Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Problema Epson L805

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
BlackOps

BlackOps

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.07.2018
Buna am o imprimanta Epson L805 si folosesc resseter pentru a goli waste ink pad counter-ul dar de fiecare data cand e plin reseteaza numai 3% din 100% daca ma poate ajuta cineva cu un sfat cum as putea reseta la 0

#2
uitehim

uitehim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.09.2010
Buna ziua! Va rog, am nevoie de o initiere in folosirea imprimantei Epson L805, fiind nou posesor al acesteia.
Am efectuat achizitia in urma vizionarii pe youtube a unor demonstratii de imprimare pe carduri PVC. Am urmat pasii, totul ok, mai putin faptul ca se sterge cerneala, fapt care se intampla si pe carton lucios. Mentionez ca am listat cu cerneala care a venit impreuna cu imprimanta achizitionata de la emag.
Va rog sa ma indrumati ce fel de cerneala trebuie sa folosesc si cum curat sistemul CISS de actuala cerneala. Multumesc!

#3
dr_andres

dr_andres

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.09.2010

View Postuitehim, on 03 ianuarie 2019 - 10:53, said:

Buna ziua! Va rog, am nevoie de o initiere in folosirea imprimantei Epson L805, fiind nou posesor al acesteia.
Am efectuat achizitia in urma vizionarii pe youtube a unor demonstratii de imprimare pe carduri PVC. Am urmat pasii, totul ok, mai putin faptul ca se sterge cerneala, fapt care se intampla si pe carton lucios. Mentionez ca am listat cu cerneala care a venit impreuna cu imprimanta achizitionata de la emag.
Va rog sa ma indrumati ce fel de cerneala trebuie sa folosesc si cum curat sistemul CISS de actuala cerneala. Multumesc!

Cred ca nu selectati la hartie ceea ce trebuie. Daca listati pe foaie lucioasa si ati selectat plain paper, se sterge cerneala de pe hartia foto.

#4
gimmi99fm

gimmi99fm

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.06.2022
salut
imi puteti spune de unde vine defectul asta ...epson l805
am facut curatarea duzelor ceeace ce credeam dar nimic

#5
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,937
  • Înscris: 26.05.2007

View Postgimmi99fm, on 16 iunie 2022 - 13:32, said:

salut
imi puteti spune de unde vine defectul asta ...epson l805
am facut curatarea duzelor ceeace ce credeam dar nimic

Care-i problema BO$$ ?

#6
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007
"Defectul " vine de la hartie. In primul rand fiecare producator de imprimante recomanda hartia produsa de el. Cunoaste caracteristicile fizico-chimice ale cernelurilor si in functie de acestea produce hartia respectiva, Asta pe o parte, apoi pe de alta parte imprimanta trebuie sa "stie" ce tip de hartie foloseste: mata, lucioasa, groasa, subtire etc. Deci trebuiesc facute setarile pentru hartia pe care o folosesti la print. Sub "plein paper" mai sunt multe setari referitor la tipul si calitatea de hartie folosita. Se poate folosi si hartia compatibila dar trebuie sa fie neaparat hartie foto, pentru poze sau hartie de cel putin 80g/mp. Altfel printarea iese deplorabil sau hartia blochează imprimanta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate