Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Dumnezeu nu se lasă batjocorit

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
247 replies to this topic

#235
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T-Uk-nk-Ma4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#236
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

Quote

Dumnezeu nu se lasă batjocorit


Pai inca, da.


Si au hulit pe Dumnezeul cerului, din pricina durerilor lor si din pricina ranilor lor rele, si nu s-au pocait de faptele lor. (Apoc.16:11)

#237
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Posthusand, on 17 august 2018 - 15:02, said:

Pai inca, da.


Si au hulit pe Dumnezeul cerului, din pricina durerilor lor si din pricina ranilor lor rele, si nu s-au pocait de faptele lor. (Apoc.16:11)
Cum a fost si sotia lui iov. Dar si azi  multi hulesc si spun ca dumnezeu facea dreptate cand ucidea copii egiptenilor.

#238
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
da-mi si mie masina aia timpului care o folosesti ca vreau sa-l vad si eu pe dumnezeu cum ucidea copii evreilor

#239
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostVipeR85, on 19 august 2018 - 10:23, said:

da-mi si mie masina aia timpului care o folosesti ca vreau sa-l vad si eu pe dumnezeu cum ucidea copii evreilor

Ai mai aproape viitorul  decat trecutul pe baza carei informati s-a dat deja alarma cu Marte si alte asemanatoare...

Caci iata, vine ziua care va arde ca un cuptor! Toti cei trufasi si toti cei rai vor fi ca miristea; ziua care vine ii va arde, zice Domnul ostirilor, si nu le va lasa nici radacina, nici ramura. (Mal.4:1)

Ziua Domnului insa va veni ca un hot. In ziua aceea, cerurile vor trece cu trosnet, trupurile ceresti se vor topi de mare caldura, si pamantul, cu tot ce este pe el, va arde.(2Pet.3:10)

Respectabile orice mizerie se arunca in foc

Te intereseaza sa te schimbi?

Nu prea se vede.

Si de-ar trage cineva de tine n-ai avea vreo reactie fiindca nu crezi.

#240
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
ce mama naibii sa cred? o hartie descifrata de niste unii cum au crezut ei de cuviinta si apoi deslusita de altii mai inteligenti si mai apoi servita pe tava drept adevar absolut si de necontestat?

in ceea ce ma priveste, manuscrisele de la marea moarta din care se trage biblia sunt doar niste povesti ale vreunui ion creanga local al timpului respectiv. adica, o fi existand pupaza din tei dar nici asa cum e descrisa in poveste./
au fost in stare sa reconstituie dinozauri si sa demonstreze ca au existat si nu-s in stare sa demonstreze niste povesti. deci, ce dracu sa cred?

#241
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Nah acuma dracu sigur nu crede sau o fi si el peaproape dar nu se incadreaza la credinta.

Ce sa crezi ?

Dar lucrurile acestea au fost scrise pentru ca voi sa credeti ca Isus este Hristosul, Fiul lui Dumnezeu; si, crezand, sa aveti viata in Numele Lui. (Ioan.20:31)


Hristosul fiind seful  mare care poa sa te scape da ?

Si da poti adera in doua directi  :

-Una cu dracu cum scri  care acum el e seful de moment....care zice ....ba nu crede.fi mincinos,fi smecher,, plesneste-i...
-Alta cu sefu sefilor care acum e ciomagit sau dat cu flit sau ce-o mai fi pe acolo dar care va invinge si invata ca flitul e doar o chestiune de moment, sa nu  ma fac purice...sa cred , sa fiu corect, sa fiu bun,cumpatat...

Care ti se par drepti ?

Amice este o chestiune de morala pe langa ideologie sau imorala  cu o alta ideologie

Unde te incadrezi ?
Satan sau Jesus

Tu alegi.

Cica viper !!!

Edited by husand, 21 August 2018 - 20:42.


#242
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 19 august 2018 - 10:15, said:

Dar si azi  multi hulesc si spun ca dumnezeu facea dreptate cand ucidea copii egiptenilor.
da, facea dreptate.
dupa fapta, si rasplata, stii tu vorba aia. :)

#243
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostDude_2nd, on 21 august 2018 - 20:31, said:

da, facea dreptate.
dupa fapta, si rasplata, stii tu vorba aia. Posted Image

Acolo este doar o pilda cu o imagine trista  care exemplifica destinul tragic al lumii in drum spre disparitie din care sunt extrasi un numar mic de oameni cinstiti si buni.

#244
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

View Posthusand, on 21 august 2018 - 20:28, said:

Nah acuma dracu sigur nu crede sau o fi si el peaproape dar nu se incadreaza la credinta.

Ce sa crezi ?

Dar lucrurile acestea au fost scrise pentru ca voi sa credeti ca Isus este Hristosul, Fiul lui Dumnezeu; si, crezand, sa aveti viata in Numele Lui. (Ioan.20:31)


Hristosul fiind seful  mare care poa sa te scape da ?

Si da poti adera in doua directi  :

-Una cu dracu cum scri  care acum el e seful de moment....care zice ....ba nu crede.fi mincinos,fi smecher,, plesneste-i...
-Alta cu sefu sefilor care acum e ciomagit sau dat cu flit sau ce-o mai fi pe acolo dar care va invinge si invata ca flitul e doar o chestiune de moment, sa nu  ma fac purice...sa cred , sa fiu corect, sa fiu bun,cumpatat...

Care ti se par drepti ?

Amice este o chestiune de morala pe langa ideologie sau imorala  cu o alta ideologie

Unde te incadrezi ?
Satan sau Jesus

Tu alegi.

Cica viper !!!
am citit de vreo 4-5 ori postul tau...sa mor io (mircea cel sfant Posted Image ) daca am inteles ceva...
dar stii de cine mi-am adus aminte? de o ruda de-a ta :  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F2ofMqXReVE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by VipeR85, 21 August 2018 - 21:29.


#245
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Mda.. intelegi cand intri-n hora.

#246
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 21 august 2018 - 20:31, said:

da, facea dreptate.
dupa fapta, si rasplata, stii tu vorba aia. Posted Image
Dreptate cui ? Evreilor ? Ucigand alti copii  ? Vorbesti serios ? Normal era sa-l pedepseasca crunt pe faraon si casa lui .
Faptele parintilor nu ar trebui sa fie pedepsite prin copii lor. E o cretinitate asta. E ca si cum as ucide copii unui parinte dement . Numai un dement ar face o asemenea fapt, nu un dumnezeu al dragostei.  Ca sa intelegi o sa repostez micul videoclip cu Butoi .Posted Image

ia seama bine ce spune idividul, gandeste-te ce inseamna , si daca vei crede vei fi nascut din nou. Posted Image

Attached Files



#247
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
ma bufneste rasul cand vad ca mai ca nu va scoateti ochii barfind despre "ceva" care "s-ar putea" sa se fi intamplat "candva".

voi nici macar nu sunteti de acord cu realitatea evenimentelor daramite cu fanteziile promovate de unii-altii :)

#248
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostVipeR85, on 22 august 2018 - 18:26, said:

ma bufneste rasul cand vad ca mai ca nu va scoateti ochii barfind despre "ceva" care "s-ar putea" sa se fi intamplat "candva".

voi nici macar nu sunteti de acord cu realitatea evenimentelor daramite cu fanteziile promovate de unii-altii Posted Image

Stimate realitatea e dura,ori ieri ori maine..

Necaz si stramtorare va veni peste orice suflet omenesc care face raul: intai peste iudeu, apoi peste grec. (Rom.2:9)
Slava, cinste si pace va veni insa peste oricine face binele: intai peste iudeu, apoi peste grec. (Rom.2:10)


Aaa da acum poti bufni... urmeaza hora.

Edited by husand, 22 August 2018 - 20:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate