Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Roast-ul lui Bendeac

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Marele maestru Mihai Bendea, care de altfel, este un artist complet...actor, joaca in seriale, face teatru Posted Image, jurat la Icomedy, cantaret (o voce de aur), ne surprinde din nou printr-o aparitie nemaivazuta...  .Acum, sa-mi fie cu iertare, dar daca emisiunea se numeste Roast-ul lui Mihai Bendeac, de ce oamenii nu fac misto de el ?  chiar ma bucuram Posted Image, dar ce sa vezi, omul e prea perfect, nu au ce zice de el Posted Image

PS.Codin Maticiuc a scris o carte "consumatorul de suflete"  Posted Image habar n-aveam Posted Image


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fZ_TYXvXdmo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by jimi91, 05 July 2018 - 22:43.


#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

View Postjimi91, on 05 iulie 2018 - 22:37, said:

daca emisiunea se numeste Roast-ul lui Mihai Bendeac, de ce oamenii nu fac misto de el ?
Asa e "formatul", vezi si roastul lui Doroftei sau Velea. Nu prea ai ce sa zici asa "funny" de astia, asa ca trebuie sa o lungesti cumva, sa merite banii pe bilet.

#3
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Prima data am citit "prostul de Bendeac" :P

#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
daca peste ani si ani, asta va ajunge un actor mare, tot ce tine de divertisment inseamna ca e la pamant Posted Image... omul pare un baiat de gasca(nu prea:))), dar ca actor, e praf

Edited by jimi91, 05 July 2018 - 22:58.


#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View Postjimi91, on 05 iulie 2018 - 22:57, said:

daca peste ani si ani, asta va ajunge un actor mare, tot ce tine de divertisment inseamna ca e la pamant Posted Image... omul pare un baiat de gasca(nu prea:))), dar ca actor, e praf
Ca actor e bun, important este ce este pus sa joace.
Eu am vazut o piesa de teatru in care a jucat el....exceptional as putea spune.
Iar unele emisiuni au formatul lor...adica cum e iUmor, unde juratii sunt pusi sa faca misto de concurenti, nu ca ar vrea ei.

#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Posttehnics, on 05 iulie 2018 - 23:10, said:

Ca actor e bun, important este ce este pus sa joace.
Eu am vazut o piesa de teatru in care a jucat el....exceptional as putea spune.
Iar unele emisiuni au formatul lor...adica cum e iUmor, unde juratii sunt pusi sa faca misto de concurenti, nu ca ar vrea ei.

l-am analizat putin, omul e slab, dar dat fiind faptul ca omul e foarte mediatizat, e un actor foarte slab Posted Image...are si declaratii imbecile, nu mai retin exact citatul "am facut in jur de 2000 de sketchuri, macar un sfert sunt bune"...cum sa dai astfel de declaratii Posted Image

Cele mai bune roluri ale lui au fost cele in care avea rol secundar  si nu vorbea prea mult..

Cat despre teatru Posted Image... omul e cunoscut ca Bendeac, e un brand numele lui, eu nu mi-l pot imagina intr-o piese de teatru...gandeste-te la Daniel Radcliff (harry potter), intotdeauna va fi cunoscut pentru acel rol, e foarte greu sa-ti schimbi imaginea...la fel si Bendeac...imiti toti prostii si te astepti sa fii cunoscut pentru teatru Posted Image...hai sa fim seriosi
Inca un aspect, tipul nu e expresiv deloc, nu inspira nimic Posted Image...din pacate, nu are talent pentru asa ceva ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WUk_XPdr9sc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

un exemplu clar :)

Edited by jimi91, 05 July 2018 - 23:19.


#8
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012

View Postjimi91, on 05 iulie 2018 - 22:37, said:

PS.Codin Maticiuc a scris o carte "consumatorul de suflete"  
Un scriitor de talia lui Marin  Preda...

#9
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Ma scuzati ca intreb, dar cine e Codin Matinciuc ???

#10
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018

View Postjimi91, on 05 iulie 2018 - 23:17, said:

l-am analizat putin, omul e slab, dar dat fiind faptul ca omul e foarte mediatizat, e un actor foarte slab Posted Image...
Din contra, e difuzat fiindca e bun... ca sa te "mediatizeze" cineva fara merite, trebuie sa platesti.. asta nu are bani, ca e un om normal... chiar e foarte bun ca actor si om de comedie(regizor si ce o mai fi), de aia are un renume, de aia s-a luptat sa-l ia antena inapoi desi se cam certasera(si pe voiculescu il intepase daca nu ma inseala memoria si e notoriu "conflictul" cu mircea badea)...

Edited by UlrichVans, 06 July 2018 - 00:19.


#11
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
E un actor bun Bendeac aproape de talia lui Robert de Niro sau
Al Pacino la teatru mai ales ii bate și pe ăștia 2.
Eram ironic desigur.Despre ce vorbim? Asta nici actor nu-l poți
numi știe cocalarisme și să înjure.Si de prost ce e a plecat
câțiva ani de la antena pt ca apoi sa se întoarcă.

#12
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018

View PostUn-ZeU, on 06 iulie 2018 - 00:42, said:

E un actor bun Bendeac aproape de talia lui Robert de Niro sau
Al Pacino la teatru mai ales ii bate și pe ăștia 2.
Eram ironic desigur.Despre ce vorbim? Asta nici actor nu-l poți
numi știe cocalarisme și să înjure.Si de prost ce e a plecat
câțiva ani de la antena pt ca apoi sa se întoarcă.
Prost sau bun nu e in functie de parerile voastre arbitrare, ci in functie de audiente! Si face audienta la greu! ;)

#13
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostUlrichVans, on 06 iulie 2018 - 00:19, said:

Din contra, e difuzat fiindca e bun... ca sa te "mediatizeze" cineva fara merite, trebuie sa platesti.. asta nu are bani, ca e un om normal... chiar e foarte bun ca actor si om de comedie(regizor si ce o mai fi), de aia are un renume, de aia s-a luptat sa-l ia antena inapoi desi se cam certasera(si pe voiculescu il intepase daca nu ma inseala memoria si e notoriu "conflictul" cu mircea badea)...

bianca draguseanu e difuzata pentru ca e buna? unii ar argumenta ca da:))...

n-am nimic cu el , dar e foarte slab Posted Image, nu e vorba de gusturi...am dat un exemplu, un sketch cu el Posted Image.... scenariul e de dobitcoi, dar sa ne uitam la prestatia omului Posted Image... ba e libidinos, ba e un tip usor insistent, ba e prea nesimtit...pana mea, nu e constant deloc Posted Image

Vorbesc prin prisma faptului ca sunt un   amator de filme, tipul n-are nicio treaba cu actoria:|....

Edited by jimi91, 06 July 2018 - 00:54.


#14
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View PostUlrichVans, on 06 iulie 2018 - 00:19, said:


Din contra, e difuzat fiindca e bun... ca sa te "mediatizeze"
Este difuzat fiindcă un Nr foarte mare de inculți și primitivi (îmi asum ceea
ce spun) din aceasta țărișoara îl vizionează nu că ar fi el vreun ''mare actor''.
Cum este și Nelson Mondialul care are o groaza de fani cum sunt și alți
mondiali și kiritoi , in fine nu mai îmi consum test aiurea:)

#15
UlrichVans

UlrichVans

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 28.06.2018

View Postjimi91, on 06 iulie 2018 - 00:51, said:

bianca draguseanu e difuzata pentru ca e buna? unii ar argumenta ca da:))...
bianca dragusanu nu a fost difuzata ca actor principal in emisiuni de umor, si nici nu are rol de regizor de productii de succes... maxim a primit vreo doua roluri in scenete gandite de bendeac... ;)

View PostUn-ZeU, on 06 iulie 2018 - 00:54, said:

Este difuzat fiindcă un Nr foarte mare de inculți și primitivi (îmi asum ceea
ce spun) din aceasta țărișoara îl vizionează nu că ar fi el vreun ''mare actor''.
Cum este și Nelson Mondialul care are o groaza de fani cum sunt și alți
mondiali și kiritoi , in fine nu mai îmi consum test aiurea:)
Tu nu ai capacitatea intelectuala pentru a-ti da cu parerea in mod pertinent, doar emiti niste pareri la intamplare.
Bendeac e un om respectat de oameni educati, orice analogii cu personaje de talia lui nelson mondialul sunt absurde!

#16
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostUlrichVans, on 06 iulie 2018 - 01:04, said:

bianca dragusanu nu a fost difuzata ca actor principal in emisiuni de umor, si nici nu are rol de regizor de productii de succes... maxim a primit vreo doua roluri in scenete gandite de bendeac... Posted Image




Posted Image

Tu ai spus ca e difuzat  pentru ca e bun

Pe aceeasi logica, eu am spus ca si Bianca Draguseanu e difuzata pentru ca e buna (este prezentatoare la o emsiune)

Doi la mana

Vezi scandalul cu Arsinel Posted Image... o declaratie imbecila, pana si el recunoaste ca majoritaeta sketchurilor lui, sunt slabe Posted Image


https://www.wowbiz.r...e-bani-17356090


declaratie Mihai Bendeac

"Stela Popescu este al treilea artist de revista al Romaniei dupa Mircea Crisan si Constantin Tanase. Lasand la o parte faptul ca o jumatate din cariera a ales sa o petreaca alaturi de un submediocru fiert pe bani, o invit sa aleaga pe "oricine" de pe strada care sa joace in teatru Richard al III-lea si, in TV, sa scrie/joace/realizeze 1.200 de momente dintre care imi permit sa spun ca, ba, p..a mea, macar 30%!chiar ok. :) Respect etern Doamna Stela!”, a spus Bendeac.

Edited by jimi91, 06 July 2018 - 01:19.


#17
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Bai...mai lasati-ma dracu cu Stela Popescu.. Mare actrita..  S-a prostituat pentru roluri si cine stie ce dracu a mai facut. Cel mult mediocra a fost..

Si daca nu prindea ''timpurile'' cu Ceausescu, nici sa prezinte meteo n-o primea nimeni..   Sa nu-mi mai aduc aminte si de Nicolaescu ca iar ma ia tensiunea..

Bendeac e mult peste amarata aia de Stela. Asa...cu problemele lui psihice.

#18
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Sunt curios daca cei care il considerati slab l-ati vazut vreodata intr-o piesa de teatru live si nu doar la televizor.

@jimi91 ai vreo certificare in domeniul asta de iti permiti sa "analizezi" tu? Auzi la el, el analizeaza la televizor....ca sa fac o paralela, pareri de la coada vacii isi dau si tzatzele de la taranoaia despre UE, despre economie...zic si eu.

Eu l-am vazut live, din primul rand si crede-ma, nu se compara cu scalambaielile de la televizor. A transpirat ca un porc 1 ora jumate dar a fost genial, punea suflet.  La sfarsit era asa emotionat si multumea publicului, se bucura ca mai vine lumea la teatru, era asa umil. Nu cocalarul pe care il vedeti voi.

Si tot din primul rand am vazut multe piese in ultima vreme, i-am vazut si pe George Mihaita, si pe Malaele si pe Caramitru si pe Maia Morgenstern si am cu cine il compara. Nu se ridica la nivelul lor dar sa zici ca Bendeac e slab dupa ce il vezi la tv si pe youtube...

Este mai bun decat Selesi, decat Ghimis, decat Temisan

Este comparabil cu Adrian Titieni, cu Gelu Niţu, cu Banica Jr.

Edited by Maryus89, 06 July 2018 - 08:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate