Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Roast-ul lui Bendeac

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmariovrs, on 06 iulie 2018 - 05:41, said:

Bai...mai lasati-ma dracu cu Stela Popescu.. Mare actrita..  S-a prostituat pentru roluri si cine stie ce dracu a mai facut. Cel mult mediocra a fost..

Si daca nu prindea ''timpurile'' cu Ceausescu, nici sa prezinte meteo n-o primea nimeni..   Sa nu-mi mai aduc aminte si de Nicolaescu ca iar ma ia tensiunea..

Bendeac e mult peste amarata aia de Stela. Asa...cu problemele lui psihice.

Nu e vorba de scandalul cu arsinel/stela popescu....Omul a dat o declaratie foarte amarata :|, despre asta vorbesc. Pana si el spune, ca 30 de procente sunt ok:). E bine ca recunoaste :))

View PostMaryus89, on 06 iulie 2018 - 07:34, said:

Sunt curios daca cei care il considerati slab l-ati vazut vreodata intr-o piesa de teatru live si nu doar la televizor.

@jimi91 ai vreo certificare in domeniul asta de iti permiti sa "analizezi" tu? Auzi la el, el analizeaza la televizor....ca sa fac o paralela, pareri de la coada vacii isi dau si tzatzele de la taranoaia despre UE, despre economie...zic si eu.

Eu l-am vazut live, din primul rand si crede-ma, nu se compara cu scalambaielile de la televizor. A transpirat ca un porc 1 ora jumate dar a fost genial, punea suflet.  La sfarsit era asa emotionat si multumea publicului, se bucura ca mai vine lumea la teatru, era asa umil. Nu cocalarul pe care il vedeti voi.

Si tot din primul rand am vazut multe piese in ultima vreme, i-am vazut si pe George Mihaita, si pe Malaele si pe Caramitru si pe Maia Morgenstern si am cu cine il compara. Nu se ridica la nivelul lor dar sa zici ca Bendeac e slab dupa ce il vezi la tv si pe youtube...

Este mai bun decat Selesi, decat Ghimis, decat Temisan

Este comparabil cu Adrian Titieni, cu Gelu Niţu, cu Banica Jr.

teatru? nu l-am vazut:), nici n-as vrea:)... E deajuns sa-l vad in baieti de oras (sincer, eu am crezut ca e ceva facut pentru youtube, nicidecum pentru tv:| )

Cat despre pareri, mie mi se pare normal sa judec prestatia omului:)... nu se ridica la nivelul asteptarilor, la cat e de mediatizat... omul clar nu e bun :|

Faci niste comparatii, care nu-si au locul :|....Recunosc, rolul vietii lui il face la iumor , ca jurat... Dar ca actor nu e bun

teatru, m-as duce doar pentru curiozitatea mea :), dar ceri multe...cum sa am asteptari mari, cand omul e actor de comedie (nici macar nu-l prinde cand injura, n-are fata pentru asa ceva, pare vulgar omul) E ca si cum il vezi pe jim Carrey, Adam sandler,Ben stiller la teatru :|, intr-o drama:|


Dacael ajunge sa reprezinte actoria la noi... e foarte grava situatia....

#20
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Pe Bendeac l-a stricat televizorul. Poate este un bun actor de teatru dar la tv este arogant, are numai chestii slabe, apologia cocălărismului.
Joacă numai personaje gunoaie.

Plus că este super mega ultra infatuat.

#21
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Mă întreb oare Dem Rădulescu Jean Constantin Puiu Călinescu după revoluție au făcut ceva notabil sau tot glume a la Bendeac.
Și ca să fim și mai obiectivi ăia trei mari actori ai umorului românesc când erau tineri ca Bendeac era ceva de capul lor sau doar figurau pe ștatele de plată ale vreunui teatru?

#22
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Eu si sotia ne-am c*c*t pe noi de ris.
Cel mai mult ne-a placut Vadim.
Am vazut toate roasturile romanesti, au fost bune.
Am vazut si citeva straine (care au traducere....), bune si alea.
Dar deh, noi sintm fani stand-up comedy, sint multi hateri... treaba lor, e loc pentru toti.

#23
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Asta este un actor cocalar, numai cocalarisme stie, impreuna cu toti actorii cocalari duce la cocalarizarea tarii....

#24
dan_mesterel

dan_mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 06.02.2008

View Postjimi91, on 06 iulie 2018 - 00:51, said:

bianca draguseanu e difuzata pentru ca e buna? unii ar argumenta ca da:))...

n-am nimic cu el , dar e foarte slab Posted Image, nu e vorba de gusturi...am dat un exemplu, un sketch cu el Posted Image.... scenariul e de dobitcoi, dar sa ne uitam la prestatia omului Posted Image... ba e libidinos, ba e un tip usor insistent, ba e prea nesimtit...pana mea, nu e constant deloc Posted Image

Vorbesc prin prisma faptului ca sunt un   amator de filme, tipul n-are nicio treaba cu actoria:|....
Pai este greu sa treci de la o stare la alta, dupa cum cere scenariul.
Pe scena joaca destul de bine.

#25
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Posttrollerul_de_serviciu, on 06 iulie 2018 - 11:53, said:

Eu si sotia ne-am c*c*t pe noi de ris.
Cel mai mult ne-a placut Vadim.
Am vazut toate roasturile romanesti, au fost bune.
Am vazut si citeva straine (care au traducere....), bune si alea.
Dar deh, noi sintm fani stand-up comedy, sint multi hateri... treaba lor, e loc pentru toti.


dar a fost praf Posted Image

Bordea , ca de obicei, a rupt Posted Image...sa zic ca Bucalae s-a descurcat binisor, mie imi place de el Posted Image, mai are de lucrat, dar e bunicel omul...restul, destul de slabuti...prezentatorul mi-a mai placut:), Mie nu-mi place de Dan Badea, asta nu inseamna ca nu are glume bune Posted Image

Cat despre Vancea,   ai vazut ca nu a venit cu nicio foaie pe care sa fii scris glumele? Le-a invatat pe de rost Posted Image),  , asta m-a socat Posted Image).... sa demonstreze ea ca stie :)), vine cu glume de pe net (normal), alese de ea (se vede, nu a ales neaparat rau), a avut emotii :)...
Dar, mentalitatea ei:|...cum sa inveti oe de rost glumele alea? :)) aici m-am spart de ras

Edited by jimi91, 06 July 2018 - 12:32.


#26
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
rad cu pofta la autoironia lu' Bendeac. mai ramane sa-si faca GIF cu un mar in gura pe rotisor...

#27
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
cum sa iti "faci" dintii pe bani putini:

Attached Files



#28
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 02.05.2008

View Postconu71, on 06 iulie 2018 - 15:38, said:

cum sa iti "faci" dintii pe bani putini:


este cabinetul mamei lui...cred ca si fara recomandare isi "face" dintii gratis

#29
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Postjimi91, on 06 iulie 2018 - 12:29, said:

Cat despre Vancea,   ai vazut ca nu a venit cu nicio foaie pe care sa fii scris glumele? Le-a invatat pe de rost Posted Image),  , asta m-a socat Posted Image).... sa demonstreze ea ca stie Posted Image), vine cu glume de pe net (normal), alese de ea (se vede, nu a ales neaparat rau), a avut emotii Posted Image...
Hehe, asta am zis si eu.
Avea telefonul pe pupitru, nu stiu daca l-a si folosit, poate au taiat la montaj.

View Postjimi91, on 06 iulie 2018 - 12:29, said:

dar a fost praf Posted Image
Mie mi-a placut.
N-a fost foarte super mega stralucit, dar a fost OK.
E bine ca se fac si pe la noi din astea.

#30
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Toti roasterii au fost OK, dar cel mai slab (desi trebuia sa fie printre cei mai bun) a fost insusi Bendeac. S-a stricat rau la mesajul despre copiii bolnavi. Inteleg ca scopul spectacolului a fost unul caritabil, dar erau alte metode de a-si face inteles mesajul.

Ca sa ne revenim un pic:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cjlbWXuF2-I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Voi pentru asta m-ati trezit?Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate