 22:19, said:

Este perioada vacantelor la mare si multe femei incep sa-si expuna sanii goi.
Dar unele feministe extremiste militeaza ca femeile sa poata umbla topless oriunde ca si barbatii pe timp de vara.

Motivul - caldura duce la transpiratie excesiva si iritatii, iar sutienul poate dauna pielii saniilor pe termen lung.

Ar trebui deci ca topless-ul sa fie ilegal si declarat ca infractiune exhibitionista si desfasurat doar in spatii special amenajate?
Nu! eu spun sa fie obligatoriu, in special iarna.

#42
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
Măi, nu că aș avea ceva împotrivă, cred că sunt un bărbat cu o mentalitate destul de liberală :)

Dar totuși mi s-ar părea cam ciudat să stau sub umbreluță la plajă cu mama, mătușa și bunica în sânii goi.

#43
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

View Postalthea, on 18 iulie 2018 - 09:56, said:

Nu cred că vorbești serios Posted Image
Organele sexuale sunt organele reproducătoare, adică alea care contribuie efectiv la formarea embrionilor. Nu tot ce-i zonă erogenă se numește organ sexual, dacă ar fi așa și urechile ar putea fi considerate organe sexuale.
Sau spatele genunchiului Posted Image Te omor, nu mă pot opri din râs Posted Image
Hai ca cu degetele mai inteleg, dar cu spatele genunchiului? Cum vine asta? Cu ce-l "imperechezi"?Posted Image Mi-am activat casuta de MP.Posted ImageInca mai sunt dispus sa invat ceva noutati.

Edited by wagmich, 18 July 2018 - 15:51.


#44
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Asta este, femeile au o zona intima in plus față de barbati.

#45
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
Au și bărbații o zonă intimă în plus, pliul de sub burtă :)

#46
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005

View PostpexCom, on 18 iulie 2018 - 15:04, said:

Măi, nu că aș avea ceva împotrivă, cred că sunt un bărbat cu o mentalitate destul de liberală Posted Image

Dar totuși mi s-ar părea cam ciudat să stau sub umbreluță la plajă cu mama, mătușa și bunica în sânii goi.
pai nu te uiti, e simplu,
apoi sa ne facem intelesi, poti sa porti tricou fara sutien

Edited by MarianG, 18 July 2018 - 15:58.


#47
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008

View PostpexCom, on 18 iulie 2018 - 15:56, said:

Au și bărbații o zonă intimă în plus, pliul de sub burtă Posted Image
Un american obez isi ascundea pistolul acolo.

Si doar unele femei au zona intima numita intre sani. Posted Image

Foarte bine ca exista panouri de avertizare, nu m-as duce la nudisti nici ca sa stau eu la nudul gol, nici sa-i vad pe altii, pentru mine femeia e mai sexy in haine provocatoare sau lenjerie intima decat nud.

https://www.ziuacons...ord-597576.html

Eu tin mult la intimitate si nu folosesc pisoarele in WC-ul de barbati ci tot cabina. Nu pot urina in public decat noaptea ascuns undeva.

De la 9-10 ani in sus nu m-am mai afisat la nudul gol nici fatza de parinti.

#48
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostNeaceasca85, on 18 iulie 2018 - 16:11, said:

De la 9-10 ani in sus nu m-am mai afisat la nudul gol nici fatza de parinti.

Virgin ?

#49
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Radio.

#50
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011

View PostNeaceasca85, on 18 iulie 2018 - 16:11, said:

Un american obez isi ascundea pistolul acolo.

Si doar unele femei au zona intima numita intre sani. Posted Image

Foarte bine ca exista panouri de avertizare, nu m-as duce la nudisti nici ca sa stau eu la nudul gol, nici sa-i vad pe altii, pentru mine femeia e mai sexy in haine provocatoare sau lenjerie intima decat nud.

https://www.ziuacons...ord-597576.html

Eu tin mult la intimitate si nu folosesc pisoarele in WC-ul de barbati ci tot cabina. Nu pot urina in public decat noaptea ascuns undeva.

De la 9-10 ani in sus nu m-am mai afisat la nudul gol nici fatza de parinti.
:)) funny . fiecare face cum vrea dar nu am stat niciodata sa ma gandesc unde fac pisu cat timp sunt intr-o baie. daca e cineva sau nu langa mine nu m-am uitat niciodata ca nu m-a interesat.

#51
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

View Postalthea, on 18 iulie 2018 - 09:56, said:

Organele sexuale sunt organele reproducătoare, adică alea care contribuie efectiv la formarea embrionilor. Nu tot ce-i zonă erogenă se numește organ sexual, dacă ar fi așa și urechile ar putea fi considerate organe sexuale.

si scopul sanilor care e?

#52
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Frumusete, feminitate, excitarea usoara a mare parte din barbati cu ajutorul lor, sex spaniol, masaj thailandez. Si evident, alaptarea materna, functia biologica, in codul genetic sanii mari inseamna fertilitate si barbatii ar avea inscrisa in subconstient dorinta pentru sani mari si pentru o mai buna alaptare a copilului, dar in cazul alaptarii, marimea nu conteaza deloc, se poate produce aceeasi cantitate de lapte indiferent de marime si sunt cazuri si de-o parte si de alta (mari sau mici) cu lipsa lapte matern dupa nastere. Glanda mamara este mica cat o nuca. Posted Image

Inainte de varsta de 14 ani, nu intelegeam care era faza cu "hooters-balcoane" in Familia Bundy (Married with Children), de ce se batea moneda pe chestia asta, la fel, pe plaja imi era indiferent ca imbracate sau dezbracate, eh, in iunie 1999, cu 1 luna inainte de varsta de 14 ani, am avut o revelatie. Posted Image

Ah, in cupele sutienului se pot ascunde bani sau hartiute pentru copiat la examene.

Edited by Neaceasca85, 18 July 2018 - 19:35.


#53
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostNeaceasca85, on 18 iulie 2018 - 19:34, said:

barbatii ar avea inscrisa in subconstient dorinta pentru sani mari
Daca sunt mari in mod natural (fara silicoane) inseamna ca odata luat sutienul vor atarna de corp Posted Image

#54
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Depinde de varsta mai ales sau daca a nascut sau nu. Pentru unele, nasterea e un avantaj, aduce un upgrade, cel putin in perioada alaptarii. Dar unde nu e sani, nu e sani, nu ai ce-i face. Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate